Країна

Яку воду краще пити та як вода впливає на наш організм

Ні для кого не секрет, вода – безцінне джерело нашого життя. Та чи знаєш ти про її вплив на наш організм?

Вода бере участь у багатьох процесах організму, наприклад:

 • хімічні реакції в організмі;
 • транспорт необхідних для життєдіяльності речовини у кожну клітину;
 • виведення токсинів, шлаків, надлишків солей, тобто здійснення обміну речовин;
 • пониження кров’яного тиску;
 • кров і лімфа переважно складаються з води;
 • запобігання утворення каміння в нирках;
 • регуляція температури тіла і еластичність шкіри;
 • забезпечення нормального травлення;
 • зменшення жирових накопичень.

Та не всі ми дотримуємося водного режиму. Безумовно, кожен по-різному відчуває спрагу, залежно від своєї діяльності і потреби. Проте ця потреба зростає при підвищенні температури, важкій роботі на свіжому повітрі, в гарячих цехах. Природній кондиціонер, так би мовити!

Нестача води згубно впливає на нас. Ви можете відчувати втому, понижується працездатність, порушуються процеси травлення, біохімічні реакції, процес кровотворення.

Також нестача води є умовою для утворення тромбів. Тобто, кров стає в’язкою і саме це підвищує ризик такої трагедії. В організмі погіршується теплообмін і підтримка нормальної температури, він стає уразливим до хвороб.

Але не намагайтеся прямо зараз випити якомога більше води. Адже надмірна кількість води в організмі призведе до порушення роботи нирок та розвитку серцевої та печінкової недостатності. Такі наслідки вас чекають якщо вип’єте більше 10 літрів за одну добу, що доволі складно зробити.

Але набряки по тілу – виключення з правил. Якщо на ніч або посеред ночі випити велику кількість води – вони можуть з’явитись у вас під очима та і на інших частинах тіла.

Читайте також: “Обережно: нітрати у питній воді!

Що робити

Мало – погано, багато – теж не підійде. Що ж робити?

Все простіше, ніж здається. Організм потребує в день 2,5-3 л води. Близько 1,5 л води надходить із їжі, тому додатково потрібно споживати теж близько 1,5 л чистої води.

Отже, достатньо випивати в день всього 5 стаканів води, щоб почувати себе чудово!

Також потрібно знати, коли найкраще пити воду. Наприклад, ось кілька порад, які можуть стати в нагоді:

 1. Забороняється одразу після важких фізичних навантажень пити велику кількість води. Це призведе да розрідження крові і зменшення кількості натрію в крові. Час від часу кілька ковтків води буде достатньо.
 2. Не рекомендується пити воду одразу після прийому їжі. Оптимальний варіант – випити близько склянки води до прийому їжі, або ж через годину після. Таким способом, до речі, легше контролювати свій водний режим: якщо ви харчуєтесь правильно і маєте по 4-5 прийомів їжі на добу, то звичка щоразу перед тим випивати склянку води стане дуже для вас корисною. Проте, це вже на ваш вибір.
 3. Рекомендується щоразу після пробудження випивати склянку води: таким чином ви відчуватимете себе бадьоро і ваш організм очиститься і буде готовий до роботи. За бажанням, можна додати трохи лимонного соку для запобігання нестачі вітаміну С, від чого ми так страждаємо взимку. А прояви нестачі цього вітаміну, я гадаю, відчували всі: зниження імунітету, сонливість і швидка утомлюваність.
 4. Ще одна порада: запивати каву водою. Якщо вона справжня, заварна кава, то вона має поганий вплив на серце та безумовно пробуджує вас зранку. Але щоб полегшити і без того нелегку роботу нашого серця, випийте трохи води після ароматної кави аби знизити ризик серцево-судинних захворювань.

Яку воду краще пити

Вода не всюди однакова. Яку ж пити безпечніше, а яка взагалі може стати смертельно небезпечна?

Водопровідна

І без того всі знають від батьків – воду з крану пити не можна! Та завжди важко стримати непереборне бажання втамувати спрагу та ще й таким забороненим і звабливим плодом.

Перше, що вам потрібно знати – водопровідну воду очищують хлором і фтором. Ця інформація вам знадобиться трохи далі. Так от, така вода стимулює ріст ракових клітин! Не дарма мама тебе за це сварила..

Кип’ячена

У багатьох сім’ях водопровідну воду доводять до кипіння і вважають, що вона готова до споживання. Безумовно, вона стає безпечнішою, 6о видаляється велика кількість шкідливих вірусів і бактерій. Проте, не рідко одну і ту ж воду кип’ятять кілька разів.

І тут ми знову повертаємось до розвитку ракових клітин, адже накип, що залишається на стінках чайника містить хлор, що при кип’ятінні стимулює розвиток ракових захворювань.

