Область

Мітинг проти забруднення навколишнього середовища

Близько 500 жителів селища Понінки Полонського району протестували проти забруднення навколишнього середовища.

“Ми хочемо жити у чистому місті!” – з таким лозунгом мешканці Понінки вийшли на акцію протесту під стіни паперово-картонної фабрики. Люди перекрили трасу на Київ та вимагали припинити забруднення навколишнього середовища. За їх словами фабрика вже 2 роки забруднює повітря і труїть людей, при цьому екологів та санстанцію на підприємство не пускають власники, а керівництво району і селища вирішити ситуацію не можуть.

Відповідно мешканці вирішили самостійно перевірити чи працюють очисні споруди на картонно-паперовій фабриці і чи встановлено фільтри на котлах, які мали б очищати викиди в атмосферу. Та домовитися з представниками підприємства не вдалося. На фабрику міліція мітингувальників не пустила. Лише журналістів. Їм продемонстрували котельню і нове очисне обладнання, яке, за словами керівництва, працюватиме вже за кілька місяців.

“Запущено новий котел, який припускає певний час на його пусконалагоджувальні роботи. Він працює, але режимі все ще не налагоджений. Я думаю, протягом місяця, двох це станеться. Ми людям обіцяли, що це відбудеться на початку весни, але трошки підрядник підвів”, – пояснює директор Понінківської паперової фабрики Сергій Коренєв.

Втім, чекати люди втомилися. В хід пішли шини.

“Отакі руки, як в мене в сажі, отакі в наших дітей легені. І в мене теж і в усіх оточуючих теж. В нас що на городах – все в нашому організмі, ми всім цим дихаємо”, – жаліється жителька села Понінка Галина Непитайло.

“Ми проти того, щоб нас вбивали. Два роки ми вже чуємо це. Вже актів написано, листів написано отака папка. Хай наладять котла, запускають і працюють, а якщо цього не будуть робити, буде кожний день це. Будуть скати горіти в них кожен день”, – обіцяє житель села Понінка Валерій Демидюк.

А в Старокостянтинові, тим часом, продовжується роботи з остаточного запуску акумуляторного заводу.

За матеріалами.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

1 thought on “Мітинг проти забруднення навколишнього середовища”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close