Область

У Кам’янці-Подільському вишили перехрестя

Вишита дорога

В Кам’янці-Подільському комунальники вишили перехрестя доріг по вул. Соборної та Огієнка в центрі міста.

Міський голова Сергій Бабій говорить, що додаткові кошти для облаштування такого перехрестя не виділялись. “Сама ідея “вишити” хрестиком перехрестя народилась в нашому Департаменті ЖКГ, коли робили центральне перехрестя. Та складніше було не придумати, а переконати бригаду “Рокор ЛТД” “вишивати” на перехресті”, – говорить він.

[youtube id=”Nf7AQXZJmdw” width=”100%” height=”58%” autoplay=”no” api_params=”” class=””]

Однак, як у нас часто буває, ініціатива карається – працівники обласного управління Державтоінспекції оштрафували директора департаменту ЖКГ Олександра Бабчинського за такий візерунок на дорозі.

Проти директора ЖКГ складений адміністративний протокол за частиною 1 статті 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення (тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від шістдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це 1020 – 1360 гривень). Також винесено припис на “усунення недоліків”.

Інспектор Управління ДАІ Хмельницької області Олександр Лужняк так аргументував накладання штрафу: “В законодавстві України чітко описані вимоги до дорожньої розмітки: де і якою вона має бути. Те, що зробили, так, це патріотично, красиво, але не правильно з точки зору безпеки. Після нанесення “вишиванки” ще жодного ДТП на цьому перехресті не сталося. І слава Богу. Але статися може будь що. Навіть, якщо одна людина там загине, або покалічиться – це вже велика біда.
Такий вид дороги сильно відволікає. Це по-перше. А по-друге, може служити аргументом на користь водіїв-порушників. Наприклад, зіб’є там хтось когось, а звалить на те, що переходу не видно, людина йшла незрозуміло як і він тут не при чому.
Перш ніж викладати на дорозі картинки департамент ЖКГ мав узгодити це з ДАІ”.

[youtube id=”x0YgnZO_LKE” width=”100%” height=”58%” autoplay=”no” api_params=”” class=””]

Однак, міська влада Кам’янця-Подільського не змінюватиме “вишите” перехрестя на вимогу ДАІ, оскільки шкоди вона не приносить.

“Вишите перехрестя подобається громаді, це подобається туристам, тому ми не збираємось нічого змінювати. Людям подобається наше перехрестя і це найважливіше”, – говорить заступник міського голови.

Більше того, окрім перехрестя комунальники Кам’янця-Подільського вже почали оздоблювати в національний орнамент тротуар біля скверу Афганців. Він буде виконаний на білому фоні і вишивку зможуть побачити всі бажаючі.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.