МістоРайон

Усім миром допомагаємо атошникам

Підготовка до наступної поїздки в АТО розпочинається… з попередньої поїздки і запитань атошників: «Коли ви до нас знову приїдете»? І, назвавши наступний час зустрічі, у волонтерів Творчої сотні «Рух до перемоги» Петра Радушинського і Руслана Ковальчука розпочинається співпраця з підприємствами і підприємцями, установами, організаціями, школами, фермерами, сільськими радами, усіма небайдужими, з метою збору гуманітарної допомоги для наших захисників. Результат – близько шести тон всякої всячини, котру днями завезли на Донбас для артилеристів, танкістів і ВДВшників. Далі у цьому матеріалі – подяка від волонтерів і найбільше від наших бійців благодійникам, що повірили нашій спільноті й поділилися посильною допомогою з армійцями.

Подяка за талони на пальне голові СГК ім. Щорса с. Ладиги Фомовичу Віталію Васильовичу. Також дане с/г господарство надало бійцям 20 мішків гороху і 3 мішка гречки. Привіз продукти і талони головний інженер господарства Андріяш Володимир Васильович. Загалом кошти на придбання пального (адже їхали в АТО пасажирським спринтером і вантажною «хурою») збирали за принципом «З миру – по нитці…» Дякуємо: Ігумену Іоасафу, наміснику Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря, Архімандриту Єрмогену, настоятелю Андріївської (полкової) церкви, пп. Раїсі Кондратюк, а також: Боровицькому Василю Дмитровичу, В’ячеславу Олександровичу Кучеру, Сергію Петровичу Іващуку, учням НВК «Спеціалізована школа І ст. гімназія» ім. Героя України Сергія Бондарчука за кошти, зібрані під час шкільного ярмарку.

Якими смаколиками найкраще побалувати бійців в АТО? Звичайно ж, домашньою смакотою, випічкою, як у мами, дружини чи бабусі. А надто, що ми їхали на Схід у свято Андрія Первозванного! Цього дня головна випічка в домі – солодка калита. Почастували хлопців пирогами і калитою, дякуючи управлінню освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради (очільник Анатолій Панасович Пасічник). До випікання солодких гостинців для бійців долучилися заклади освіти міста. Калиту спекли в дошкільних закладах №5 (завідувач Ворона Ірина Феліксівна), №6 (завідувач Поліщук Світлана Вадимівна), №7 (завідувач Городова Людмила Олександрівна), №8 (завідувач Нижник Лариса Василівна). Пироги – старокостянтинівський ліцей ім. Михайла Рудяка (пп.Мандибура Наталія Василівна), ЗОШ №1 (пп. Нечипорук Мирослава Йосипівна), НВК «Спеціалізована школа І ст. гімназія» ім. Героя України Сергія Бондарчука, ЗОШ №8 (пп. Кузьмук Людмила Никанорівна).

Пирогами і калитою бійців побалували працівниці міжшкільного навчально-виробничого комбінату: Барикіна Алла, Сандрацька Геля, Загоруйко Ерна, Іванюк Ірина, Павлюк Людмила; працівники їдальні Старокостянтинівського елеватора: Олександра Бондар, Садавська Олена, Коляда Олена, Чечамушкіна Оксана; вже не вперше співпрацюємо з кафедрою кухарів-кулінарів Старокостянтинівського професійного ліцею (директор закладу Кучерук Сергій Сильвестрович). Ще одна порція смаколиків – відрід родини, котра не з чужих слів знає про російсько-українську війну і про місію волонтерів: Євген Савінкін перебував в АТО, отримав поранення, тепер працює в Старокостянтинівському шпиталі. А його дружина Наталя Ряска знає, що домашня смакота дуже потрібна воякам на Сході.

Самчиківська школа вже не вперше долучається до формування гуманітарного вантажу для наших оборонців. От і цього разу учні школи зібрали багато різної смакоти. Дякуємо школярам, їхнім батькам, директору школи Польовому Ігорю Павловичу, завучу Наталії Володимирівні Фурман, водію шкільного автобуса Анатолію Миколайовичу Фурману.

Комфорт на війні – питання дуже відносне. М’яка подушка інколи стає нездійсненною мрією. А ми допомагаємо зробити цю мрію реальністю, завдяки швачкам швейного цеху пп. Зінаїди Винниченко. Бійці реально тішилися таким несподіваним атрибутам домашнього затишку! Дякували і за дві зимові куртки пп. Володимиру Іщуку.

Єдиним джерелом тепла на Сході у холодну пору року стають буржуйки. Одну з таких пічок надав голова ПП «Гетьман» с.Морозівка Сторожук Петро Володимирович. Пічки-буржуйки від Старокостянтинівського заводу залізобетонних шпал не вперше їдуть до атошників. За ініціативи директора заводу В’ячеслава Олександровича Кучера, на заводі з власного металу виготовили шість модернізованих буржуйок. Подяка головному інженеру Сергію Гуменному, Курашу Анатолію та Шутюку Олександру – зварювальникам, Нікелю Анатолію – майстру, Попельнюку Володимиру – слюсару.

