Місто

Перевізники впроваджують платний проїзд для усіх пасажирів

Питання врегулювання порядку проїзду в міських автобусах вже безліч часу знаходиться на порядку денному в нашому місті.

Неодноразово писав про це і наш сайт, ось лише деякі із статей:

Як бачите, ситуація складалася не найкращим чином: пільги то встановлюють, то відміняють; дітей то возять, то ні; узгоджена позиція по вартості проїзду відсутня. А в результаті страждають пасажири, тобто більшість громади нашого міста.

Не допомогла ні петиція, ні проведені громадські слухання з цього питання.

Питання проїзду в Старокостянтинові залишилось не врегульованим. Ще одним доказом цьому стала вчорашня поява в автобусах оголошень наступного змісту:

“Шановні пасажири! Доводимо до Вашого відома, що “Замовник” (міська рада) виділив кошти на пільговий проїзд окремих категорій громадян тільки з 1 лютого по 7 лютого 2017 року. З 8 лютого 2017 року проїзд для усіх пасажирів платний”.

Ось так взяли собі і вирішили. І не хвилює “Старокостянтинівську спілку пасажирських перевезень” ні законодавство, ні рішення міської ради з цього приводу, ні зобов’язання перевозити пільгові категорії, яке взяв на себе кожен перевізник під час подачі заяви на участь у конкурсі.

Замість того, щоб вирішити питання з міською радою, користуються необізнаністю людей і самовільно приймають рішення, чи вірніше оголошення, що не можуть мати ніякої законної сили.

І в той же час, не сумніваюсь, кожен з перевізників, вдома, за столом, не раз говорив який у нас в країні безлад, як ми усі хочемо щоб все було по закону, щоб дотримувались права, щоб судді судили правильно, щоб злодії сиділи і т.д.

Але говорити, і робити самому, то трохи різні речі, чи не так?

А що ж міська влада? Вона поки мовчить. У деяких містах, наприклад Хмельницькому, Конотопі, питання пасажирських перевезень вирішують з допомогою збільшення кількості чи появи комунального транспорту.

Як буде вирішено питання у нас і чи буде вирішено взагалі, залишається поки що не зрозумілим.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

159 thoughts on “Перевізники впроваджують платний проїзд для усіх пасажирів”

 1. Якщо я не помиляюсь перевізники відносяться до ПП а не є держ. транспортом. На мою думку вони взагалі можуть змінювати ціни, не питаючись в когось. А ви хочте їдете, хочете ідіть пішки. Чи я помиляюсь?

  1. Може і так я добре не орієнтуюсь в цій галузі. Явно тут непродумано до кінця всі деталі, тому що від цих законів не легше від того чомусь ні перевізникам ні людям, а тільки зрозуміло кому…А повинно бути навпаки, орієнтовано на людей. І тих які обслуговують гідні умови праці і зарплати; так і пасажирів. щоб їм було комфортно і приємно користуватись послугою… Сумно….Але у нас в усіх галузях так….

  2. Вітя Козерацький Вікторе, всі ці речі мають говоритись і пояснюватись людям, і з підтримкою людей перевізники мали б піди до влади та запропонувати якесь конкретне рішення, що влаштовувало б усіх. А не навпаки спихати всі свої проблеми на людей, при цьому свідомо порушуючи нормативні акти.

 2. Старокостянтинів вже давно чекає реформи транспорту. Маршрутна швидкість низька, не виконується частина рейсів (на 2 маршруті у вихідні після обіду частіше немає автобусів ніж є).

 3. Наскільки мені відомо, спочатку року( чи в інший час) оголошується тендер на пасажирські перевезення в межах міста. Хто з перевізників запропонує кращі умови ( або найкраще виконання умов), той і має перевозити людей.

