Країна

Російські соцмережі почали надавати інформацію у ФСБ

російські соцмережі

ВКонтакте, Однокласники, Яндекс та Мail.Ru почали “зливати” ФСБ дані про своїх користувачів.

Соціальна мережа “ВКонтакте” включена до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального “закону про блогерів”, прийнятого в Росії 1 серпня.

Цей закон регулює діяльність блогерів в Росії, і ВКонтакте було включено до цього реєстру в якості “організатора поширення інформації”.

Інтернет-майданчики з таким статусом повинні розкривати інформацію щодо відвідуваності блогерів, їх контакти, зберігати цю інформацію на російських серверах протягом півроку та ділитися даними зі спецслужбами.

Водночас заступник керівника Роскомнадзора Максим Ксензов повідомив, що до реєстру організаторів поширення інформації Роскомнадзора внесені сервіси “Яндекса”, Mail.ru, Однокласники і Rambler.

Прийняття “закону про блогерів” викликало хвилю обговорень в російському інтернеті, оскільки це ще одна сходинка до тотального контролю та цензури інформації, навіть в такому вільному середовищі, як інтернет.

Як уберегти себе від витоку особистих даних та при цьому залишатись користувачем соцмереж? Рекомендуємо нашим читачам альтернативи, це Facebook, Google+, Twitter та звісно ж WeUA.

За матеріалами Української Правди.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close