Країна

У День перемоги подільські артисти побували в АТО

Де найдоцільніше перебувати у День перемоги волонтерському колективу із назвою «Рух до перемоги», як не там, де виборюється наша українська перемога –в зоні АТО? Отож, 9 травня Подільська творча сотня поїхала у бік Маріуполя. Оскільки графік виступів був надто спресованим, ми не стежили за подіями в Україні і не знали про провокації та кровопускання з розквашених носів тих, хто забув про основу цього дня. Натомість ми бажали військовим і цивільним перемоги в нашій спільній російсько-україньській війні.

Ми не крокували показово з портретами загиблих у Другій світовій, хоча в багатьох із нашої команди в родинах є герої того часу. Ми дивилися у вічі сучасним живим героям. І я вдячна долі за можливість саме отак знаково, отак по-чесному провести цьогорічний день 9 травня.

Творча сотня «Рух до перемоги» спільно з 42 Гарнізонним будинком офіцерів (директор Сергій Чеплаков) за погодженням з Генеральним Штабом України, за ініціативи і організаційної підтримки Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької ОДА (начальник Ірина Трунова) здійснила волонтерську культурологічну поїздку в сектор «Маріуполь». Побували з концертами і гостинцями у друзів нашої сотні – «морських котиків» навідалися до мотопіхотної і артилерійської бригад. Один з концертів мали для місцевого населення села Азовське. Завезли гостинці, передали листи-трикутнички від школярів і пенсіонерів (частину – особисто в руки, а ще частину листів військові завезуть своїм побратимам на передовій).

Читати ще: Волонтери повернулися з АТО.

А найголовніше – подарували енергію мистецтва від артистів Творчої сотні: яскравий спів Марії Мазур, вишукану гру на сопілках Ярослава Камінського, авторський реп Руслана Ковальчука, щемливі «Чорнобривці» від Ігоря Грінькевича, легендарну «Групу крові» у виконанні Юрія Вилавського, неповторний спів чоловічого вокального гурту «Mikst» (Степан Дробіт, Руслан Фандуль, Ігор Грінькевич, Андрій Саріков, Андрій Юченко), моє поетичне: «Ти виживеш в вогні. Ти пройдеш через дим!..» і щирі слова наснаги та вдячності, котрі линули від Наталії Шабельник. А ще – українські народні пісні, котрі співали всі разом. А ще – Гімн України – з рукою на серці і тремтливими сльозами в очах.

Працювали у складі творчої групи також наші волонтери: Сергій Скоп, Леся Храбровська та мої батьки.

[images picture_size=”fixed” hover_type=”none” autoplay=”no” columns=”4″ column_spacing=”13″ scroll_items=”” show_nav=”yes” mouse_scroll=”no” border=”yes” lightbox=”yes” class=”” id=””] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/05/Den-peremogi1.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/05/Den-peremogi1-177×142.jpg” alt=”День перемоги”] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/05/Den-peremogi2.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/05/Den-peremogi2-177×142.jpg” alt=”День перемоги”] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/05/Den-peremogi3.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/05/Den-peremogi3-177×142.jpg” alt=”День перемоги”] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/05/Den-peremogi4.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/05/Den-peremogi4-177×142.jpg” alt=”День перемоги”] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/05/Den-peremogi5.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/05/Den-peremogi5-177×142.jpg” alt=”День перемоги”] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/05/Den-peremogi6.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/05/Den-peremogi6-177×142.jpg” alt=”День перемоги”] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/05/Den-peremogi7.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/05/Den-peremogi7-177×142.jpg” alt=”День перемоги”] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/05/Den-peremogi8.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/05/Den-peremogi8-177×142.jpg” alt=”День перемоги”] [image link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/05/Den-peremogi9.jpg” linktarget=”_self” image=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/05/Den-peremogi9-177×142.jpg” alt=”День перемоги”] [/images]

Щиро подяка за співпрацю усім, з ким контактували в межах цієї поїздки, хто розуміє нашу місію, нашу спільну силу і нашу відповідальність перед собою, перед військовими, перед Україною! Пироги з різними начинками і солодкі коржики напекли атовцям в міжшкільному навчально-виробничому комбінаті (директор Селюченко Василь Олександрович). Попри вихідний день, трудилися на кухні заради наших захисників: вчитель кухарів Іванюк Ірина Вікторіна, вчитель швейної справи Загоруйко Ерна Робертівна, слухач курсів кухарів Королюк Оксана Леонідівна. А продукти, котрих не вистачало для випічки, надали в магазині «Росава» (дирекція – Валентина Скалка, Світлана Лазукова). Мариновані буряки передали в АТО подружжя Наталії Андрівської і Євена Савінкіна. Частину гостинців взяли з нашого волонтерського пункту збору, яким опікується заступник міського голови, дружина Героя України, Героя Небесної Сотні Сергія Бондарчука, голова хмельницького обласного об`єднання українок «Яворина» Тетяна Бондарчук, а ще частину допомоги, за ініціативи і безпосередньої участі начальника управління соціального захисту міськвиконкому Наталії Шабельник, надали: пп. Рябчук І.В., ТОВ «Наш край», пп. Іванчик, пп.Чорноуз Г.Б., пп. Андрощук А.А., ТОВ «Нарс-авто» (Пономарьов С.В.), магазин «Вікторія» (Король В.З.), магазин «Немирів» (Самсонюк В.Г.), Грищук С.І. Поїздку здійснили автобусом фірми «Райзен-Тур» (власник Микола Іванович Боворовський) з водіями Володимиром Петровичем і Сергієм Михайловичем.

Традиційно переказуємо усім краянам вітання від наших захисників. Ми переможемо!

Фото Петра Радушинського.

Теми

Оксана Радушинська

редактор-ведуча, диктор КП "Старокостянтинівське районне радіомовлення, кореспондент газета "Проскурів", ведуча теле- і радіопередач ХОДТРК "Поділля-центр", голова ГО «Творча сотня «Рух до Перемоги»

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close