МістоОбласть

До штика прирівнюючи пензель

Чорний Артем

“До штика прирівнюючи пензель” назва першої персональної виставки робіт учасника АТО, старокостянтинівця Артема Чорного. Відкриття виставки відбулося 3 листопада у виставковій залі Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва.

Чорний Артем Миколайович – народився та виріс в Старокостянтинові. У 1998 році вступив до Національної Академії державної прикордонної служби України. Після 5 років навчання отримав звання лейтенанта і був направлений для проходження служби у Львівську область на україно-польський кордон. За 16 років Артем встиг послужити у різних куточках Західної України: на колоритній Львівщині, на живописній Буковині, у мальовничому Закарпатті.

Його захоплення малюванням почалося з того, що одного разу до рук Артема потрапила незвичайна книга «Як стати художником». В ній автор, за допомогою спеціальних вправ, доводить читачеві, що будь-яка людина, без особливих природних здібностей, може навчитися малювати. Маючи наполегливу вдачу, Артем вирішив перевірити чи це дійсно так.

Коли мав вільний час та нагоду, він брав у руки простий олівець, аркуш паперу та змальовував різні предмети. Згодом почав малювати з фотографій портрети своїх близьких людей або відомих особистостей. Не маючи ніякої художньої освіти, лише натхнення і велике бажання, він малював все більше і більше.

Захоплення малюванням олійними фарбами почалося менше року тому. У грудні 2013 року, напередодні Нового року, Артем відчув у собі бажання спробувати щось нове. Переглядаючи майстер-класи та відео-уроки відомих художників в Інтернеті, він дізнався для себе багато цікавого та корисного. Згодом Артем придбав усі необхідні матеріали та розпочав писати свою першу картину олією «Морський пейзаж».

“Робота прикордонника пов’язана зі значними фізичними та моральними навантаженнями, а процес малювання допомагає відволіктися і відчути душевний спокій” – говорить Чорний Артем. Взагалі, протягом року Артем написав 34 картини олією на полотні. На жаль, з липня по жовтень він не мав змоги творити, бо виконував свій обов’язок по охороні державного кордону в зоні АТО.

Свої картини автор часто дарує першим його прихильникам – рідним і близьким.

[images picture_size=”fixed” autoplay=”yes” columns=”1″ column_spacing=”13″ scroll_items=”” show_nav=”yes” mouse_scroll=”no” border=”yes” lightbox=”yes” class=”” id=””][image link=”” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2014/11/buzok.jpg” alt=””][image link=”” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2014/11/gora-v-snigu.jpg” alt=””][image link=”” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2014/11/zahid-sontsya-na-mori.jpg” alt=””][image link=”” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2014/11/zima.jpg” alt=””][image link=”” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2014/11/lis.jpg” alt=””][image link=”” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2014/11/mak.jpg” alt=””][image link=”” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2014/11/nazustrich-mriyi.jpg” alt=””][/images]

Творчість Артема – яскрава, легка, щира та емоційна. Наразі експозиція живописних робіт представляє 24 картини з творчого доробку художника-аматора. І в кожній з них Артем залишив частину своєї душі.

Усі присутні на відкритті виставки мали змогу не лише поспілкуватися з автором, але й почути його розповідь про бойові дії на сході. Воїн світла, офіцер-художник щедро ділиться своїми враженнями, емоціями і почуттями та несе віру й надію у наше щасливе майбутнє. За його словами, учасники бойових дій по іншому дивляться на світ. Під обстрілами відбувається переоцінка життєвих цінностей, по-особливому відчувається й цінується кожна хвилина мирного життя.

Виставка картин Артема Чорного триватиме до 17 листопада.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.