Країна

Як прожити на прожитковий мінімум

Сьогодні прожитковий мінімум в Україні становить 1218 гривень, тобто це сума коштів на яку пересічна людина має жити протягом місяця. При цьому вона мала б забезпечити собі достатній життєвий рівень, харчування, житло, одяг, лікування та розвиток особистості. Тобто найнеобхідніші речі.

Згідно ст.4 Закону України “Про прожитковий мінімум”, прожитковий мінімум встановлюється Кабінетом міністрів після проведення науково-громадської експертизи сформованих набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і набору послуг. Така експертиза, перед поданням урядом проекту бюджету на 2015 рік, не проводилася.

Відповідно до ст. 3 цього ж закону, набір продовольчих та непродовольчих товарів та послуг, на основі якого формується прожитковий мінімум, має перезатверджуватися не рідше одного разу на п’ять років. В Україні такий набір не перезатверджувався з 2000 року.

1218 гривень в місяць це 40 гривень в день, цікаво чи багато міністрів пробували прожити на таку суму?
Зважаючи на теперішні ціни на цю суму складно не те що прожити, а й вижити. При цьому очевидно слід забути за такі речі як: м’ясо, кава, солодощі, фрукти, алкоголь, транспорт та відпочинок. І то, це лише за умови, що у вас є власна квартира, одяг, ви абсолютно здорові та не маєте дітей.

Нещодавно громадські активісти подали позов до суду на Кабінет міністрів України з вимогою провести перерахунок складових прожиткового мінімуму та встановити його на достатньому рівні у відповідності із законодавством. Розгляд справи планується 20 травня в Окружному адміністративному суді Києва.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

2 thoughts on “Як прожити на прожитковий мінімум”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.