Країна

Як позбутися боргів за газ

Нещодавно ми публікували статтю “Як газконтора приєднує споживачів” де розповідали про хитрощі, які застосовує газовий монополіст при оформленні договорів з споживачами. Та з’ясувалося це не єдина проблема яка трапляється при спілкуванні з цією організацією.

Ось таке звернення надійшло до нас від мешканки Старокостянтинова, Марії:

“Сергію доброго часу доби!
Пишу в таку пору, бо мене, молоду людину, полишив сон з вчорашнього дня! Ви писали про платіжки з газу, мені почали приходити платіжки з вересня місяця. Коли прийшла перша платіжка в мене виявилась переплата. На другий день була контролер я в неї запитала що робити – вона чітко сказала що заплатіть 5 грн., щоб платіжка пройшла.
Наступні два місяці мені приходили платіжки і я їх оплочувала, вказуючи показники в платіжках. Так тривало до січня місяця, аж поки прийшла платіжка з показником меншим набагато. Коли я прийшла в газконтору вперше, то вони мені сказали навіщо я платила по цим платіжкам??? Усі мої платежі були в них в системі, але!!!! Даних які у мене показники не було!!!
Тобто при перерахунку коштів показники їм банк не дає – так вони пояснили.
Тепер в мене виходить, що при тому, що я все справно платила – маю борг в 900 грн!
І нічого їм неможу довести. Я вина в тому що платила по їхнім платіжкам.”

Разом ми спробували розібратися звідки ж узявся борг. Усе що ми зрозуміли, що через відсутність у платіжках показників газконтора нарахувала сплату згідно даних контролера, який був ще у вересні. З вересня по січень вийшло багато кубів, які порахували по більшому тарифу.

Під час підготовки матеріалу до цієї статті з’ясувалося, що не одній Марії прийшов такий рахунок, багато старокостянтинівців і жителів області були шоковані рахунками з сумами боргу, що отримують від ТОВ «Хмельницькгаз збут». Отримавши такі платіжки, люди не знають що робити: одні хапаються за серце і, поклавши валідол під язик, «обривають» телефони, інші, долаючи кілометри, добираються до газконтори щоб з’ясувати причину, а треті, довірившись отриманій квитанції, поспішають її швиденько оплатити в банку побоюючись відключення газу. При цьому більшість споживачів блакитного палива не розуміють, звідки у них взялися оті борги, коли вони справно, згідно з показниками лічильника, розраховуються за спожитий енергоносій?

Щоб уникнути такої ситуації в подальшому рекомендуємо вносити свій фактичний показник газового лічильника в корінець отриманої квитанції, по якій будете сплачувати за спожитий газ. Цей корінець надійде з банку в газконтору і вони зможуть виправити дані.

Також, можете зафіксувати Ваші показники в особистому кабінеті на сайті https://km.104.ua. Там же можна завантажити і роздрукувати квитанцію для сплати в банківських установах, або сплатити через сервіс Приват24.

Для вирішення запитань використовуйте телефон гарячої лінії ТОВ «Хмельницькгаз збут» – 0(800)50-43-14 (дзвінки зі стаціонарного безкоштовні).

І останнє – не забувайте про передбачену нормативними актами можливість сплати за розрахунковими книжками.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

6 thoughts on “Як позбутися боргів за газ”

    1. Можна купити, а можна вимагати дотримання пункту 6.2 Постанови № 2500:
      Постачальник зобов’язується:
      6) видавати Споживачеві безоплатно розрахункові книжки з бланками квитанцій, платіжні документи та форми звернень.

  1. Дуже чекаю того дня коли структури типу Хмельницькгаззбут перестануть думати “Ви нам все винні бо ми маємо милість продавати газ”, натомість почнуть “дякуємо що купуєте у нас”.

  2. Таке враження що педставники газопостачальних організацій пукають в труби, а потім цей газ нам продають….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.