Країна

Завершилися українсько-американські військові навчання Rapid Trident – 2017

Завершилися українсько-американські військові навчання Rapid Trident-2017, які стартували 13 вересня в Старокостянтинові. Навчання розпочалися на базі аеродрому бригади тактичної авіації імені Петра Франка.

Заокеанські партнери навчали українських колег-авіаторів методам взаємодії з іншими родами військ у різних умовах.

“Американські спеціалісти влаштують низку теоретичних та практичних занять з медичної підготовки, зокрема з аеромедичної евакуації та транспортування і десантування вантажів та особового складу”, – йшлося у офіційному повідомленні армійців.

Також, заокеанські гості розповіли українцям про практику транспортування військових вантажів повітряними силами США. За словами армійців, до уваги у цій справі беруться усі показники: габарити та вага вантажу, вантажопідйомність літака, нюанси завантаження та закріплення.

“Українські льотчики та спеціалісти наземних служб задоволені об’ємом наданої інформації, адже у перспективі подальшого співробітництва доведеться зустрічатися з американськими колегами ще не раз”, – йдеться у офіційному повідомленні авіаторів.

українсько -американські навчання

На аеродромі бригади тактичної авіації імені Петра Франка учасники авіаційної складової українсько-американських командно-штабних навчань Rapid Trident-2017 відпрацювали і практичну сторону занять.

Керівники занять, сержанти Військово-Повітряних Сил США Джерардо Лозано та Рамон Роблес, на практиці показали українським колегам як правильно компонувати вантажі для їх подальшого завантаження на літак, а також роботу з автовантажним підйомником.

Як зазначив офіцер бригади тактичної авіації ім. Петра Франка капітан Олександр Петрук, деякі складові процесу у американських ВПС проходять трішки по-іншому. Наприклад, кожна одиниця вантажу на палетці має бути маркована (підписана) та внесена до загального списку вантажу. Таким чином спрощується і пришвидшується проходження митних процедур.

В свою чергу, американські колеги ознайомилися з бойовою технікою бригади та озброєнням.

Мельничук на навчаннях

Командир бригади, полковник Микола Коваленко, розповів про “наших пташок” багато чого цікавого. Заокеанські гості були вражені тим, у якому чудовому боєздатному стані утримується та авіаційна техніка, що була вироблена ще у минулому сторіччі.

Гостям продемонстрували висотно-льотне обмундирування та засоби рятування під час аварійного покидання літака. Американці зазначили, що хоч обладнання й не нове, але, безперечно, дуже надійне.

Військовослужбовці підрозділу охорони бригади показали американським авіаторам стрілецьке та зенітне озброєння. І знову ж позитивні емоції – все просто і надійно.

зенітне озброєння

За словами американського офіцера, найголовніша мета повітряної компоненти цих навчань – досягнення єдиного підходу, що необхідно для подальшої успішної співпраці українських Повітряних Сил в будь-яких спільних навчаннях чи тренуваннях з льотними екіпажами країн, які є членами військово-політичного блоку НАТО. “У нас немає складностей. Але завдання, що надходить зі штабу Rapid Trident, постійно змінюються, нам потрібно якимось чином швиденько втілити їх у життя,” – ділиться емоціями старший національний представник ЗСУ авіаційної компоненти навчань полковник Валерій Сморжанюк.

Українські пілоти не вперше працюють пліч-о-пліч з іноземцями. Навчалися з пілотами Польщі, США, з пілотами Данії. Раніше брали участь в аналогічних навчаннях сухопутних військ. Та й в повітряних силах також проводяться міжнародні навчання “Безпечне небо”. За словами Кімберлі Хоуман, під час цього навчання, незалежно від звання – чи то рядовий склад, чи то полковники, – всім було цікаво дізнатися щось нове, працювати разом.

Довелося і американцям наблизитися до реальностей української АТО: “Геркулес” літав в Чугуїв, звідки забирали поранених бійців. “Вразила професійність українських пілотів, які спільно працювали з американцями, також медики, що працювали на борту,” – каже Хоуман, яка в цивільному житті працює вчителькою та виховує двох синів.

Завершувалися навчання на Яворівському полігоні. Тут підрозділи десантно-штурмового батальйону занурились у зону відповідальності і, згідно із задумом, здійснили забезпечення охорони й оборони майданчика приземлення логістичного вантажу, який на парашуті скидали з американського “транспортника”. Десантники злагоджено евакуювали вантаж із небезпечної ділянки місцевості та доставили його до кінцевого місця призначення.

“Два тижні навчання були сповнені подій, вимагали від нас вміння швидко ухвалювати рішення і брати на себе відповідальність, постійно здобувати нові знання та практичні навички, діяти разом і пліч-о-пліч іти до нашої спільної мети. Мета ця залишається незмінною – навчитися професійно виконувати свій обов’язок, як справжні захисники і воїни, досягати повного взаєморозуміння і навчитися діяти спільно в інтересах миру та безпеки в усьому світі, – наголосив полковник Сергій Литвинов на церемонії закриття навчань.

Своєю чергою, полковник ЗС США Девід Джордан подякував усім учасникам за їхній внесок у розвиток партнерства між арміями країн-учасниць.

Цього року у військовому навчанні взяли участь близько 2500 військовослужбовців із 15 країн світу. Крім України і США, до “Репід Трайдент” залучали військовослужбовців із Канади, Болгарії, Грузії, Естонії, Італії, Латвії, Литви, Молдови, Норвегії, Польщі, Румунії, Туреччини та Великої Британії.

Метою серії навчань є введення в Збройних Силах України передового досвіду армій провідних країн світу, обмін професійними навичками, покращення рівня взаємодії між штабами та підрозділами сухопутних військ України, США, армій країн-учасниць і партнерів НАТО, а також членів програми “Партнерство заради миру”.

За матеріалами: Депо:Уа

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.