Район

В Чернятині відкрито меморіальну дошку на честь Миколи Флерко

Уже майже два роки йдуть бойові дії на сході України, гинуть найкращі сини нашої країни. Серед них – наші земляки, які не замислюючись пішли боронити рідну землю.

23 лютого у с.Великий Чернятин відбувся мітинг-реквієм та відкрито меморіальну дошку на честь Героя АТО Флерко Миколи Олексійовича. Відкривали меморіальну дошку рідні загиблого героя – мати – Захожа Раїса Петрівна, батько – Захожий Віктор Іванович та сестра – Мазорчук Катерина Вікторівна, які зазнали непоправної втрати – чудового, працьовитого, люблячого сина та брата. На відкритті меморіальної дошки були присутні жителі села, учні місцевої школи, бойовий побратим Монах та представники органів влади.

Народився Микола Флерко 22 серпня 1978 року у с.Деркачі Старокостянтинівського району. Не зумів він спокійно споглядати по телевізору події на сході України, одразу з перших днів вирішив йти боронити рідну землю, про що сказав своїй матері. Микола Олексійович, позивний «Танчик», став бійцем другої штурмової роти 5-го окремого батальойону Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор». Переконаний українець інакше не міг вчинити, адже терористи намагалися розшматувати його рідну землю. Наш герой мав «золоті руки». З будь-якою технікою був на «ти». Мав справжній технічний талант – у зоні АТО доводив до ладу бойову техніку, ремонтував машини.

28 лютого 2015 року він супроводжував двох журналістів у селі Піски Ясинуватського району під Донецьком. В результаті мінометного обстрілу знімальної групи терористами від осколкових поранень загинув Микола Флерко та фотокореспондент газети «Сегодня» Сергій Ніколаєв.

Сьогодні на стіні Великочернятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, де колись навчався Микола Флерко, відкрито меморіальну дошку, яка увіковічнить пам’ять про героя АТО. Бійця посмертно нагороджено орденом «За оборону Донецького аеропорту» та присвоєно звання «Почесний громадянин Старокостянтинівського району». Меморіальна дошка – це символ поваги і вдячності від тих, за кого він віддав життя.

Меморіальну дошку на честь Флерко Миколи Олексійовича освятив настоятель Святого Храму Михаїла отець Іоан.

[youtube id=”82D0NhUZK94″ width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””]

Джерело: Старокостянтинівська РДА

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.