Район

Весняночка йде, пташок із вирію веде

23 квітня у державному історико-культурному заповіднику «Самчики» відбулося обласне фольклорне свято «Весняночка йде, пташок із вирію веде», присвячене Міжнародному дню птахів та Дню довкілля.

Це свято зібрало усіх хто любить природу рідного краю, хто щиро опікується нашим довкіллям, хто заслуховується співом птахів, та допомагає їм у скрутні зимові дні.

У рамках заходу проведено ряд конкурсів: плакату, малюнку, штучних гніздівель та обрядової випічки. За оцінкою фахового журі були визначені переможці конкурсів, вручено грамоти і подарунки головою журі – Заслуженим майстром України Олександром Пажимським, Заслуженим діячем культури України, в.о. директора обласного науково-методичного центру Анатолієм Бєлєванцевим.

У парку біля палацу с.Самчики по обидва боки алеї виставки було розташовано вернісажі малюнку та фото, декоративно-ужиткового мистецтва на тему птахів, довкілля, та інші виставки, які представили юні майстри Самчиківської ЗОШ, Старокостянтинівської дитячої художньої школи, Самчиківської дитячої художньої школи традиційного народного мистецтва, м.Хмельницького, любительських об’єднань клубних установ району.

Усі бажаючі мали змогу долучитися до майстер-класів по проведенню обрядових ігор та вікторин, по виготовленню шпаківень та синичників, та майстер-класу з верхової їзди, проведеного вихованцями Старокостянтинівського дитячого кінно-спортивного клубу «Козацький герць».

На території унікального історичного місця – мальовничого заповідника «Самчики» глядачі та гості свята познайомилися з веснянками та гаївками, хороводами та обрядовими іграми, українськими народними піснями та звичаями.

Джерело: Сайт Старокостянтинівської райдержадміністрації.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.