МістоРайон

Хто сіє щедро

Апостол Павло заповідав: «Хто сіє скупо, той і пожне скупо, а хто сіє щедро, пожне також щедро».

Український народ, допомагаючи бійцям АТО, виявив себе не просто щедрим, а, без перебільшення, милосердним. Адже, перейнявши функції держави, котра досі неспроможна забезпечити усім необхідним військових, прості мешканці міст і сіл рятують знайомих та незнайомих героїв від голоду, холоду, нікому непотрібності.

Жителі краю активно допомагають місцевій волонтерській спільноті, протоптавши стежку не до офіційно призначених пунктів, а до Замку Князів Острозьких і храму Святої Трійці УПЦ КП. У ці дні дане волонтерське представництво спільно з новоутвореною місцевою громадською організацією «Творча сотня «РУХ ДО ПЕРЕМОГИ» і 42 Гарнізонним будинком офіцерів вкотре вирушили на Схід з артистичним десантом – задля моральної підтримки та культурологічного забезпечення військовослужбовців – і вантажним бусом, ущерть наповненим всім тим, що краяни передали атошникам.

Найперше – виконали прохання однієї з військових частин, котра попросила матеріали для будівництва бліндажів. Рулон поліетиленової плівки, 20 кг. цвяхів «двухсоток», 40 поліетиленових мішків, 200 скоб для будування бліндажів надав Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал (директор Кучер В.О.). Два рулони поліетиленової плівки надало ТОВ «Старокостянтинів АГРО» (генеральний директор Демихін В.В. заступник гендиректора Степанюк О.В.). Талони на пальне для поїздки закупив директор ТОВ «Старокостянтинівцукор» Співак О.М., а на додачу – три мішка цукру для бійців (заступник директора ТОВ «Старокостянтинівцукор» Ковбель В.В.).

Активно долучилися до збору продуктів харчування жителі села Самчики. Багато домашньої консервації, варення, домашню тушенку, сало, смалець, мед, різні крупи, вермішель, сушину, чаї, печиво, картоплю та різну іншу смакоту зібрали самчиківці упродовж кількох днів. Один з пунктів збору допомоги облаштували в тамтешній ЗОШ І-ІІІ ст. Поділилися домашніми припасами вчителі, технічний персонал, батьки школярів (директор Польовий І.П., заступник Фурман Н.В.). До слова, стараннями представників цього навчального закладу, напекли дві коробки домашніх медових пряників. Не залишилися осторонь працівники державного заповідника «Маєток Самчики» (директор Пажимський Б.О.); працівники Дослідного господарства «Самчики» і дослідної станції (директор дослідної станції Молдован В.Г., директор дослідного господарства Вовколуп Ю.М, завскладом Райчук Л.Д.); працівники тамтешнього дитсадка і батьки маляток, що відвідують установу.

Щедрі на добро і в Пеньківському НВК та садочку «Пролісок»; в загальноосвітній школі І-ІІ ст. с. Драчі; у Бутовецькій ЗОШ І-ІІІ ст. Учнівські колективи, педагогічні працівники і техперсонал цих закладів не лише поділилися харчами, а й переказували найщиріші вітання і слова подяки нашим героям. Поїздки до Самчик, Пеньок, Драчів і Бутівців наші волонтери здійснили приватним транспортом пп. Григорія Задорожного.

Продукти харчування і домашню консервацію передали також учні і вчителі Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. (заступник з виховної роботи Паламачук Н.Д. ). А привіз зібране власним автотранспортом пп. Подуфалий П.В.