  1. 1 ) Звичайно, що четвер, коли ж найбільше пільговиків? Пенсіонери, які їдуть в робочий день на базар, щоб зекономити пару гривень на ціні. 2 ) А чого, якщо Ви такі відкриті, не наведете суми своїх заробітків? В бухгалтерії розрізняють два різних поняття – прямий збиток і неотримана вигода – Ви оперуєте тільки другим поняттям. 3) Пільги окремих категорій громадян не встановлюються виконкомом чи міським головою, чи навіть перевізниками – вони встановлюються Законом або Постановами КМ. Їх фінансування – це питання місцевої влади, з нею і вирішуйте, а не за рахунок пільговиків. 4) Якщо результати бізнесу чи роботи не влаштовують – його закривають чи міняють. А Ви в котрий раз вдаєтесь до шантажу. 5) А Ви, шановні власники, що апелюєте про низьку зарплату Ваших працівників, в їх % враховуєте те, що Вам платить держава, чи тільки здану ними виручку? Чесний % не дасть змогу підвищити їм зарплату? Упереджуючи Ваші питання – да, я пенсіонер, і в силу обставин свого життя, їду автобусом двічі на день. Не маю бажання , а насамперед здоров”я, доказувати водію в автобусі, що і господар, і водій поступає незаконно, ходитиму пішки. Вам стане легше?

  2. Svetlana Onofriychuk Відсутність альтернативи приватним перевізникам (муніципального транспорту в місті )і дає їм можливість практично на початку кожного року вдаватись до шантажу.

  3. Так цифри є, але ж є і інші дані за інші дні. І якщо так важко і не вигідно, то можливо перекваліфікувати свій бізнес на щось інше. Як альтернативу – можу запропонувати службу по контракту у ЗСУ в бригаду на першу лінію. Зарплата 7.400 + 6.000 бойових (це з лютого, може) + гарна форма + нормальне харчування (калорійне) + адреналін + після АТО посвідчення УБД + безкоштовний проїзд. Якщо хтось з перевізників не може за віком, можна сина, зятя, чоловіка (жінка-медик тоже потрібно). А тоді ми з Вами порозмовляємо і про цифри і заробітки, якщо у Вас ще буде таке бажання.

 4. Я згодна платити за умови, що це буде як1сне обслуговування!!! Ви бачили у якому антисан1тарному стан1 кр1сла у автобусах. Жах. А ви жал1эте приватник1в.

 5. А перевізників закон не стосується про надання пільгових послуг ???? Якщо перевізники суперечать закону, то краще інших найти…

 6. Ай, какие перевозчики молодцы! Вместо того, что бы требовать у власти то, что им положено, они решили выехать на пассажирах..наплевав на закон? и установив свои цены? Попробуйте, вы прочувствуете на своей шкуре все льготы. Никто никуда не поедет! Будет вызвана полиция, будет составлена заява в Укртрансбезпеку, ну и остальные прелести нежного общения вам гарантированы..И не забудьте посчитать количество пассажиров, которое вы перевозите в одном автобусе “двойки” с семи до восьми утра..как скотовозка едет, забитая под завязку!!

  1. Виктор Токарев Нарікають, що АТОшніків багато стало і пенсіонери катаються :( Дай Бог, щоб попали в пільгову категорію якнайшвидше.

  2. Никто не говорит, что их мало, но эти вопросы не так решаются,и не за счет пенсионеров. А не хотите решать или не можете – валите с маршрута и целуйте свои автобусы!

 7. Таке враження,що для пенсіонерів створюють спеціальні рейси.Не будуть їздити пенсіонери,в автобусах просто буде менше людей. Єдиний вихід підняти рентабельність-скоротити кількість автобусів на маршруті. Хоча в нас знають інший вихід-підняти ціну квитка. Вже скільки років найдорожче в країні,напевне!

  1. Dima Kotsyubenko То ж “на пальцях”, перепрошую, на цифрах довели свою благодійність на користь громади. Цікаво, у автора скільки автобусів і який маршрут? Що там на рахунок відкритості, пане Вітя Козерацький ?

  2. Dima Kotsyubenko То не проблема, кожен має право на власну думку. Але ще б озвучили цифри , що платить міський бюджет їм, і калькуляцію на вартість квитка, а не те, що він написав.

  3. Dima Kotsyubenko Чому ж? Депутати мають право на будь-яку інформацію про видатки міського бюджету. Інша справа, на чиїй вони стороні. В групі є депутати міської Ради, може, щось скажуть громаді.

  4. Владимир Довгалюк наверное потому что дети мало платят на проезд в школу. Много льготников ( пенсионеров и УБД) ….))))

