Країна

В Україні фінішувала масштабна антикорупційна школа – Майстерня активних громадян

01 липня відбувся завершальний етап антикорупційної школи ‪‎Майстерня Активних Громадян‬, де переможці Всеукраїнського конкурсу на найкращі антикорупційні кампанії та журналістські розслідування представили свої проекти та регіональні тренери МАГ презентували свої напрацювання та результати за період проекту з листопада 2015 року по червень 2016.

Проект «Майстерня активних громадян», був організований Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) у партнерсті з Реанімаційним Пакетом Реформ. Він був задуманий, як всеукраїнська антикорупційна школа громадських активістів. Результати МАГ

За період з жовтня 2015 по червень 2016 року координатори проекту та юристи ЦЕДЕМ тричі відвідали 16 областей, проїхавши близько 40 000 кілометрів Україною. Було проведено 48 регіональних семінарів, у яких взяли участь понад 742 учасників-активістів із сіл, селищ, міст та районів, 100 залучених експертів. Активісти на місцях практикувалися, як отримувати доступ до публічної інформації, користуватися онлайн-реєстрами, писати журналістські розслідування, уникати звинувачень у дифамації, комунікувати і співпрацювати з правоохоронними органами тощо.

Найголовнішим досягненням семінарів стало те, що вдалось вибудувати Всеукраїнську мережу громадян, які не тільки не сприймають корупції, але й вміють ефективно з нею боротися. Звичайно ж, не замінюючи собою правоохоронних органів. Іноді поширення інформації, громадський контроль, публічний осуд діють не менш ефективно, як боязнь сісти до в’язниці. Важливо й те, що представники різних регіонів обмінялись досвідом, значно підвищивши ефективність роботи один одного.

Одним з особливо цікавих етапів роботи проекту став конкурс на кращий антикорупційний проект серед учасників Майстерні. Подані на розгляд роботи засвідчують, що проблем у державі багато і з ними потрібно боротися.

17 проектів було відібрано у результаті конкурсу на кращий антикорупційний проект серед учасників Майстерні. Їхні автори приїхали до Києва та представили колегам-активістам свої напрацювання. Наведемо кілька тем конкурсних проектів, які сьогодні презентували під час Майстерні регіональні активісти. Серед таких:

Майстерня

 • захоплення земель і їх протизаконне виділення;
 • нецільове використання бюджетних коштів;
 • порушення у сфері держзакупівель;
 • махінації у шкільних їдальнях;
 • використання чиновниками, для приховування сумнівно зароблених грошей, податкових гаваней, на кшталт Бангладеш;
 • суддівське та прокурорське свавілля;
 • зловживання нотаріусів;
 • крадіжки і недбальство при ремонті доріг;
 • завищені тарифи у ЖКГ;
 • порушення у сфері медицини;
 • невідповідність чиновницьких декларацій демонстративному шикуванню дорогими автівками та будинками;
 • грошові побори у школах та дитсадках.

  Усі названі проекти – це не лише констатація проблем. У кожному випадку було здійснено акти громадського впливу на владу. У одних випадках шляхом проведення журналістських розслідуваннь, у інших – через звернення до судів або громадські зібрання. Майже кожен проект – це історія успіху у боротьбі з дрібними і масштабними проявами корупції.

  Серед переможців було відзначено і проект із Старокостянтинова, який презентував голова громадської організації “Старокостянтинів небайдужий” Сергій Худий. Сергій Худий МАГ

  Отримані результати дуже обнадійливі. Суспільство має потенціал для боротьби із корупцією. Держава може і буде правовою, успішною і багатою, зручною і комфортною для громадян.

  Проект «Майстерня активних громадян» виконується в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER), що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

  Джерело: http://medialaw.org.ua

  Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close