Тішить той факт, що старокостянтинівській волонтерській організації довіряють і окремі мешканці й цілі колективи! За ініціативи головного лікаря ЦРЛ Володимира Стіхарєва і старшої медсестри Валентини Стопнюк, працівники лікарні – переважно медсестри та санітарки, проте долучилися й лікарі – зібрали близько тонни консервації, також теплий одяг і різну іншу смакоту й потрібні речі. А на дорогу напекли пирогів – для атошників і для артистів-волонтерів. 21 кг. риби передав бійцям АТО Гродський Л.В., приватний підприємець з магазину «Риба» у Старокостянтинові. Щоправда, у сирому вигляді риба до Сходу не доїхала б. Отому її за власної ініціативи в домашніх умовах, як для своїх, для рідних, замаринувало і закоптило подружжя Миколи Олександровича та Лідії Варфоломіївни Форманчуків. Їхній син уже понад рік перебуває в зоні АТО, тож батькам не потрібно розповідати про місію волонтерів у питанні допомоги армійцям. Серед інших потреб бійців – медикаменти. Колектив аптеки «Адреналін» та медичний представник фірми «Кусуль» закупили бійцям медпрепарати – переважно жарознижуючі, від болю, ГРЗ і для шлунково-кишкового тракту. Про смачні гостинці подбали викладачі та студенти кафедри кухарів-кулінарів Старокостянтинівського професійного ліцею (директор Кучерук С.С.) – напекли медівників та коржиків, насушили сухариків, аби потішити лакоминками наших захисників.

Мешканців села Коржівка організував до благодійної справи завідуючий сільським клубом Аркадій Лисюк з дружиною Наталею. У сільському клубі облаштував пункт збору харчів, здебільшого – домашньої консервації та садовини-городини. Вчителька коржівської ЗОШ І-ІІ ст. Береженна Любов з донькою Ольгою організували ще один пункт збору – в магазині. Їхній чоловік і тато перебуває в зоні АТО, отож, допомагаючи чужим військовим, жінки вірять, що хтось так само допоможе їхньому воїну. Понад тонну вантажу привіз з Коржівки власним транспортом і за власний кошт Тарас Ремарчук.

Шість мішків капусти з власних городів передали приватні підприємці Олена Савчук і Сергій Савчук. А наші волонтерки на чолі з Максимом Перепелицею за кілька тижнів до від’їзду в зону АТО пошинкували і заквасили капусту. Також руками наших невтомних волонтерок сплетено маскувальні сітки, потреба в яких, як і багато в чому іншому, ніколи не минає. Фінансово долучилися до організації поїздки: пп. Дуліпа П.О., пенсіонерка Скрижевська В.С., освітянка Скрижевська Т.М. Подяка заступнику голови РДА Олегу Борикіну за два ящика яблук, Оксані Макєєвій – за мед.

Доєдналися до благодійної акції по збору допомоги для наших армійців колектив центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Чепелюк Н.А.), центру раннього розвитку дитини (директор Веселовська Т.А.), центру реабілітації дітей-інвалідів (директор Гусарчук Г.А.), Старокостянтинівський кризовий центр (директор Васьковецька А.В.), міськрайонний центр зайнятості (директор Фесун Л.Е.), Старокостянтинівський ліцей ім. М.С. Рудяка (директор Франчук Т.І.), приватний підприємець Возний О.І. також не залишилися осторонь акції викладачі Старокостятинівської ДМШ ім. М.Кондратюка (ініціатива Олени Лисенко). Усі зібрані продукти харчування, теплі шкарпетки та рукавиці, солодощі, а особливо малюнки з найкращими побажаннями – для наших захисників. Вже буквально у день від’їзду волонтерської команди в хону АТО передала бійцям подушки і штани пп. Зінаїда Винниченко, фінансову допомогу і мішки надав пп. Ярослав Кріль, пакет в’язаних шкарпеток принесла Татарчук Г.В., волоські горіхи – учні ЗОШ №8. Також подяка за постійну допомогу Катерині Огребі.

Лишень уявіть: увага, втілена в гостинці, пакунки, і торбинки; у слоїках-скляночках – турбота, тепло кожної господині, що робила закрутки на зиму; малюнки і обереги від дітей, теплий одяг і будівельні матеріали, все це разом з подякою і любов’ю старокостянтинівців їде до наших героїв на Схід! Разом переможемо!

Фото Петра Радушинського.

Від редакції:

Як допомогти волонтерам дізнатися тут!

Теми

Оксана Радушинська

редактор-ведуча, диктор КП "Старокостянтинівське районне радіомовлення, кореспондент газета "Проскурів", ведуча теле- і радіопередач ХОДТРК "Поділля-центр", голова ГО «Творча сотня «Рух до Перемоги»

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.