Область

На Старокостянтинівському шосе відкопали танк

На Старокостянтинівському шосе у Хмельницькому, під час будівельних робіт недалеко від залізничного переїзду, виявлено танк часів Другої світової війни.

Зараз чітко видно частину башти, яка зовнішнім виглядом відповідає рідкісному танку КВ-2. Припускають що там може бути і цілий танк. Хоча танк цієї моделі дуже великий і складно припустити як він міг опинитися під землею.

Розкопки ведуться дуже обережно, адже в танку міг зберегтися і боєкомплект.

Хмельницький краєзнавець Ігор Западенко висупув таку гіпотезу щодо можливої версії подій:

Поки на будівельному майданчику біля залізничного вокзалу з-під землі здобувають танк ;) висуну свою версію того, що там знайшли. Те, що стирчить з-під фундаменту, найімовірніше є гарматою М-10Т радянського танку КВ-2. Залягає вона нижче денної поверхні, під шаром цегляних уламків, але не глибоко. Весь танк, і навіть башта КВ-2 (ще те одоробало) туди не влізе. Отже, швидше за все, за півгодини з-під фундаменту офісного центру здобудуть гармату М-10Т без башти.

Як вона опинилася під землею? Моя версія така. Ще до війни там, де зараз прикордонна академія, розмістили 2-ге Горьковське танкове училище. Я сам народився і виріс у тому районі, і ще дошкільням мене дядьки військові брали до башти Т-55 поміряти шлемак, як і всіх хлопців з району. Лише у 1972 танкісти поступилися місцем артилеристам. Тобто, танкового мотлоху там не бракувало з кінця 1930-х років. А саме на тому місці, де будується офіс-центр, ще у радянські часи була рампа для завантаження віськової техніки на платорми залізничні. Маю підозру, що цю рампу влаштували ще німці, оскільки у наявності є фото кінця березня 1944 року, на якому сусідня базарна площа (нині територія міської лікарні) повністю заставлена німецькою бронетехнікою, яку не встигли вивезти.

Як ця гармата могла опинитися нижче рівня землі? Як розповідали мої рідні, залізничну станцію неодноразово бомбили. На мою думку, цю гармату (певно, не боєздатну) закинули в одну з вирв від бомби як баласт, щоб засипати і вирівняти рампу біля колії.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

5 thoughts on “На Старокостянтинівському шосе відкопали танк”

  1. Пикуля ти забембав де твої фото де той танк Який ти журналіст чи ти котів кидаеш щоб тебе більше знали якщо е танк обо відного башта як на фото кв1 з калібром 152мм ти хоть кидай нормальну інфу і саме головне провірену і достовірну

    1. Так в статті і написано ” найімовірніше є гарматою М-10Т радянського танку КВ-2″

  2. Якщо знайдено у нас повинно бути у старконі і залишитись у Старокостянтинів і прошу повідомити громаду координати знахідки

    1. уважно читайте текст! Написано у місті Хмельницькому, на Старокостянтинівському шоссе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.