Район

Щеплення дітей: робити чи ні?

Вже не вперше наша сім’я зустрічається з питаннями щеплення, і щоразу ми постаємо перед важким вибором: робити чи ні щеплення для дітей?

Зараз в місті дітям роблять щеплення від дифтерії та правця, здається що тут складного, в лікарні кажуть:

 1. Щеплення – це єдиний засіб врятувати дітей від страшних хвороб; щепленій дитині хвороби не страшні; не вакцинована дитина від хвороб помре;
 2. Всі щеплення безпечні для дітей, не несуть їм ніякої загрози.

Та дуже часто в газетах, по телебаченню, в інтернеті можна почути інформацію про різноманітні ускладнення і навіть, не приведи Господи, летальні випадки після різних щеплень. Ось і у наших знайомих після щеплення у дитини відняло ноги, і вона близько тижня не могла підвестися та пролежала з температурою.

В той же час, в багатьох країнах Європи щеплення не є обов’язковим, наприклад: Нідерландах, Великобританії, Данії, Іспанії, Ірландії, Німеччині, Росії (з 1998р.), Фінляндії, Швейцарії.

Як же бути батькам?

Згідно Конституції і законодавства України Ви маєте повне право відмовитися від щеплень вашої дитини. Адже за Вашу дитину вирішуєте і відповідаєте Ви.

Але одразу виникають інші складнощі, школи і садочки можуть не допустити дитину до колективу без щеплення. Постає питання чому? Невже не щеплена дитина небезпечна для щеплених дітей?

А як же вищевказаний пункт один, про який кажуть лікарі?

А Ви робите щеплення своїм дітям?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...
Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

14 thoughts on “Щеплення дітей: робити чи ні?”

 1. Можливо вакцина і беспечна але лікарі які змушують робии щеплення погрожуючи що в садочок не допустят або коли дитина хворіла, справки не дадуть що дитина уже здорова і може відвідувати садочок,а те що в дитини хронічний Піленефріт їх не хвилює головне статистика,а і ще перед щепленям обовязково треба підписати що якщо після щеплення з дитиною щось станется лікарі не винні.

  1. Від щеплення поліо моя дитина через 2 дні не могла ходити,дуже плакала що болять ножки а лікарь травматолог сказав в дитини викривлення ніг,і о чудо через тижнів 4-5 ноги вирівнялись і дитина бігає слава богу,викривлення мозгів у них.

   1. Катерино, ін’єкцію робили у ягодичку або стегно. Дитина скоріш за все не хотіла ходити через біль. ВОНА ж маленька і вимагає любові батьків у всіх проявах. Тим більш що щоб ін’єкція не була болюча, на то треба кваліфікація персоналу. Біль буде, але якщо відразу відволікти то дитина набагато краще перенесе. Є відповідні відео з лікарем афроамериканцем який користується саме таким методом.

  2. Галина Євгенівна білок 0,06 це нормальний білок?Я через те що немає дитини щеплення лікую дітей сама тому що лікар не дасть мені довідку в садочок після того як вона одужає бо немає вакцини,і скажіть що я сказала не правду.

  3. В принципі відповідальність батьків має бути, але в такому випадку вони також мають брати відповідальність за те ЩО вони колють/ капають. На жаль, нікому воно не потрібне.

  4. Я не лікар я не знаю того що знає лікар про вакцину,я не можу впевнено сказати чи є на даний час в маєї дитин вірус простуди чи ще чогось інкубаційний період до 6 днів,сьогодні дадут прививку а завтра вилізе простуда.Да це робота лікарів їм сказали вони роблять а моя робота дбати про дитину щоб її ненашкодили.

 2. Тільки коли дитина повністю здорова. Причому стан її здоров,я підтверджує не дільничий педіатр,а лікар якому я повністю довіряю і який знає всі хронічні болячки і який ніколи не приймає без аналізів,не кажучи про лікування чи щеплення. На відміну тих же дільничих. Плюс я прошу показати ЩО колють. Так,це мала частина того,що я можу контролювати,але це краще ніж нічого. Єдиний раз я платила за довідку,це коли була епопея з поліо. Мені доволі таки в хамській манері,включаючи ” великий и могучий” було відмовлено завідуючою в ознайомленні з документами на вакцину)) Тому я в першому турі настояла на уколі,а в другому просто заплатила 40 грн за довідку. Тому що ревакцинація була проведена вже,а в садочку істерили за довідки,в лікарні за краплі. Одним треба план,другі бояться відповідальності,а мені треба було щоб дитина ходила в садочок,а не бігати по замкнутому колу((

 3. 1. скажу відверто, ні одна вакцина не є гарантією того, що ваша дитина не захворіє на данне захворювання. 2. Вакцина – лише допоможе імуній ситемі легше перенести те чи інше захворювання. 3. Робити вакцину можна лише тоді, коли ваша дитина ПОВНІСТЮ ЗДОРОВА за місяць до вакцинації, і при тому, що в місці де роблять вакцини ваша дитина не зустрінеться з хворими дітьми.

