Країна

Майдан. Початок

До другої річниці початку Майдану.

Спливло два роки.. Роки надій, перемог, поразок. Роки боротьби. Все було.

Тільки проблеми лишились старі, тільки бідність зросла, тільки багато життів втрачено… Для чого ж усе це було запитаєте?

Для нас, для наших дітей, для нашої країни!

Так, війна не дає нам спокійно навести лад в Україні, але в місті що заважає?

Озирніться навколо, вірте, підніміться та йдіть до мети! Нас багато, ми хочемо нормального життя, ми хочемо змін!

Давайте діяти разом!
 
 

Як усе розпочиналося для нас, дивіться нижче:

Усі відео публікується вперше.

Хода на Майдан:

Вони знали:

Біля Верховної ради:

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

31 thoughts on “Майдан. Початок”

 1. О, Боже, як душа болить!
  І серце рветься і щемить!
  Загинули найкращі люди.
  Що з нами буде, далі буде?
  Найкращі люди молоді
  Лишили світ цей назавжди.
  За нас, за вільну Україну,
  За ненароджену дитину.
  Небесна сотня вічним сном
  Заснула, щоб жила любов,
  Щоб ми, нарешті, об’єднались
  І долі більше не цурались.
  О, Боже, як душа болить!
  Між смертю і життям лиш мить!
  Надіюсь, вірю і люблю,
  За всіх нас Господа молю.

 2. Сергію, відповідь про лад в місті лежить на поверхні – байдужість і зневіра громади. І це не вина мешканців. Це вина місцевого князька ММС та Ко, які поставили за мету (навіть, якщо вони це зробили несвідомо) “затуркати” населення. Вони навіть не розуміють, яку шкоду приносять своїм нащадкам. Це вони роблять так майстерно, що жодна революція їх не зламає… Їх може зламати лише кропітка щоденна наполеглева праця активістів. Сергію, Ви один з них. Благаю, ведіть на сайті просвітницьку роботу!!! У нас в місті немає ГРОМАДИ…
  Можна прохання? Повідомте нас, 10-го жовтня о 13:00 год. на Центральному стадіоні відбулось створення громадської організації “Старокостянтинтинів небайдужий”? Скільки громадян міста було на зібранні?

  1. Боюсь байдужість нічим не вилікуєш, а от зневіра долається легко – власними діями.
   На установчих зборах було 9 чоловік. Ви звісно можете сказати, що це не багато, та вважаю, що в такій справі головне якість, а не кількість.
   До речі, вчора у нас відбулися другі збори, за місяць нас стало вдвічі більше. То ж не все так погано!
   Головне вірити у справу яку робиш, і якщо Ви ще вірите, то чекаємо і на Вашу участь!

   1. головне дійте… Я зайду з другого боку… Будете здивовані в позитивному значенні

  1. За сарказм окреме дякую…..повторююсь ще раз…а що прості люди можуть зробити чи змінити??? Що ми зупинемо корупцію??? Ні….Чи може війну??…чи колгоспи відбудуємо?? Чи демографічно щось змінемо..
   Пи. Си…як Вас так чіпають мої коментарі то я покину спільноту …
   Я не диванний експерт…але бачу і знаю можливо більше багатьох….я щодня бачу несправедливість…..і знаю як за добивання правди наживаються вороги

  2. Tanyushka Polupan Корупцію ми мали і до Майдану, війна була неминуча і не Майдан причина війни. Пи.Си…за пошуками правди наживаються не тільки вороги,а й власна гідність, повага до себе і справжні друзі.

  3. Tanyushka Polupan не сприймайте занадто особисто, просто я дуже часто чую схожі розмови в житті. Моє бачення цієї ситуації яскраво передає ця картинка:

  4. Мене турбує, що місцеву владу нічого не турбує. І не турбує тих, кому місцева влада звітує. Для чого потрібна влада, якщо вони нічого не роблять, а для змін прості люди які мають і так безліч турбот повинні щось робити, за них їх роботу. За що вони гроші отримують? Чим вони кожен день займаються? Чому їм треба нагадувати що їм робити? В них плану розвитку немає чи що. В нашому місті є багато добрих людей, які багато роблять, але вони нажаль не влада.
   Владу хочу бачити відповідальну в Країні в цілому.

  5. Сергій Зінченко місцеву владу нічого не турбує, тому що вона відчуває відсутність відповідальності за свої дії. Згори все пов’язано/вирішено, знизу команда набрана, а ті що проти – на словах їх багато, а як до справи – кілька чоловік.
   Якщо б наші чиновники знали, що у разі неправильного вчинку завтра у них по всьому місту земля під ногами горіти буде – повірте, зовсім інакше себе б вели.
   А так, роблять що хочуть, і ніхто їм не завада.
   На моїй пам’яті лиш двічі їх змусили прислухатись: мораторій на отримання земельних ділянок і мораторій на завезення сміття.
   І то в останньому випадку вони самі свої рішення не виконують, бо бачать що на словах все місто проти львівського сміття, а для активних дій десяток людей важко набрати.
   Звідси мораль: коли будуть в цій групі оголошення з проханням про допомогу у вирішенні міських проблем – долучайтесь!
   Все починається з маленького, так і побудуємо відповідальну країну вцілому.

