Область

Навчаємось моніторингу публічних закупівель

8 грудня у Хмельницькому пройшов майстер-клас з моніторингу публічних закупівель. Громадські активісти навчалися аналізувати процедури закупівель та контролювати розпорядників бюджетних коштів. Завітали на цей захід і представники нашої громадської організації.

Перша половини дня 8 грудня 2016 року для учасників семінару-тренінгу «Аналітика публічних закупівель за допомогою bi.prozorro.org та bipro.prozorro.org» пройшла досить продуктивно. До міста Хмельницького завітав тренер щодо роботи з моніторинговими інструментами, аналітик Transparency International Україна Михайло Невдаха та за майже 5 годин презентував шалений масив інформації, яка допоможе у майбутньому виявляти порушення розпорядників під час здійснення публічних закупівель. Даний захід вдалося організувати завдяки організаційної підтримки громадської організації “Жіночий антикорупційний рух” та керівництва Хмельницького обласного територіального відділення АКУ.

Аудиторія учасників була різноманітною: від правоохоронних та контролюючих органів до представників громадського сектору Хмельниччини та журналістів регіональних ЗМІ.

Під час заходу учасники познайомились із:

  • коротким оглядом системи публічних закупівель ProZorro;
  • оглядом публічного модулю аналітики bi.prozorro.org, його основними методами роботи та функціями (практичні вправи);
  • оглядом професійного модулю аналітики bipro.prozorro.org, його відмінностями та перевагами;
  • роботою моніторингового порталу dozorro.org.

Семінар характеризувався прикладним характером, тому учасники мали можливість одразу ж застосовувати здобуті знання на практиці.

– Вчора відвідала семінар-тренінг “Аналітика публічних закупівель за допомогою системи Prozorro”, – розповідає Людмила Білик. – Сказати, що я в захваті від побаченого та почутого – нічого не сказати). Prozorro поділяється на 2 модулі: 1. Публічний, доступ до якого є у всіх бажаючих. 2. Професійний, за його допомогою можна проаналізувати всі операції купівлі-продажу того чи іншого об’єкта, і зробити висновки чи проведена дана операція законно, чи все ж таки хтось “нагрів” на цьому руки. Безкоштовних ліцензій у Transparency Internationalна на такий модуль залишилося лише 80, вчора подала заявку на її отримання, про результат повідомлю пізніше (всі тримаємо схрещеними пальці). До речі, на всю Хмельницьку область видана лише 1 така ліцензія.

Тож відтепер громада озброєна, і розпорядникам бюджетних коштів, що допускають порушення під час закупівель, варто почати хвилюватись.

За матеріалами ГО “Жіночий антикорупційний рух“.

Фото Альона Береза.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

7 thoughts on “Навчаємось моніторингу публічних закупівель”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.