Країна

Вітання з Днем Матері!

Щиро вітаємо усіх дівчат з Днем Матері!

Гарна ти, матусю,
Люба дуже, мила!
Ти мене ще змалку
Звичаю навчила.

І щодня навчаєш,
Як любить родину,
Мову нашу гарну,
Рідну Україну!

Буду українка,
Як і ти, матусю,
І за ту науку
Я тобі вклонюся.

Кожна друга неділя квітучого травня в українських родинах прославляється вшануванням Матері. Давайте ж привітаємо ту, котра дарувала нам життя, несла свою колискову ніжність і ласку, просить для нас щасливої долі у щирих молитвах.

Вона – невичерпне джерело любові і мудрості. Вона любить нас такими, як ми є, незважаючи на вдачі і характери, радіє за наші життєві перемоги і переживає серцем за кожне випробування, послане долею. Ми знаємо, що так є завжди, але у поспіху життя забуваємо за це дякувати. Давайте ж цього дня вклонимося низенько до землі і благаймо Бога, щоб послав нашим Матерям міцне здоров’я, Свою милість і многії літа.

На думку дослідників, традиція святкування Дня Матері сягає корінням жіночих містерій Давнього Риму, які призначалися для шанування матері всіх богів – Великої богині.

Давні греки відзначають День Матері з часів античності. Тоді це було свято на честь богині Геї. Зараз греки відзначають День Матері 9 травня.

Англійці в VI столітті святкували Материнську неділю – четверту неділю Великого посту. Цей день був присвячений шануванню матерів країни. Але поступово свято набуло іншого значення: шанувати стали не матерів, а Матір Церкву.

У США День Матері уперше відсвяткували у Філадельфії 10 травня 1908 року з ініціативи американки Анни Джарвіс на знак пошани й любові до її передчасно померлої неньки. Того дня ті, в кого були живі матері, носили на грудях рожеві квіти, а ті, чиї матері вже померли – білі.

Потім Анна Джарвіс довго клопоталася, щоб Свято Матері стало офіційним державним святом. Лише через шість років тодішній президент Америки Вудро Вилсон ухвалила постанову Конгресу, за якою Свято Матері мало відзначатися щороку в другу неділю травня.

Згодом це свято прийняли жінки Європи, й воно поширилося на Німеччину, Данію, Польщу, Норвегію, Швецію, а в 1929 році його вперше відсвяткували в Україні з ініціативи Союзу українок.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

1 thought on “Вітання з Днем Матері!”

  1. Це дуже добре, що ця гарна українська традиція (День матері) набуває поширення й на схід від Збруча, де вона не була поширеною до 1917 р. та де після того совіти настирливо нав’язували свої свята, серед яких не остання роль відводилась ними “жіночому” 8 березня…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close