  5. Dima Kotsyubenko На мою думку, якщо громада дає можливість заробляти, повинна бути і участь в соціальних проектах тієї ж громади – в інших містах дітей шкільного віку взагалі возять безкоштовно, як виконання одного з пунктів договору на перевезення. Всі інші пільги – гарантовані державою. І не їм їх відміняти, робінгудам нашим.

  6. Светлана Онофрийчук ну а у нас рішили що треба відмінити, мало перевізники заробляють. У вихідні дні беруть повну вартість квитка

  7. .Ці люди будуть це узгоджувати: Мельничук Микола Степанович -міський голова
   2. Степанишин Олександр Дмитрович – секретар міської ради
   3. Куць Григорій Йосипович – перший заступник міського голови
   4. Бондарчук Тетяна Володимирівна –заступник міського голови
   5. Камінська Валентина Казимирівна-заступник міського голови, начальник фінансового управління
   6. Янзюк Валентина Миколаївна -керуючий справами виконавчого комітету міської ради
   7. Антонюк Іван Володимирович- директор благодійного фонду «У нас чужих дітей не буває»
   8. Бегеба Наталя Миколаївна- приватний підприємець
   9. Генералюк Ганна Василівна- член громадської організації «Європейський вибір міста Старокостянтинів»
   10. Кучерук Сергій Сільвестрович- директор Старокостянтинівського професійного ліцею
   11. Карпенко Надія Феодосіївна – пенсіонер
   12. Гайдамащук Віталій Зотович- член громадської організації «Люстраційна рада Хмельниччини
   13. Іванощук Олександр Вікторович- приватний підприємець
   14. Ганжа Віталій Михайлович- член громадської організації «Успішне місто»

 8. Гарний господар мав би робити все, щоб розвивався і міський транспорт. Хіба не можна за стільки років було купити 4 – 5 автобусів (бусиків, тощо), чи так як Гройсман у Вінниці у свій час, домовився і подарували місту безкоштовно б/у тролейбуси. Нічого такого немає і у планах. Нічого нового не купили за весь немалий термін господарювання. До прикладу, хочуть завод новий запустити – заключити угоду і пару одиниць на радощах і було б, хочуть землю ДЮСШ обробляти – теж саме. Це як приклад, я ж не знаю нічого щодо тонкощів місцевого самоврядування. Головне, щоб було бажання. Квіточки і стадіон – це гарно, але не головне для громади міста. Можливо я і помиляюсь в чомусь. Підскажіть.

  1. Саме так. Кожне нове підприємство брало на себе соціальні гарантії громаді. Поцікавтесь, де акумуляторні? Чи всіх, хто будує у місті, держить заправки, мийки ?

  1. Сергій Жмурко Не будут ставить условия! не выгодно – пусть бастуют, не выезжают, пусть собираются и требуют, пусть делают, что хотят! Но выставлять свои тарифы и ездить на красный свет не будут!

  2. Уже по этому объявлению можно составлять заяву на перевозчика! Не на спилку, и не на воздушный шарик, а на конкретного перевозчика с конкретной фамилией, который повесил в автобусе это объявление!

 9. И пусть в меня сейчас полетят камни, но я ЗА платный проезд. Пусть пенсионерам создадут время бесплатных проездов, а то в четверг невозможно доехать в школу, все спешат на рынок.. Какое то время было такое, и неприжилось, а если разобраться, то с 9 утра и до 16 (как был бесплатный проезд пенсионерам) можно успеть во все организации, если надо

  1. Если учесть, напрмер, какие кружки, на которые детям надо добратся после школы, то и выйдет сумма как за взрослого и не один раз

  2. В них автобуси для пільговиків через два обичнмх іздять і позначені відповідео, є вибір, хочеш безкоштовно то чекай, а хочеш бистро то плати

  3. Виктор я за то, чтобы пенсионерам выделили время, и пусть оно не совпадает с временем, когда надо с утра добратся в школу, на работу

  4. Виталий Ганжа Ага, бо пенсіонер автобус перегрузить :) Це – неправильно. Закон – один, і не повинен бути обмежений ні в який спосіб.