А електрочайники взагалі не виконують свою функцію, як належить. Вода повинна кипіти мінімум 5 хвилин, про що зазвичай свідчить свисток у звичайних чайниках. В той час, як у електричних як тільки пар надходить до датчика – нагрівання припиняється і ви отримуєте ту саму водопровідну, але гарячу воду.

І ще страшніше, якщо чайник не очищений від накипу і хлор почне діяти. Рекомендується кип’ятити відстояну або фільтровану воду.

Фільтрована

Така вода нарешті врятована від зловісного хлору, та все одно фільтр безсилий у боротьбі з мікробами. До того ж, потрібно завжди вчасно заміняти фільтр, адже якщо продовжити користування довше зазначеного часу – усі шлаки, що були колись очищені, потраплять до вашого організму, осідатимуть, шкодитимуть організму. Деякі організм навіть не в змозі буде вивести і вони залишаться назавжди.

В такому випадку виникає питання чи є тоді користь від фільтра чи може більше шкода?

Бутильована

До такої води потрібно підходити з особливою обережністю. Усю ту інформацію на етикетці пишуть не просто так. Потрібно бути впевненим, що вона очищена промисловими фільтрами і не має домішок.

Також, свій вплив має пластик, у якому розлита вода. Після 18 місяців пластикова пляшка виділятиме в воду токсини небезпечні для здоров’я, тож не варто їх зберігати. Цей процес можна пришвидшити у десятки разів, якщо налити у пляшку щось гаряче, що призведе до неминучого шкідливого впливу.

Тим паче, на жодній пляшці ви не знайдете дати її виготовлення (на етикетці зазначена дата розливу). Тому, безпечніше купувати воду у скляній тарі, що є недешевим варіантом.

Тож, обережно віднесіться до споживання води із пластикових пляшок.

Відстояна

Вважається однією із найбезпечніших і до того ж, це безкоштовний спосіб очищення. Хлор під час відстоювання випаровується, шкідливі і важкі солі осідають.

Відстоювати потрібно до 12 годин, а якщо вода стоятиме більше двох-трьох діб – це призведе до розвитку хвороботворних бактерій.

Також, споживати можна лише 2/3 усієї води через солі, що осіли.

Заморожена або тала

Також найбільш поширений спосіб очищення води, він один із найбезпечніших і найдешевших.

Якщо залити воду у тару і залишити її на кілька годин у морозильній камері – спочатку замерзне більш чиста вода. Тому коли половина усієї води замерзла, зайву воду можна вилити, а ту, що залишилась – поставити танути.

Подейкують, що така вода має навіть цілющий ефект.

Мінеральна

Містить підвищену кількість мінеральних чи органічних речовин. Природну мінеральну воду видобувають із землі або добувають із екологічно чистих свердловин, але при цьому її потрібно одразу розлити у пляшки та герметично закрити.

Така вода вважається найкориснішою, тому що зберігає цінні біологічно активні речовини та має мінеральний і сольовий склад.

Вода, що добувається з глибоких підземних джерел, не містить консервантів і здатна до самоочищення. Тож, сюди відноситься вода джерельна і кринична.

Мінеральні води можуть бути виявлені і на поверхні, вони також характеризуються високим вмістом біологічно активних компонентів.

Мінеральні води за рівнем мінералізації поділяють на столові, лікувально-столові та лікувальні. Експерти ринку мінеральних вод стверджують, що пити газовану мінеральну воду безпечніше, аніж негазовану.

Газовану воду варто пити, коли болить шлунок, тому що склянка газованої води заспокоює шлунок та сприяє травленню. Однак газована вода прискорює процеси старіння організму, особливо впливає на шкіру.

Негазованою мінеральною водою також не варто надто захоплюватися, тому що вона наповнена небезпечними хімічними консервантами, шкідливими для нашого організму.

Артезіанська

Має ті ж властивості, що і мінеральна, тільки знаходиться вона глибше і через те є більша впевненість у тому, що вода природньо чиста. Проте артезіанських свердловин по всьому світу значно менше, ніж мінеральних.

Я впевнена, кожен із всієї інформації узяв для себе щось нове і корисне. Споживайте воду і споживайте її правильно – це перший і вагомий крок бути здоровим.

Діана Позднякова
Автор: Діана Позднякова, учениця 62 групи (10 класу) Старокостянтинівського НВК “Спеціалізована школа І ст., гімназія” ім. Героя України Сергія Михайловича Бондарчука.

Гімназія приймає участь у другому етапі всеукраїнського конкурсу серед українських шкіл, під час якого учні гімназії презентують роботи на тему “Вода”. Експерименти, проекти, цікава та доступна інформація для будь-якого віку – все це і навіть більше допомагає дізнатись більше про воду завдяки такому конкурсу.
Теми

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close