КраїнаМісто

Про школу і політику

Парад вишиванок2

Шкільні часи – прекрасний період життя. Період росту, пізнання світу, нових умінь, хвилювань, безтурботності. Учителі, друзі, уроки, перерви, шкільний гамір, перші успіхи і перші поразки, бувало по всякому. А чи були Ви колись в кабінеті директора?

Мої шкільні роки давно минули, та вчора, вперше в житті, довелося там побувати. І говорили ми з директором не про навчання, як Ви можете одразу подумати, говорили про те, про що говорять зараз усюди, що висить в повітрі – про політику.

Та про все по порядку. Звичайний хлопчисько, п’ятикласник Старокостянтинівської школи, на гамірному уроці праці вигукує гасло: “Слава нації – смерть москалям!”. У відповідь увесь 5-й клас, незважаючи на вчителя, з запалом підхоплює це гасло і його слова ще довго лунають в стінах кабінету праці. Як результат – зірваний урок.

Той п’ятикласник – мій син, тому і вели ми бесіду про політику в кабінеті директора. Вона (директор) намагалась його зрозуміти та говорила, що Росія – це наш сусід і ми мусимо з ним гарно жити, що не потрібно розпалювати національну ворожнечу в стінах школи, що більшість людей в Росії добрі і війна лише через російських політиків, що в школі політикою не займаються і просила не приносити то з дому.

Я ж намагався пояснити, що ніколи у нас в сім’ї не культивувалась ворожнеча, що ми за національний мир і мирно уживаємось на вулиці з сусідами росіянами і циганами, що виховуємо дітей лише в любові до свого.

[youtube id=”jUyL8QJfvgQ” width=”100%” height=”58%” autoplay=”no” api_params=”” class=””]

P.S. Різницю між москалями і росіянами я їй пояснювати не став, хоча можливо варто було?

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.