 4. Заява
  Я, , заявляю про відмову від усіх профілактичних щеплень, а також проби Манту, флюорографії й інших процедур, пов’язаних із введенням в організм сторонніх речовин або іонізуючих випромінювань моїй дитині .
  1) Відмовляюся від подальших вакцинацій, ревакцинацій та біопроб (Манту, р. Пірке) через наявність у їхньому складі одного (у деяких випадках – декількох відразу) з токсичних компонентів: солей ртуті, солей алюмінію, формальдегіду, фенолу. За результатами міжнародних досліджень ці речовини є причинами розвитку Аутизму, хвороби Альцгеймера, рака, Синдрому Раптової Дитячої Смертності.
  2) Відмовляюся від можливої вакцинації краснухи, Гепатиту В, вітрянки з етичних міркувань через використання у виробництві вакцин диплоїдних клітин тканин абортованих плодів людини.
  3) Дана відмова є обмірковане і зважене рішення , прийняте на підставі детального і усебічного вивчення питань, пов’язаних з вакцинацією, особистого досвіду і цілком відповідає нормам діючого законодавства, у тому числі…
  а) ст.19 Загальної Декларації Прав Людини (Кожна людина має право на волю переконань)
  б) ст. 26 Загальної Декларації Прав Людини і ст. 43 Конституції України (про право на освіту, у тому числі дошкільну);
  б) ст. 3, ч. 1 Закону України про освіту (про можливості одержання освіти громадянами України незалежно від стану здоров’я, переконань і інших обставин);
  в) ст. 43 (про згоду на медичне втручання) “Основ законодавства України про охорону здоров’я”;
  д) ст.2, п.1. Конвенції про права дитини (Держави учасники… забезпечують усі… права… без якої-небудь дискримінації, незалежно від стану здоров’я… дитини)
  е) ст. 1, п.1(а). Конвенції про боротьбу з дискримінацією в області освіти (“вираз охоплює всяку різницю, виняток, обмеження… по ознаці… переконань…, що має на меті або наслідком знищення або порушення рівності відносин в області освіти і зокрема … закриття для якої-небудь особи чи групи осіб доступу до освіти будь-якої ступіні чи типу”)
  е) ч. І., ст.2, п.2 Конвенції про права дитини (Держави-учасниці вживають всіх необхідних заходів для забезпечення захисту дитини від усіх форм дискримінації або покарання на підставі статусу, діяльності, висловлюваних поглядів чи переконань дитини, батьків дитини, законних опікунів чи інших членів сім’ї.),
  з) ч. І., ст.18, п.3 Конвенції про права дитини (Держави-учасниці вживають всіх необхідних заходів для забезпечення того, щоб діти, батьки яких працюють, мали право користуватися призначеними для них службами й установами по догляду за дітьми.)
  і) ч.І., п. 11 частини 1 Європейської Соціальної Хартії (про право кожної людини на використання будь-яких заходів, що дозволяють йому забезпечити найвищий досяжний рівень здоров’я).
  й) ст.12, закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” (про щеплення за згодою після надання об’єктивної інформації)
  Ознайомлений зі змістом Закону України ” Про захист населення від інфекційних хвороб”, лікарем доведенi до відома можливі наслідки відсутності щеплень:
  – Ускладнення при коклюші: бронхіт, пневмонія, енцефаліт, пупочні і пахові грижі, випадання прямої кишки, масивні геморрагии і крововиливи в головний мозок;
  – Ускладнення при дифтирії – міокардит, неврити, нефротичний синдром, периферичні паралічі, смерть;
  – Ускладнення при правці – аспираційна пневмонія, набряк легень , переломи і вивихи кісток, нашарування вторинної бактеріальної інфекції – бронхопневмонії, сепсис, деформації хребта, контрактури м’язів і суглобів, паралічі черепних нервів, летальний результат;
  – Ускладнення при Гепатиті В є затяжний перебіг хвороби з переходом у хронічний гепатит (імовірність – 5-10%), що у свою чергу може привести до цирозу і раку печінки. Імовірність хронічної інфекції в дітей від 1 до 5 років складає 25-50%, у дітей, що заразилися гепатитом при пологах – 90%;
  – Ускладнення при Поліомієліті – 80-90% – це легке захворювання, в інших 10% воно викликає параліч. У випадку паралічу близько 25% одержують серйозні порушення, близько 25% одержують середній параліч і 50 % виліковуються;
  – Ускладнення при Корі – пневмонія, отит і інші бактеріальні інфекції, а також сліпота, поразки слуху, розумова відсталість.
  – Ускладнення при Туберкульозі – поразкою багатьох органів, що супроводжуються лихоманкою, значним спадком сил. найчастіше уражаються легені з утворенням порожнин (каверн), що можуть прориватися в бронхи.
  Можливі поствакційні ускладнення:
  1. Анафілактичний шок;
  2. Энцефалопатія;
  3. Судорожні стани при t >39
  4. Набряк , гіперемія в місці уведення вакцини.
  близько 25% одержують серйозні порушення, близько 25% одержують середній параліч і 50 % виліковуються;
  – Ускладнення при Корі – пневмонія, отит і інші бактеріальні інфекції, а також сліпота, поразки слуху, розумова відсталість.
  – Ускладнення при Туберкульозі – поразкою багатьох органів, що супроводжуються лихоманкою, значним спадком сил. найчастіше уражаються легені з утворенням порожнин (каверн), що можуть прориватися в бронхи.
  Можливі поствакційні ускладнення:
  1. Анафілактичний шок;
  2. Энцефалопатія;
  3. Судорожні стани при t >39
  4. Набряк , гіперемія в місці уведення вакцини.

  1. Не дарма ти анонім. Безумовно відмова від вакцинації на сьогодні це величезний невиправданий ризик померти або інвалідизуватись в подальшому житті від хвороби, яку можна було б легко запобігти і від яких явно щеплені мама і тато дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close