Область

Сергій Лабазюк – у владу заради бізнесу

Лабазюк

Сергій Петрович Лабазюк (1980 р.н.; місто Волочиськ, Хмельницька область) — політик та підприємець. Колишній генеральний директор ТОВ “Група компаній “Вітагро”, яка займається рослинництвом, садівництвом та тваринництвом.

У 1999 році починає власну справу в сільському господарстві: закуповує сільськогосподарську техніку і надає послуги з обробки земель для сільського населення. У 2004 році молодий підприємець бере в оренду перше господарство і засновує ТОВ «Аграрна компанія 2004». На даний момент почесний президент Групи компаній “Вітагро”.

У 2004 році закінчив Тернопільську академію народного господарства за спеціальністю “Економіка та управління трудовими ресурсами”. У 2006 році обраний депутатом Волочиської районної ради, з 2010 — Хмельницької обласної ради. А з 2012 року — Сергія Лабазюка обрано депутатом Верховної Ради України по мажоритарному виборчому округу № 188 (м.Хмельницький, Хмельницький та Волочиський райони).

16 січня 2014 року голосував за диктаторські закони http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=3611

Сьогодні позафракційний нардеп Лабазюк обраний першим заступником голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин. Також він входить до Постійної делегації ВР України у Парламентській Асамблеї Ради Європи.

Лабазюк в Терешівцях (матеріал Олександра Романюка):

11 вересня громада села Терешовець, що в Хмельницькому районі, була удостоєна зустрічі з народним депутатом України 7-го скликання Сергієм Лабазюком.

Позитивне:
1. Як говорив сам Сергій Лабазюк, вже те, що він їздить по селам є позитивним.

2. Сергій Петрович справді чудовий оратор, якому позаздрить чи не половина діючих нардепів. Людям реально подобається його слухати. Це трохи дивно, бо, за словами знайомих, ще років три тому йому важко було, як то кажуть, скласти два слова докупи. А зараз він готовий годинами аргументовано доводити свою точку зору.

3. Він працює над створенням іміджу молодого, успішного політика, який завжди поруч з народом. Одягнений він був у стильний одяг. Приїхав на не дуже то й дорогому білому автомобілі «КІА». Більш дорогі авто вирішив певно сховати на час виборів.

4. Лабазюк є досить хорошим господарником. Справа в тому, що багатьом селянам, по великому рахунку, байдужа діяльність народного депутата в Києві. Їм цікава виключно його робота в окрузі.

От, скажімо, в сусідніх Шпичинцях підконтрольна сімейству Лабазюків група компаній «ВІТАГРО» зараз активно розбудовує ферму – створює нові робочі місця. Крім того, там цьогоріч видали за пай 12 центнерів зерна, а в Терешівцях тільки 6. Це дуже сильний козир в рукаві Сергія Петровича. Але, навряд чи він видаватиме таку ж кількість зерна селянам і в наступному році, незалежно від результатів виборів.

5. Чудово, що Сергій Лабазюк декларує те, що хоче вести чесну і відкриту виборчу кампанію. Було б здорово, якби вибори були змаганням ідей, а не зводилися до брудних передвиборчих технологій. Але хто ж тоді розклеював по окрузі фейкові оголошення від головного його конкурента із пропозицією підзаробити по 500 грн. на добу? Хто був ініціатором реєстрації явно технічного кандидата із відомим на всю Хмельниччину прізвищем?

6. Нардеп жодного разу не назвав прізвищ своїх конкурентів і це дуже сподобалося. Проте, неодноразово він згадував про якогось там колишнього керівника району. Щоправда, я впевнений, що далеко не кожен здогадався: кого він мав на увазі.

7. Сергій Петрович виступив перед селянами в якості благодійника, багато розповідав про свої поїздки в зону АТО і підтримку військових.

Негативне:
1. Брутальна поведінка охоронців та помічників Лабазюка, які не дозволяли фотографувати і знімати на відео свого шефа. Кілька мордоворотів постійно хотіли відійти про щось поговорити зі мною, погрожували, тупцювалися по ногах… Очевидно, що Сергій Петрович не хоче, щоб його промову потім могли використати проти нього. Але ж він має розуміти, що подібні виступи записати дуже легко. Тому варто певно йому поміняти саму промову і вирізати із неї явно брехливі речі.

2. Сергій Лабазюк вважає себе великим законотворцем – розповідав, що він, у співавторстві з іншими нардепами, зареєстрував у Верховній Раді України біля 50 законопроектів, 6 з яких було прийнято. Насправді ж, згідно Офіційного порталу ВРУ, Лабазюком було зареєстровано 47 законопроектів, лише 2 з яких стали Законами. Більшість із цих законопроектів подавалися або для показухи, або для лобіювання інтересів власного бізнесу. Про це дивіться журналістське розслідування “Вони знову рвуться до влади” наприкінці статті.

3. Лабазюк проти люстрації. Він не бачить нічого поганого якщо якийсь чиновник свого часу працював на рижим Януковича. Певною мірою із цим можна погодитися, але ж яким чином нам тоді звільнитися від корупції, яка руйнує нашу країну сильніше путінських потвор. Сергій Петрович дуже не любить партію «Воля», Люстраційний комітет Єгора Соболєва та всі інші організації, пов’язані з люстрацією.

4. Лабазюк вважає, що Майдан був нав’язаний нам ззовні. Що це було не протистояння суспільства проти режиму Януковича, а битва НАТО проти Росії. Така риторика абсолютно в дусі колишніх і теперішніх регіоналів. Цікаво, коли Сергій Петрович красувався взимку на київському Майдані, чи багато він там бачив натівських командос? Майдан тримався на героїзмі та самопожертві простих громадян, переважна більшість із яких були там безкоштовно. Без них не спрацювали б навіть найбільш каверзні технології. Ще цікаво: чи вважає Лабазюк Путіна ху#лом?

5. Лабазюк декілька разів говорив, що відчуває свою провину за все те, що зараз відбувається. Але звучало це зовсім нещиро. Він говорив заїжджені фрази типу: «підтримував Партію регіонів і голосував за уряд Азарова бо цього вимагали інтереси громади». При цьому жодного поганого слова не сказав на адресу Януковича і колишньої влади.

Також Сергій Петрович категорично відхрещується від голосування за “диктаторські закони” 16 січня. Подав навіть в Апарат ВРУ заяву з вимогою вважати, що він не голосував за ці Закони. Але чомусь зробив він це тільки 1 серпня, а не 17 січня. Також він говорив, що є багато свідків його “непричетності” до цього голосування. Було б цікаво їх послухати.

6. Лабазюк непослідовний у своєму ставленні до Петра Порошенка і до нинішньої влади загалом. Під час свого виступу (знову ж таки в регіоналівському стилі) він декілька разів гостро її критикував, а потім несподівано висловився, що вважав би за потрібне взагалі протягом року-півтора новий парламент не скликати, а всю повноту влади звалити на плечі президенту.

Вийшло так, що позитивного навіть трохи більше. Не будемо нав’язувати свій вибір читачам. Кожен із Вас сам мусить для себе вирішити чи хотів би бачити таких людей, як Лабазюк в оновленому парламенті.

За матеріалами “Незалежного громадського порталу“.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.