  5. Виталий Ганжа А ті автобуси , що за розкладом через 5 хв. є автобусами які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування ? Якщо так, то мають возити і вони

  6. Світлана Зімченко не забувайте що нашим міським транспортом користується і весь район , а районна рада компенсацію за перевезення своїх пільговиків не дає

  7. є ще один, але недешевий варіант, це запровадження електронного квитка, з його допомогою можна буде легко відслідкувати скільки їздило звичайних пасажирів, а скільки пільговиків і чиїх

  8. Олександр Кондратюк Навряд. Це, наприклад, з наших 4 “3” – 2 возять, дві-ні. Але в нас – 2 маршрути одного, 2-іншого :) Котрий возитиме?

 10. Маемо ,Що маемо !!!! Зерня яке посадили взійшло,і не громада вирішуе як правильно діяти в ці чи інші ситуаціі,а перевізник, і неским не буде рахуватись, шантажувати будут постійно бо вважают що правда за ними ,а правда одна Закон Украіни!!! Тяжко буде !!! Але потрібно розірвати договір закупити новий транспорт в лізинг на комунальне господарство міста і все стане на своі місця !!!!

 11. Чому 30 тис населення міста мае терпіти цих мудаків які нашим батькам і дітям ставлять ультиматум, ВЛАДИ В МІСТІ НЕМАЕ!!!

  1. Ну, з приводу влади- що вибрали, те маємо :( А от цікава Ваша думка, як фахівця в галузі транспорту і перевезень щодо аргументів перевізників. Озвучте свою точку зору, будь ласка.

  2. Моя точка зору не змінна !!! Розробка плану паревезення для для невеликих міст була розробленна ще в радянскі часи і не мае бути 30 автобусі яким потрібно платити і яких тільки 10 іздить по місту(Зробити незалежну перевірку виізда транспорту на лінію , хто випускае хто підписуе і т.д. і тоді все стане ясно) Перше після аналізу який мае здійснити фахівець мае бути сплановані, плани маршрутів які будуть актуальні в місті, до прікладу №3 пять автобусів № 2 два автобуса і інтервал руху і т.д. Друге в місті перевезення мае здійснювати комунальний транспорт ,а не маршрутне таксі, як е внас на сьогоднішній день Маршрути в місті булі розробленні ще 15 років тому для маленького транспорту типу Газель Мерседес,а не для пазів які мают викорістовуватись тільки як приміським яким і є в місті викорістовувати його не можливо, він является Приміським транспортним засобом. Такщо потрібно здійснити контроль на лініі і відповідно вирішіти колегіально як правильно вийти з ціеі складноі ситуаціі !!!

  3. Основний стратегічний напрямок в розвитку суспільства е економіка. Новий начальник відділу!!!! Мабуть в него е план розбудови нашого міста. Потрібно запитати !!!

 12. А ви не збивайте людей з пантелику. Міська рада проводила обстеження пасажиропотоку, згідно обстежень перевізники перевозять пільговиків на 11 міліонів грн. в рік. А скільки їм виплачують- 1,4 млн. грн.Хто ще в місті з підприємців так працює на імідж влади?Чому рада не створить комунальний автопарк?Чому держава в свій час розвалила пасажироперевезення?Хто допомагав перевізникам налаштовувати перевезення? Шановний, якщо не ореєнтуєшся в ситуації- не піарся!!!

  1. Я вражена розмахом благодійності підприємців-перевізників. Але правила бізнесу такі, що ніхто не працює собі у збиток. А наші перевізники – мав один “збитковий” автобус – одні збитки, купив ще один – подвоїв збитки. Одна благодійність, а не бізнес. Багате наше місто на благодійників. Чим більше автобусів – тим кращий імідж влади? От поясніть мені, яка також не орієнтується в ситуації – автобус їде по маршруту. Незалежно від того, чи є пасажири, в тому числі пільгових категорій, він має їхати, так? Пенсіонери, які в основному мають мінімальні пенсії, якщо не самий край, підуть пішки, але не заплатять 4 грн. Що втрачає перевізник у цій ситуації, крім людяності? І погодьтесь, тих, котрі платять за проїзд – більше ніж пільговиків. Якщо, за Вашими словами, пільговиків перевозять на 11 мільйонів, то сума доходу підприємців має бути більша цієї? Вона така в їх офіційних звітах? Це так, риторичне питання щодо прозорості.

