Країна

Верховна Рада дозволила відключатися від централізованого теплопостачання поквартирно

Верховна Рада дозволила відключатися від централізованого теплопостачання поквартирно.

Новий закон «Про житлово-комунальні послуги» дозволить власникам квартир у багатоквартирних будинках за певних умов від’єднатись від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води. Закон було ухвалено у парламенті 9 листопада. Тексті закону розміщений на сайті Верховної Ради.

Умовою для дозволу на від’єднання від центрального опалення та постачання гарячої води є наявність певної кількості вже відключених квартир у будинку.

«У багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні», – йдеться у тексті закону.

Водночас нормативним актом не допускається примусове відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води власників квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, у багатоквартирних будинках у разі відключення від цих мереж інших власників квартир та нежитлових приміщень.

Верховна Рада підтримала у повторному другому читанні нову редакцію закону про житлово-комунальні послуги.

Законопроектом, зокрема, встановлюється порядок укладення споживачами договорів на отримання всього комплексу житлово-комунальних послуг – на послуги управління, водопостачання, поводження з відходами, газу, електрики.

Крім цього, виводиться в окрему послугу поводження з відходами, запроваджується перевірка якості житлово-комунальних послуг.

Нагадаємо, 17 листопада депутати Старокостянтинівської міської планують розглянути проект Положення, яке передбачає можливість встановлення індивідуального опалення в Старокостянтинові.

Джерело.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

4 thoughts on “Верховна Рада дозволила відключатися від централізованого теплопостачання поквартирно”

  1. Це не дозвіл, а жирна крапка на усіх правах мешканців багатоквартирних будинків на відключення від ЦО. Уявіть, що в вашому будинку лише 48% квартир відключилися від ЦО, і ви не встигли до набрання чинності вищезгаданим законом, – і все ,-ви вже й не скористайтесь!!! То чим ви гірші за тих 49%!? І ще зверніть увагу на порушення цим законом цивільного законодавства щодо права особи на розірвання договору з теплопостачальною організацією. То про які права тут йдеться?! Право мусить бути у всіх на однаковому рівні!

  2. Детальний аналіз буде подано на сесії міської ради. На сьогодні можу сказати наступне, – нічого не потрібно відкладати на завтра чи ще далі. Сьогодні, якщо депутати приймуть дане рішення, то усі бажаючі зможуть реалізувати своє право, і вже тоді підрахунок квартир з індивідуальним опаленням в багатоквартирних будинках буде більш справедливий, хоча і так важко погодитися. Доопрацьовується детальний аналіз даного закону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close