Країна

На Хмельницькій АЕС відключено енергоблок № 2

Сьогодні вночі енергоблок № 2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі через збій у роботі.

3 січня 2018 року о 01:57, згідно із поданою заявкою, енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для усунення пропускання середовища на ущільнюючій поверхні вузла «чохол – блок переміщення» на приводі органів регулювання системи управління та захисту (ОР СУЗ), – інформацію про це опубліковано на сайті державної компанії “Енергоатом”.

В “Енергоатомі” зазначають, що реакторна установка знаходиться у стані “гаряче зупинення”. Причини порушення встановлюються.

Згідно із міжнародною шкалою INES дану подію класифікують рівнем «0» (поза шкалою).

У Держінспекції ядерного регулювання уточнили, що на верхньому блоці реактора було виявлено витік теплоносія. Після цього і була подана аварійна заявка на зупинення енергоблока № 2.

В цей час на енергоблоці №1 Хмельницької АЕС триває 58-а доба капітального планового ремонту.

Радіаційна обстановка на АЕС залишається без змін, фізичний захист знаходиться в штатному режимі.

Довідка. Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей в Західному регіоні України.
Джерело
Енергоатом
Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

1 thought on “На Хмельницькій АЕС відключено енергоблок № 2”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close