Район

“Агенція змін” – місце де сприяють реалізації твоїх ініціатив

Розповідаємо про «Агенцію змін», центр розвитку та підтримки громадських ініціатив, що незабаром запрацює в Старокостянтинові.

Протягом останнього часу ми стостерігаємо у старокостянтинівської громади велике прагнення до змін. Публікації у нашій спільності в Фейсбук, у яких йдеться про реалізацію тих чи інших нових ініціатив викликають жваве обговорення та не залишають людей байдужими.

Так було під час публікації “Що найбільше потрібно Старокостянтинову?” і під час опитування на що потратити 100 тис.грн., яке ініціював Євгеній Сімоненко, а під час визначення головних напрямків, пункт “Управління проектами, розвиток бізнесу, залучення інвестицій” зайняв друге місце.

Ми в ГО “Старокостянтинів небайдужий” вирішили підтримати таку активність і з радістю повідомляємо, що незабаром, за сприяння Корпусу Миру США, Старокостянтинівської районної ради і Старокостянтинівської райдержадміністрації в місті відкриється Центр розвитку та підтримки громадських ініціатив “Агенція змін”. Не виключено, що і Старокостянтинівська міська рада візьме участь у створенні та діяльності цього центру.

Що таке “Агенція змін”

“Агенція змін”, це постійно діючий суспільний простір, центр в якому можна:

 1. Пройти навчання чи отримати консультацію на тему як реалізувати/розвинути вашу ініціативу, ідею, справу;
 2. Зустріти однодумців, сформувати команду, провести презентацію, обговорення, тренінг, майстер-клас;
 3. Працювати, розважатися, навчатися, цікаво та пізнавально проводити час.

Мета “Агенції змін”:

Створення сприятливих умов для розвитку лідерства та громадських ініціатив шляхом надання практичної, методичної і фінансової підтримки. Розвиток співпраці громади, бізнесу та органів влади з напрямку написання та створення проектів, залучення ґрантових коштів та інвестицій з метою вирішення потреб громади у районі та місті.

Складові проекту

Початок роботи “Агенції змін” передбачає:

 1. Відкриття Агенції
 2. Проведення серії тренінгів з проектного менеджменту
 3. Форум-презентація напрацьованих ідей учасниками проекту
 4. Фінансування проектів переможцців.

Тренінги з проектного менеджменту будуть проводити досвідчені експерти, що мають досвід написання та реалізації багатьох проектів, в тому числі вартістю близько 1 мільйона євро.

Якою планується “Агенція змін”

Агенція знаходитиметься у приміщенні Центральної районної бібліотеки. Анастасія Сас підготувала для нас 3D модель її можливого майбутнього вигляду. Як вам такий вигляд?

Приміщення Агенції змін 2

Приміщення Агенції змін

Для чого це мені?

Якщо Ви ми маєте якусь ідею чи ініціативу, що може бути корисна для громади, давно хочете її реалізувати і не знаєте з чого почати і де знайти ресурси – Вам до нас!

Для депутатів міської ради і усіх, хто хоче знати більше публікуємо пояснювальну записку з проекту рішення сесії Старокостянтинівської міської ради, яке сподіваємось розглядатиметься на наступній сесії:

Програма розвитку та підтримки громадських ініціатив у місті Старокостянтинів “Агенція змін” на 2019-2023 роки є кроком міської ради у напрямку створення умов для широкого залучення громадського сектору до ефективного вирішення завдань розвитку міста та спільного пошуку нетипових методів розв’язання проблем, що стоять перед громадою.

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту рішення Старокостянтинівської міської ради «Про затвердження Програми розвитку та підтримки громадських ініціатив у місті Старокостянтинів “Агенція змін”
на 2019-2023 роки»

1. Обґрунтування необхідності прийняття рішення
Рішення покликане налагодити процеси ефективної взаємодії міської ради з інститутами громадянського суспільства у сфері написання та реалізації міських проектів, залучення ґрантових коштів та інвестицій.
2. Мета і шляхи її досягнення
Мета прийняття рішення: розвиток в громаді навичок з написання та реалізації проектів, залучення ґрантових коштів та інвестицій. Створення сприятливих передумов для розвитку громадських ініціатив шляхом надання практичної, методичної і фінансової підтримки.
3. Правові аспекти
Бюджетний кодекс України, Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Постанова Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 No 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”.
4. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація проекту рішення передбачає фінансування за рахунок коштів міського бюджету із залученням грантових коштів Корпусу Миру США, районного бюджету та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.
5. Позиція заінтересованих органів
При розробці проекту рішення враховані пропозиції усіх зацікавлених сторін.
6. Громадське обговорення
Даний проект рішення оприлюднений на сайті виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради.
7. Прогноз результатів

 1. Створення у громаді постійно діючого Центру розвитку та підтримки громадських ініціатив “Агенція змін”.
 2. Отримання знань і навичок з проектного менеджменту представниками органів місцевого самоврядування, місцевих недержавних організацій (НДО), молоді, громадян.
 3. Покращення соціального партнерства між владою, бізнесом, НДО та Корпусом Миру США.
 4. Зростання активності громадськості, з питань вирішення проблем та розвитку громади.
 5. Підвищення довіри громадян до органів місцевого самоврядування.
 6. Реалізація низки громадських проектів силами НДО в рамках щорічного конкурсу проектів.

Я маю ідею! Скільки грошей можна отримати?

На наступному тижні відбудеться відкрита презентація проекту “Агенція змін” де ви зможете отримати відповіді на усі питання. Про місце і час буде повідомлено додатково, слідкуйте за новинами на нашому сайті і в спільноті.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close