Країна

«Ви – найкраще, що тут у нас було!»

У дивний час ми живемо – час трансформації, час алогічних дій, час глибинного розуміння суті подій та призначення людини і поряд з цим – цілковитого нерозуміння історичної місії кожного з нас. У країні, в якій триває війна і щодня гинуть військові, центральні канали телебачення приділяють подіям на фронті не більше хвилини часу у випусках новин, міста змагаються у масштабності, велелюдності фестивалів та розважальних заходів, а люди ведуть розмови про відпочинок на морях. Від війни втомилися. Всі. І тільки, потрапляючи за блок-пости, безпосередньо у місця базування військових підрозділів на передовій, розумієш, що таке справжня втома від війни і що таке справжня стійкість і впертість у прагненні не впустити ворога далі на українську землю.

Творча сотня «Рух до перемоги» спільно з 42 Гарнізонним будинком офіцерів (директор Сергій Чеплаков) щомісяця здійснюють волонтерські виїзди в зону АТО. Поєднуючи гуманітарну і культурологічну місію, артисти-волонтери навідуються до військовослужбовців по всій лінії розмежування, зокрема і в небезпечну «сіру зону» та на «нуль». От і нещодавно колектив вкотре здійснив фронтові виїзди на територію від Курахово до Маріуполя. «На сьогодні стан забезпечення військовослужбовців поліпшився в рази. – зазначає керівник Творчої сотні Оксана Радушинська. – Хлопці озброєні, одягнені, нагодовані. Найбільший голод, який має місце, це – спілкування та увага, підтримка віри й емоційного бойового налаштування. От на цьому ми й акцентуємо увагу».

Читайте ще: “Звіт із поїздки на передову“.

Справжній чоловічий рок, АТОшні коломийки і яскравий гумор, з якого регочуть і бійці і волонтери, – творче амплуа капітана Олександра Петрука; ніжність і драйв, краса та теплота – у співі і в спілкуванні Maрії Мазур; чудові авторські пісні від киянина Юрія Старчевода; драйвові пісні Сергія Скопа; віртуозна гра на музичних інструментах – від Ярослава Камінського; авторська поезія Оксани Радушинськоїї; слова наснаження, слова віри і впевненості, а ще – малюнки від старокостянтинівської малечі – від Наталії Шабельник; робота за психологічним профілем – від Фарита Сахіпова. Отакі складові волонтерської діяльності Творчої сотні під час культурологічних поїздок в АТО.

[images picture_size=”fixed” hover_type=”none” autoplay=”no” columns=”4″ column_spacing=”13″ scroll_items=”” show_nav=”yes” mouse_scroll=”no” border=”yes” lightbox=”yes” class=”” id=””] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-177×142.jpg” alt=”Рух до перемоги”] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-1.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-1-177×142.jpg” alt=”Рух до перемоги”] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-2.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-2-177×142.jpg” alt=”Рух до перемоги”] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-3.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-3-177×142.jpg” alt=”Рух до перемоги”] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-4.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-4-177×142.jpg” alt=”Рух до перемоги”] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-7.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-7-177×142.jpg” alt=”Рух до перемоги”] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-6.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-6-177×142.jpg” alt=”Рух до перемоги”] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-8.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-8-177×142.jpg” alt=”Рух до перемоги”] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-9.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-9-177×142.jpg” alt=”Рух до перемоги”] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-10.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/07/Ruh-do-peremogi-10-177×142.jpg” alt=”Рух до перемоги”] [/images]

На жаль, багато з того, про що хотілося б розповісти, мусить залишатися поза кадром з міркувань безпеки. Варто зауважити, що, попри втому і виснаженість, більшість бійців вмотивовані і чітко розуміють чому, заради чого вони там перебувають. Об’єктивно зменшилася кількість «аватарів». А ще факт, котрим варто відверто пишатися – скрізь подільські артисти-волонтери зустрічають земляків! Немає жодного підрозділу, де б не служив мешканець Хмельниччини. «Зустріли на передовій земляка-старокостянтинівця, командира дивізіону – продовжує розповідь Оксана Радушинська. – На позиції – більше року. За його словами, Старокостянтинівщина активно долучилася до формування автопарку підрозділу – ремонт, придбання запчастин, багато всього іншого… За це – подяка міській та районній владі, багатьом знаним у нашому краї підприємцям і підприємствам. Ми від себе і від усіх земляків також подякували бійцям за звитягу, впертість, витримку. А навзаєм почули слова командира, які будуть спонукальною силою, якщо раптом опустяться руки і втома візьме гору: «За п’ятнадцять місяців ви – найкраще, що тут у нас було!…»

Відтак Творча сотня «Рух до перемоги» дякує усім, завдяки чийому сприянню мають можливість реалізовувати добровільно взяту на себе місію і допомагати захисникам. Подяка міському голові Старокостянтинова Миколі Мельничуку, директору КП ВКТ «Водоканал» Олександру Лактіонову за талони на дизпаливо. Щиро вдячні директору Департаменту соціального захисту населення Хмельницької ОДА Лукомській С.І. та начальнику управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради Шабельник Н.І. за сприяння в пошуку транспорту для поїздки в АТО, ТОВ «Престижтранс» (директор Свідерок Л.У.) – за наданий спринтер. За благодійні кошти подяка Старокостянтинівському районному споживчому товариству (голова В. Пецуху), киянці Юлії Васильковій. За гостинці бійцям – пп. Зінаїді Винниченко, пп. Миколі Іванчику, пп. Миколі Рябчуну, Наталії Адрієвській. За смачні коржики і пироги – працівницям міжшкільного навчально-виробничого комбінату: Ірині Іванюк, Валентині Євдощук, Аллі Борикиній, Ерні Загоруйко, дирекції магазину «Росава» Світлані Лазуковій та Валентині Скалці. Подяка ресторану «Фієста» (С.П.Соляр) за смачні бутерброди в дорогу нашій волонтрській команді.

Спільною працею подаруємо нашим захисникам частиночку домашнього тепла і бодай маленьке свято посеред війни.

Сергій Грищук
Фото Петра Радушинського

Теми

Оксана Радушинська

редактор-ведуча, диктор КП "Старокостянтинівське районне радіомовлення, кореспондент газета "Проскурів", ведуча теле- і радіопередач ХОДТРК "Поділля-центр", голова ГО «Творча сотня «Рух до Перемоги»

Схожі статті

5 thoughts on “«Ви – найкраще, що тут у нас було!»”

  1. Дуже рада такій статті.Слідкую за всім,Старокостянтинів змінився в порівнянні з минулорічної зими,змінилась громада в кращу сторону! !!Це дуже радує!!!Дякую вам люди за те що ви такі є!!!

    1. Радушинська мене захопила з першого побачення. Я її слухала на якому святі в будинку офіцерів. Я захоплюють її оптимізмом і жагою до життя.Прогляну обов’язково.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.