Район

Відбулися змагання юних рятувальників «Школа безпеки»

На Старокостянтинівщині проведено районні змагання з техніки пішохідного туризму та змагання юних рятувальників «Школа безпеки».

14 травня 2015 року в урочищі «Новики» Самчиківського лісництва Старокостянтинівський РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, навчально- консультаційний пункт м.Старокостянтинів провели традиційну зустріч з учасниками змагань

До програми змагань було включено рятувально-прикладну дистанцію «Аварійно-рятувальні роботи в зоні техногенної аварії» під час якої юні рятувальники «Школи безпеки» вдосконалюють вміння та виробляють навички дій в екстремальних ситуаціях. Основною метою заходу була практична демонстрація усім присутнім можливостей пожежно-рятувальної техніки, ознайомлення з обладнанням та спорядженням, що знаходиться у підрозділі Держслужби з надзвичайних ситуацій району.

Традиційно зустріч розпочалася зі знайомства. Фахівці сфери ДСНС провели навчання з основ безпечної життєдіяльності в умовах режиму підвищеної готовності, розповіли школярам про мужню професію рятувальника, в яких умовах доводиться їм працювати, а також звернули увагу на необхідність дотримання елементарних правил безпечної поведінки при виникненні надзвичайних ситуацій, адже безпека власного життя – понад усе.

Рятувальники в доступній формі розповіли про аварійно-рятувальне спорядження, за допомогою якого ліквідовуються наслідки надзвичайних ситуацій. Досить цікаво учням було послухати про те, які загрози виникають під час аварії на хімічно та радіаційно небезпечних об’єктах та практичні дії з використанням засобів індивідуального захисту, надання допомоги постраждалим та винесення їх із зони небезпеки.

Юним туристам продемонстровано пожежно-рятувальну техніку підрозділу. Також рятувальники, надали нагоду дітям спробувати власноруч як працює обладнання.

Не стоять осторонь проведення таких заходів і фахівці навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області. Завідувач НКП м.Старокостянтинів провів з учасниками змагань профілактичну бесіду з тематики, як діяти при загрозі виникнення терористичного акту.

На завершення всім командам були роздані пам’ятки з правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях.

За словами завідувача Старокостянтинівського навчально-консультаційного пункту В.Лезуна, такі заходи підвищують обізнаність дітей та дають змогу зменшити кількість виникнення надзвичайних ситуацій за участю школярів.

В змагання прийняли участь 14 команд навчальних закладів Старокостянтинівського району, фахівці управління освіти, молоді та спорту Старокостянтинівської РДА, вчителі навчальних закладів.
По результатах змагань сформовано збірну команду Старокостянтинівського району(учні Великочернятинської ЗОШ І-ІІІст., Пашковецького НВК, ВеснянськоїЗОШ І-ІІІст.) для участі в обласних змаганнях, які пройдуть з 19 по 26 травня поблизу села Черче Чемеровецького району Хмельницької області.

Джерело.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close