Країна

Як отримати дозвіл на вогнепальну зброю

зброя

Доки депутати розглядають можливість прийняття закону “Про зброю” розглянемо передбачені діючим законодавством методи отримання вогнепальної зброї для захисту від нападників чи нейтралізації грабіжників. Сьогодні придбати зброю з метою самооборони можливо для більшості громадянин України. Щоправда, за певних умов. Яких? З’ясовували журналісти “Громадське. Волинь”.

Громадяни України можуть мати у власності наступні види вогнепальної зброї:

Травматична зброя
Це гладкоствольні пістолети та револьвери, призначені для самооборони на невеликій відстані. Стріляють гумовими кулями.

Гладкоствольна зброя
Рушниці з довжиною ствола не менше 45 см і загальною не менше 80. Ємність магазина до 4 патронів. Найпоширеніший калібр – 12.

Нарізна зброя
Карабіни, гвинтівки та штуцери з довжиною ствола не менше 20 см і загальною не менше 80. Ємність магазина до 10 патронів.
На внутрішній поверхні ствола ця зброя містить спіральні нарізи. Саме тому й називається нарізною. Завдяки вирізам куля розкручується, а тому отримує більшу швидкість польоту, значно стабільнішу траєкторію та вищу силу дії.

Що треба, аби придбати вогнепальну зброю для самозахисту?
По-перше, бути громадянином України.
По-друге, не мати непогашених судимостей.
По-третє, не порушувати громадський порядок принаймні рік часу.
По-четверте, бути дієздатним і не стояти на обліку в психіатра та нарколога.

Яка процедура оформлення дозволу на зброю?
Травмат

Для того, аби придбати травмат треба звернутися в обласний підрозділ дозвільної системи міністерства внутрішніх справ України.
Хоча травматичний пістолет чи револьвер наносить значно меншу шкоду, аніж інші види вогнепальної зброї, одначе саме його можуть придбати лише визначені категорії громадян. Тобто: журналісти, народні депутати, державні службовці, близькі родичі працівників суду та правоохоронних органів, а також осіб задіяних у процесах кримінального судочинства та громадян, які беруть участь в охороні громадського порядку.
Травматична зброя, попри свою назву насправді може призвести до смертельних наслідків.

Гладкоствольна і нарізна зброя
Придбати гладкоствольну рушницю можуть особи, які досягли 21 року. Нарізний карабін мають право тримати в руках ті, кому за 25.
Для того, аби отримати дозвіл на придбання цих видів зброї, потрібно звернутися у місцевий підрозділ дозвільної системи міністерства внутрішніх справ України.

Процедура оформлення
Право носити і зберігати вогнепальну зброю з метою самозахисту набувають у місячний термін.
Спочатку із відповідною заявою громадянин звертається до місцевого, районного або обласного підрозділу дозвільної системи МВС України за місцем проживання. До заяви також долучає копію паспорта і дві фотокартки.
Тоді проходить медичний огляд і його результати подає працівникам міліції.
Після цього при обласному підрозділі дозвільної системи УМВС громадянин проходить вивчення матеріальної частини. Воно, зазвичай, триває один день.
Також у вас повинен бути в наявності сейф, який кріпиться до стіни чи підлоги і обов’язково має дві окремі секції для зберігання зброї та набоїв до неї. Правда, ви можете придбати і два сейфи. Зрештою, аби перевірити надійність зберігання зброї, ваше помешкання щороку відвідуватимуть працівники міліції.
Вартість оформлення усіх послуг, включаючи виготовлення пластикового посвідчення власника зброї, становить сьогодні близько 600 гривень. Термін – один місяць.

Важливо знати!
Зброю придбану з метою самозахисту не можна використовувати під час полювання. Вправлятися у стрільбі дозволяється виключно в тирах та на полігонах.
І якщо вже вам вдалося придбати вогнепальну зброю, не забувайте, що носити її з собою ви можете виключно розряджену і в надійній кобурі. Набої та вогнепальна зброя повинні знаходитися окремо, одне від одного.
А застосовувати, скажімо, пістолет для самооборони дозволяється лише у випадку, коли вашому життю і здоров’ю загрожує відверта небезпека.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close