Країна

Як газконтора приєднує споживачів

Розглянемо заяву-приєднання до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам, що надійшла жителям Старокостянтинова.

З останнім рахунком за послуги споживачі газу в Старокостянтинові отримали бланк заяви-приєднання. У багатьох людей виникло питання що це за документ і як його підписувати? Спробуємо в цьому розібратися.

Справа в тому, що згідно нового законодавства по всій країні відбулося розділення функцій постачання та транспортування природного газу. Тобто замість одного підприємства було створено два:

 1. Постачальник природного газу, в нашому випадку це ТОВ “Хмельницькгаз збут”;
 2. Газорозподільне підприємство, в нашому випадку це ПАТ “Хмельницькгаз”.

Відповідно кожен споживач, для отримання послуги з газопостачання, має укласти договори з обома підприємствами (газорозподільним і газопостачальним). Договір з ПАТ “Хмельницькгаз” (газорозподільним підприємством) укладався минулого року, тепер настала черга договору з ТОВ “Хмельницькгаз збут”.

Обидва договори є публічними (це означає що вони розміщується на сайті постачальника та мають відповідати Типовому договору) і укладаються шляхом підписання споживачем відповідної заяви-приєднання.

Однак, ТОВ “Хмельницькгаз збут” дещо змінив форму заяви-приєднання, очевидно переслідуючи мету полегшити вибір споживачам. З’ясуємо в чому різниця, зверніть увагу на обведені кольором лінії:

заява приєднання
1. Бланк ТОВ”Хмельницькгаз збут”
заява приєднання бланк
2. Типовий бланк затверджений Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
Як бачите, в типовому бланку надається вибір яким чином буде здійснюватись розрахунок використаного природного газу та можливість визначити спосіб оплати (за розрахунковою книжкою чи за платіжними документами). А в бланках отриманих нами зроблено все, щоб полегшити споживачу зробити “правильний” вибір.

Тож будьте пильними і не забувайте переглядати законодавство!
 
[tagline_box backgroundcolor=”” shadow=”no” shadowopacity=”0.1″ border=”1px” bordercolor=”” highlightposition=”left” content_alignment=”left” link=”” linktarget=”_self” modal=”” button_size=”” button_shape=”” button_type=”” buttoncolor=”” button=”” title=”Інформація” description=”Що говорить з цього приводу Постанова № 2500:” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””] Пункти:

4.4. Об’єм (обсяг) постачання та споживання природного газу Споживачем за розрахунковий період визначається одним із нижченаведених способів:

1) за даними Оператора ГРМ за підсумками розрахункового періоду, що містяться в базі даних Оператора газотранспортної системи та доведені Споживачу Оператором ГРМ відповідно до умов договору розподілу природного газу;

2) або за плановими величинами середньомісячного споживання газу в опалювальний або міжопалювальний період.

4.5. Розрахунки Споживача за цим Договором здійснюються за рахунками та/або квитанціями абонентської книжки Постачальника. Спосіб оплати має бути визначений Споживачем в заяві-приєднанні.

5.1. Споживач має право:
5) вимагати від Постачальника надання письмової форми цього Договору, завіреної печаткою (за наявності) Постачальника;

6.2. Постачальник зобов’язується:
6) видавати Споживачеві безоплатно розрахункові книжки з бланками квитанцій, платіжні документи та форми звернень.
[/tagline_box]

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

6 thoughts on “Як газконтора приєднує споживачів”

 1. Сергій Пікуля, проблема в тому що це не творчість старокостянтинівської газконтори, а ймовірно всіх газорозподільчих мереж Фірташа. На Київщині заява один в один

 2. Після оприлюднення цієї інформації Хмельницькгаз змінив свою позицію і говорить що дав споживачам вибір, адже люди виявляється могли закреслити написане в бланку і написати свій варіант. Тільки де саме в бланку з трьох сторінок тексту про це вказано вони забули розповісти.
  Дивіться відео на цю тему від 33 каналу:
  https://www.youtube.com/watch?v=IPN5LYQg710

 3. А що влада дала якусь альтернативу? Навіть не підписуючи цей папір а проплативши за газ в цю контору ви автоматично дали згоду. А є хіба якийсь варіант не заплатити за газ? Особливо коли люди отримують субсидії.

  1. ну тут взагалі то щось не продумано, мені особисто здається що навіть буде і по рахунках то не всі будуть їх дотримуватись особливо ті хто розраховується через термінали . Вони всерівно будуть вносити свої показники а не ті що в платіжках тим паче що платіжки за січень принесуть аж у лютому. Тому навіть і буде один варіант то всерівно не буде так як вони хочуть

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close