До акції по збору продуктів харчування для бійців АТО долучилися працівники ТОВ «Кононівський елеватор» Веснянська дільниця. Дякуємо працівникам і директору Боровицькому Василю Дмитровичу. Подяка приватному підприємцю Сергію Копанчуку та Сергію Петровичу Іващуку, котрі долучилися до формування гуманітарного вантажу. Поліщук Ігор Миколайович, майстер доку ДП «Старокостянтинівський лісгосп», надав продукти харчування. Голова районної ради Михайло Борисович Яснюк – привіз яблук.

Старосинявщина активно долучається до справи допомоги нашим захисникам. Державне підприємства ДГ «Пасічна» (директор Юзва Олександр Степанович) надало воїнам АТО 100 кг. цукру (2 мішка) і 73 кг. м’яса свинини (завфермою – Щерблюк Володимир Володимирович, їздовий – Грозін Володимир Олександрович, завскладом – Покотило Олександр Васильович). Також нашій волонтерській спільноті мешканці с. Пасічна передали печиво. Марія Миколаївна Петрук минулого разу поділилася картоплею з власного городу, а тепер напекла коржиків, близько 6-ти кілограмів. З магазину «Олеся» закупили 12 пар шкарпеток (Галущак Оксана Віталіївна). Подружжя приватних підприємців Ігоря та Ірина Ковальчуків надали печиво та 2 ящики яблук. Подяка за наданий для поїздки транспорт і пальне ТОВ «Енселко АГРО» (директор Кондратенко Юрій Анатолійович, керуючий відділком с. Сахнівці Кравчук Руслан Вікторович) та водію Івану. Жителі села Пасічна Старосинявського району долучилися до збору допомоги нашим військовим. Найбільше продуктів зібрали учнівський та педагогічні колективи Пасічнянського НВК, громада села, пп. Ірина Таєнчук та продавець Олена Марценюк. Близько тонни допомоги власним транспортом і за власний кошт допоміг здійснити акцію водій-волонтер Володимир Косюченко. Четвертокласники Бутовецької ЗОШ І-ІІІ ст. передали бійцям домашню консервацію. Жителі села Ладиги і працівники дитячого садочка облаштували пункт збору продуктів харчування в кабінеті сільського голови Володимира Григоровича Білого. Мешканці села Криниця Старокостянтинівського району долучилися до благодійної по збору продуктів харчування, теплого одягу для українських захисників. Ініціювали збір допомоги Володимир Іщук та Надія Ткачук, залучивши односельців. Спільно зібрали олію, гречку, вермішель, картоплю, мед, мило, цукор, пральний порошок, часник, буряк, моркву, сало, смалець, домашню консервацію. Допоміг усе це привезти приватним автотранспортом за власний кошт Подуфалий Петро. Вже не вперше учні та вчителі Немиринецької ЗОШ І-ІІІ ст. долучаються до благодійної акції від нашої волонтерської спільноти і Творчої сотні «Рух до перемоги» по збору продуктів харчування для атошників.

Вже не вперше приватний орендар ставка Микола Мацієвський ділиться уловом з нашими захисниками в АТО. Точніше, передає бійцям рибу через нашу волонтерську спільноту. Подбав про смакоту і для минулої поїздки. Природно, що риба потребує кулінарної обробки. Закоптити її в домашніх умовах не вперше взялося подружжя Миколи і Лідії Фурманчуків. Окрім риби, закоптили і свинину від пасічнянського дослідного господарства. Це також не перша благодійна співпраця з небайдужими краянами. Під час минулої поїздки в АТО хлопці високо оцінили смакові якості риби, яку коптили Фурманчуки – батьки воїна-атошника.

Зібрати в дорогу близько шести тон вантажу – справа не проста. Аби усе це посортувати і запакувати, потрібні робочі руки. Цього разу нашими помічницями-волонтерками стали працівниці Центральної районної бібліотеки і районного Будинку культури. Нічого не побилося, не розірвалося, не розсипалося. Все доїхало у вантажній хурі в АТО. Серед різної смакоти – і квасина виготовлена руками волонтерок Замку Князів Острозьких і прихожанками Храму Святої Трійці. Подяка ресторану «Транзит», персонально Оксані Корнійчук і працівникам ресторану за те, що зготували нам в дорогу попоїсти. Подібне сталося вперше в нашій гастрольно-волотерсько-атошній практиці. Дуже несподівано, приємно і смачно! І наостанок статті – про перевізників. У цій поїздці співпрацювали з Петром Петришиним з Хмельницького і Таїсою та Анатолієм Кравчуками зі Старокостянтинова. Дякуємо всім за допомогу! Разом переможемо!

Фото Петра Радушинського.

Від редакції:

Щиро дякуємо усім волонтерам Старокостянтинівщини та сусідніх районів за надану допомогу, підтримку та небайдужість! Ваш внесок у нашу Велику Перемогу неоціненний! Низький вам уклін!

Усі хто має бажання долучитись до благородної волонтерської праці та не знає як – тисніть на кнопку:

СТАТИ ВОЛОНТЕРОМ
Теми

Оксана Радушинська

редактор-ведуча, диктор КП "Старокостянтинівське районне радіомовлення, кореспондент газета "Проскурів", ведуча теле- і радіопередач ХОДТРК "Поділля-центр", голова ГО «Творча сотня «Рух до Перемоги»

Схожі статті

1 thought on “Усім миром допомагаємо атошникам”

  1. Спасибо вам огромное ?? Прям воспрял духом и почуствовал поддержку. вы делаете нужное дело,мне было очень приятно за ваше беспокойство и участие, дай вам Бог мира и добра

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.