Країна

Онлайн-реєстр чиновників, які підлягають люстрації

Вчора громадський люстраційний комітет відкрив онлайн-реєстр осіб, які підлягають люстрації.

Голова Громадського люстраційного комітету Єгор Соболєв наголосив, що даний реєстр – це інструмент, який допоможе громадянам люструвати високопосадових-мародерів, які не хочуть йти зі своїх посад.

«Люстрацію в Україні можуть провести виключно громадяни за допомогою медіа та власної активності. Очищення влади не проведуть посадовці, оскільки вони самі причетні до клептократичної машини, від якої нам і потрібно очистити державу», – зауважив Соболєв.

До рестру, який створили активісти Громадського люстраційного комітету, потрапили люди, що займали свої посади в період величезного розкрадання держави режимом Януковича, плюс ті, які працювали на ключових посадах в період Євромайдану.

Станом на 28 квітня у Реєстрі знаходяться 755 осіб, нові прізвища будуть додаватись, коли надходитиме інформація.

За словами керівника інформаційного відділу Громадського люстраційного комітету Олександри Дрік, до реєстру потрапили не тільки ті посадовці, які були звільнені відповідно до вимог Закону «Про очищення влади», але й ті, які звільнились за власним бажанням.

«Активісти Громадського люстраційного комітету в ручному режимі перевірили тисячі біографій посадовців, надіслали сотні запитів до державних органів. Для внесення особи до реєстру ми використовуємо виключно офіційну інформацію: офіційні біографії, накази про призначення та звільнення, відповіді на офіційні запити до державних органів. Наш реєстр також включає людей, які нині не обіймають державні посади, але до них застосовується заборона працювати на державний службі протягом 10 років», – зауважила вона.

В планах Громадського люстраційного комітету включити до Реєстру 5000 осіб та додати посадовців, які підпадають під люстрацію за іншими критеріями, зокрема, майновим. Але для цього потрібна ваша допомога.

Реєстр знаходиться за адресою http://lku.org.ua/registry

Джерело

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.