  2. Светлана Онофрийчук Всі працюють в збиток…. Ха-ха кумедний чоловік)))) Хто розвалив автопарк?!?!? А хто керував містом?!?!? Шановні не переложуйте зі слабої голови на здорову.

  3. Sergey Naraevsky Пане Сергію, не забувайте про “плюралізм мнєній” :) Толерантніше, будь ласка. Якщо знаєте автора – поясните йому наодинці.

  4. Сергей Нараевский ось Вы наприклад скажіть у нас 11 перевізників навіщо їх стільки??? На кожен маршрут по перевізникові.

  5. Dima Kotsyubenko То, що їх багато – то добре. Це би мало дати здорову конкуренцію і кращі умови для пасажирів, але в нас це так побудовано, що дає тільки джерело заробітку для перевізника. Ой, вибачте, джерело збитків :)

  6. Светлана Онофрийчук так навіщо підіймати плату за проїзд, якщо є вибір перевізників. Один не згідний найдем іншого….

  7. Серед людей як людина, і живу не ховаючись, і справу колись починав для людей ,але такі мудаки забули де вони живуть і думають що ім все дозволеннно, як говорив один мій знайомий не копай під мене, а то сам під себе накопаеш!!! НЕ юли живи людскими принципами поважай старших і ніхто не скаже в твій адрес поганого слова а політика тут ні дочого і кому воно потрібне те мерске крісло !!!!

 13. Я думаю, що пора навести якийсь лад з перевезеннями. Живу на Новому місті, 3 особливо після 17.00 згідно графіку не ходить. Остання до нас йде в 19.30 навіть влітку. От тільки прибув з Бердичева, маршрутки-бусики літають, а не стоять по 10 хв.(графік складений теж), проблем з пільговиками немає, проїзд 3 грн. У Житомирі проїзд 2 грн. в муніципальному. Певно працюють на розвиток а не в збитокі.

  1. Я думаю потрібно це зробити негайно, стільки підводного каміння, набереться на хороше кримінальне проваджнення в особо крупних розмірах, так як місто із давна було війскове то без війскових тут не обійдеться!!! ЗАКОН УКРАІНИ І САМЕ СЛОВО УКРАІНА НАШІМ ПЕРЕВІЗНИКАМ НЕ ПИСАН

  2. Світлана Зімченко Ми всі сьгодні війскові і різниці немае хто де проходить службу на передку чи в тилу і згуртувавшись разом ми маемо перемогти , а тяжко сьогодні усім і війсковим і пінсионерам і перевізникам , а люди завжди остаються людьми бо діють разом, і якщо нащі перевізники не поймуть потрібно принімати радикальні міри……

  3. Тяжко буде , але потрібно збираті від громадян заяви в яких мае бути зазначкно що той чи інший перевізник позбавляе іх законного права пільгового перевезення , а потім прокуратура і Війскова прокуратура також !!!

  4. Sergey Naraevsky А знаєте яка буде відповідь ? Перевізнику винесли попередження – отака буде відповідь. Штраф ще можуть надати кондуктору чи водієві за самоуправство, щоб перевізнику не перепало.А через певний час( практика показує приблизно через рік) ми знов будемо писати коментарі. А чому ? Тому що заяви , скарги пишуть одиниці

 14. Що робити у разі відмови у пільговому проїзді: 1. Уточніть назву та контактні дані перевізника, ПІБ водія. Запишіть номер транспортного засобу, дату, час та
  маршрут, на якому була отримана відмова. Інформація про перевізника зазвичай розміщена біля водія.
  2. Зателефонуйте перевізнику і спокійно поясніть ситуацію, яка виникла з водієм. В розмові зазначте, що
  плануєте звертатись до поліції та Укртрансінспекцію.
  3. Якщо в телефонному порядку ситуація не вирішиться, напишіть заяву у трьох примірниках: до поліції,
  до Укртрансінспекції та до органу місцевого самоврядування, де здійснюється маршрут. До заяви обов’язково
  додайте копію посвідчення, яке дає право на безоплатний проїзд і копію проїзного квитка, якщо довелось його купити. (Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області розташоване за адресою: Хмельницький, вулиця Соборна 75, телефон 65-27-10. У відомстві просять невідкладно повідомляти про подібні випадки)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.