КраїнаМісто

В Старокостянтинові планувалося викрадення літака СУ-24М

СУ24М

Громадянин України “К”, 1970 р.н., заступник командира авіаційної (розвідувальної) ескадрильї, який брав участь у проведенні АТО був завербований російськими спецслужбами з метою викрадення на територію РФ українського військового літака-розвідника СУ-24М.

Пропозицію здійснити угон літака в Російську Федерацію за матеріальну винагороду вперше озвучив брат громадянина “К” – громадянин Росії, полковник ЗС РФ у відставці, під час відвідування ним України у червні ц.р.

Згодом, за задумом представників ГРУ ГШ ЗС РФ, дружина та неповнолітня донька льотчика під час відвідин російських родичів були затримані в аеропорту м.Москва при проходженні паспортного контролю та примусово утримувалися близько трьох тижнів у готелях Москви та Санкт-Петербурга.

У цей час співробітник російської військової розвідки із псевдонімом «Главврач» встановив контакт з “К” та запропонував здійснити перегін літака СУ-24М на один із аеродромів РФ на умовах отримання звання полковника ЗС РФ, продовження льотної кар’єри, придбання житла в Росії, а також одержання 30 тис. дол. США та інших матеріальних благ. Водночас висловлювалися погрози фізичного насильства стосовно членів родини льотчика. У результаті “К” був злочинно схилений до співробітництва з ГРУ ГШ ЗС РФ.

На виконання завдання російської спецслужби льотчик повинен був у ході виконання бойових польотів у зоні АТО здійснити угон бойового літака та посадити його на аеродромі в м.Курськ (РФ).

Для виведення викраденого літака на аеродром посадки “К” мав зустріти російський літак. У разі неможливості посадити літак на визначений аеродром через загрозу застосування засобів ППО пілот повинен був катапультуватися над територією РФ.

Протягом серпня-вересня цього року здійснювалася підготовка до угону. «Главврач» вимагав здійснити його якнайшвидше, погрожуючи фізичною розправою над родиною льотчика. До проведення акції “К” постійно схиляли в ході телефонних дзвінків з території РФ його брат та дружина.

Листування з російським розвідником здійснювалося через електронну пошту шляхом передачі шифрованих електронних повідомлень.

Проте, за результатами оперативних заходів Служба безпеки України не допустила реалізацію спланованого російськими спецслужбами викрадення. Контррозвідка СБУ своєчасно викрила злочинні наміри та унеможливила їх реалізацію шляхом усунення “К” від польотів. 22 вересня 2014 року його було затримано.

Слідчим відділом УСБУ у Хмельницькій області розпочато кримінальне провадження за ст.111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Льотчику загрожує до 15 років позбавлення волі.

Цього б не трапилося, якби військовослужбовець вчасно повідомив українські спецслужби про спроби його завербувати та не допустив виїзду родини на територію РФ.
Контррозвідка попереджає військовослужбовців про небезпеку провокацій з боку іноземних спецслужб та закликає бути пильними і залишатися вірними присязі Народу України повідомляє Прес-центр СБ України.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.