Район

Шенген до посадки або африканська чума наступає

Біда як водиться ходить не одна і разом з зимовими хуртовинами в листопаді до нас завітав африканський вірус хвороби Монтгомері, в просто народі, і науковій літературі, названий «Африканська чума свиней». Недуга належить до списку «A» згідно з Міжнародною класифікацією заразних хвороб тварин.

Для людини африканська чума свиней — безпечна, однак, дещо треба пам’ятати простим фермерам і жителям Старокостянтинівського району.

Перше, і саме головне – на деякий час втриматися від покупок свинини на базарі, термін, який вживають вчені “безпечна для людей” – це лише статистичні данні, які має наука на даний момент. Вірус це досить складна біологічна конструкція, не клітинна форма живих організмів, і в перекладі з латинської мови саме слово virus це є отрута.

Якщо вже так сталось і ви купуєте свинину на банкет чи до власного столу – дуже ретельно перевіряйте документи, не звертайте увагу що вам її пропонує родич чи гарний знайомий, багато хто нехтує самим простим правилом життя «не обмани».

Друге правило стосується тих фермерів, що тримають і розводять ці «смачні мішки з грошима» за частками яких перед святами стоїть не мала черга – треба навчитись втрачати! Якщо ви бачите не нормальну поведінку скотини: крововиливи, покрасніння вух, шкіри, кашель – викличіть ветеринара або санепідеміологічну службу.

Збудники вірусу тривалий час, від тижнів до місяців, зберігається в продуктах свинячого походження, не підданих термічній обробці (солоні і сирокопчені харчові вироби, харчові відходи, що йдуть на корм свиням). Його виявляють у крові, лімфі, у внутрішніх органах, секрети і екскретів хворих тварин. Вірус стійкий до висушування і гниття, так при температурі 5 °C вірус може зберігатися до 7 років, при температурі від 18 °C до 20 °C – до 18 місяців, при температурі 37 °C – до 30 днів, а при температурі 60 °C інактивується протягом 10 хвилин. Вірус може зберігатися в трупах тварин від 17 діб до 10 тижнів. У фекаліях тварин вірус може знаходитися до 160 днів, а в сечі до 60 діб. Вірус також може тривалий час зберігатися і в ґрунті: в залежності від сезону року: від 112 діб (літо-осінь) і до 200 діб (осінь-зима).

Якщо ваш живий вклад в світле майбутнє ще добре рохкає і добре їсть – максимально якісно зачиняйте хлів. Не давайте не відомі корми, пильнуйте температуру, бажано стіни покрити гашеним вапном і дотримуватись чистоти.

Трете, саме головне правило: не намагайтесь зробити вашим свиням «шенген візи» до найближчої посадки. По-перше, ви наражаєте на небезпеку себе і свою родину, по-друге це незаконно і може бути покаране штрафом.

Слід знати

У разі виникнення африканської чуми на неблагополучне господарство накладається карантин. Всіх свиней в даному вогнищі інфекції знищують безкровним способом. Трупи свиней, гній, залишки корму, малоцінні предмети догляду спалюють. Золу закопують в ями, змішуючи її з вапном. Приміщення та території ферм дезінфікують гарячим 3% розчином їдкого натру, 2% розчином формальдегіду.

На відстані 10 км навколо неблагополучного пункту все свинопоголів’я вбивають, а м’ясо переробляють на консерви.

Карантин знімають через 40 днів з моменту останнього випадку падежу, а розведення свиней в неблагополучному пункті дозволяється не раніше, ніж через 40 днів після зняття карантину.

Остап Ібрагімович, спеціально для Старокостянтинів небайдужий.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

16 thoughts on “Шенген до посадки або африканська чума наступає”

  1. Начитавшись інформації з інших джерел я маю сумнів щодо правильності інформації викладеної в блоці “Слід знати”. Надто мало терміни карантину і не розведення. Вказувати не буду, бо сам сумніваюся в тих джерелах, але Ваші дані відрізняються значно в меншу сторону

    1. в тому блоці тільки загально відома інформація з популярної вікіпедії. Санітарно-єпідеміологічна служба відсутня в місті Старокостянтинові і все шо вони можуть сказати то не в нашому районі , якщо маєте детальну інформацію витяги з постанов слідчої комісії або будь що надайте для дослідження нашим журналістам .

  2. Цікаво в якому нормативно-правовому акті вказано про забій поголів’я в 10 кілометровій зоні??? Щось нове…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.