Область

Як відзначали День Першої Пластової Присяги у Старокостянтинові

13 квітня у м. Старокостянтинів проходив захід під назвою «День Першої Пластової Присяги». Дійство відбулося в честь 107 річниці першої пластової присяги, яка проходила у Львові в квітні 1912 року. Тоді перші юнацькі гуртки присягнули на вірність Богу та Україні.

Анонс цього заходу ми публікували раніше на сайті.

Пластова присяга — це добровільна, зазвичай прилюдна та урочиста заява, якою пластун зобов’язується безумовно та невідклично дотримуватися Пластового Закону та Трьох Головних Обов’язків, працювати на користь Пласту та українського суспільства, а також не зробити якогось злого діла, хоч би які труднощі чи небезпеки довелося б поборювати.

Участь у дійстві взяли пластуни із міст Хмельницької округи: Теофіполя, Хмельницького та Старокостянтинова.

Як зазначив організатор – виховник пластового гуртка Ярослав Козачук, такий захід у місті відбувся вперше. До дійства були залучені волонтери, які допомагали в організації та проведені свята для юнаків, а Старокостянтинівський замок радо приймав гостей та учасників, сприяв наданням території та посуду для польової кухні, за що велика подяка його працівникам!

Висловлюючи свої враження, Ярослав сказав, що захід пройшов добре та коротко розповів про програму свята:

«Відкриття відбулося біля Вічного вогню, після чого усі попрямували в замок. На території провели декілька ігор та змагань, а пізніше була екскурсія замком та смачний обід, який допомогли готувати волонтери: Наталія Косюченко, Світлана Зміченко, Катерина Мазурчук, Сергій Худий.

На завершення відбувся вогник, на якому учасники більше познайомились з історією Пласту, один з одним та поспівали пластових пісень. Закінчився захід закриттям і нагородженням пластунів з яким допоміг побратим з Правого сектору Грубий та наш земляк А, надавши комікси про УПА і солодкі призи».

Як відзначали День Першої Пластової Присяги

Як відзначали День Першої Пластової Присяги

Як відзначали День Першої Пластової Присяги

Волонтери також висловили свої позитивні враження. Пластовий виховник з Теофіполя Вікторія Мельничук прокоментувала захід так:

«Діти весело провели час, згадали історію творення Українського пласту, поспівали пісень. В таких іграх діти розвиваються, вчаться поводитись в гурті та гуртом. Цікавою була екскурсія замком, діти зрозуміли, що історію потрібно берегти. До 1950-х років там було близько 5 тис. експонатів, не залишилось нічого. Це навело на думки про невтішні режими чужоземного панування…».

Катерина Мазурчук у свою чергу зазначила:

«Від Пласту я в захваті! Організація, квест, ігри, екскурсія — усе дуже чітко сплановано, а головне – діти-пластуни час проводять не в телефоні, а на свіжому повітрі та навчаються багатьом речам, які будуть корисні в майбутньому».

В цілому, можна сказати, що святкування пройшло досить успішно. Учасники отримали багато позитивних вражень, нові знайомства, досвід, знання та цікаві призи. Адже варто більше заохочувати підлітків до такого роду занять та сприяти проведенню активних заходів у нашому місті. А Пласт – хороший старт до цього.

Більше фото на сторінці Пласту у Фейсбук.

Ольга Волинець
Автор тексту: Ольга Волинець, поетеса, закінчила Національний університет «Острозька академія».

Теми

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close