  6. Шкода, що крайні і винні залишаються люди. Яка б не була паскудна влада, але ось люююдии. Це по їх більшості людей вони влада такі. Таке враження складається.
   Інваліди кращі за таку владу.

  7. Я не знаю. Але є санстанції, якісь екологічні служби, депутати. В кінці кінців люди які живуть біля сміттєзвалища, що нікого нічого не турбує? Як це не має десятка активістів? Ну хтось же повинен цим зайнятись, тому що він мусить і він причетний до цього, не знаю, зарплатню за це отримує, чи посада така?
   Я десь колись на сторінці прочитаю, побачу про це сміття і все. Я про нього не думаю. Від знайомих не чую взагалі. Я не чую, щоб хтось скаржився. В людей свої проблеми, роботи, обмаль часу. А що робити? Які радикальні дії? Перекрити дорогу? Набити пику меру? В більшості є проблеми, як їм здається, важливіші за сміттєзвалище і це так. Не можна я вважаю звинувачувати в цьому людей. Є безліч всяких інстанцій, посад, служб, працівників і така бездіяльність і безвідповідальність. Я не знаю… Вони безсоромні ледарі, крадії і бандити. Нафік це взагалі все потрібно?
   Блін зібрати все місто під мерію і виссказати все. Я піду. Коли?

  8. Сергій Зінченко ну от коли ми блокували сміттєзвалище, Ви думаєте що в нас не було більш невідкладних і важливих справ? а чому Ви вважаєте що ті хто живе біля сміттєзвалища мають костьми там лягати, от я не впевненний що грунтові води які проходять та м не проходять біля моєї хати в іншому кінці міста! Всі думають що їх це не стосується, їх це мине, але потім баночки нові з”являються по магазинах, і всім важко подумати чого так, чого хворіють, бо не в нас, не в мене, мене ж омине!

  9. Сергій, влада, депутати і всі ці служби це ті ж самі люди. І вони точно так думають – у мене є важливіші проблеми, нащо воно мені.
   У прокурора 5 інших районів, в поліції начальство, в мера друзі, в депутатів земля, це ж важливіші питання, ні ж якесь там сміття.
   Так і живемо 26 років і владу хаємо. А вона, це ж ми.
   Нам допоможе лише один принцип: якщо не я, то хто?
   І це питання потрібно собі щодня задавати. Бо один раз вийти до міської ради чи на Майдан – толку не буде. Вже не раз пробували.
   Потрібні постійні зусилля.

  10. Сергій Пікуля, але ж так як ви це описали, так не повинно бути. Служби, це не ті ж самі люди. В них не повинно бути важливіших проблем. Як це навіщо це їм? У прокурора 5 районів і один з них саме цей. В мера не повинно бути друзів, які заважають роботі. В депутата люди, яка земля? Тоді і владу не треба хаяти, вона не для цього. Як що не я то хто? Кожен повинен займатись своєю справою.
   Але це якійсь рай. Тому ви праві. Але країна так не буде розвиватись. Получається народ це влада, а влада, це народ. Це не життя. Це вічний конфлікт. Це анархія.

  11. Уявіть собі що Ви власник бізнесу. Поїхали на Мальдіви і не повертаєтеся 26 років. Що з ним станеться? Думаю він так довго не протягне.
   Теж саме з містом і країною – якщо людям того не треба, то нікому не треба.
   Подивіться як на заході, там якщо люди невдоволені, видно одразу правда? Страйки на всю країну. Тому і влада працює.
   У нас якщо б в перший день коли, наприклад, взнали про сміття, прийшло б під міську раду хоча б чоловік 300. Питання вже б давно не стояло.

  12. А екологічна служба? Вони ні за чим не слідкують, поки люди не почнуть помирати і до них не дійде, що треба йти і трусити різні служби?
   Тільки тоді почнеться якій рух?
   “Спасєніє утопающіх, дело рук саміх утопающіх”. То навіщо тоді рятівники?
   Люди проти чого страйкують? Мала зарплата, скорочення… Це за кордоном. Там нема таких, які на лапу всім роздали і побудували хімічний завод, який труїть людей, зато прибуток.
   Це так в загальному.

  13. Наша влада просто не розуміє своєї ролі. Вони думають, що це можливість збагатитись і їм тепер все можна.
   А ми прості люди думаємо, що це нормально. Просто треба страйкувати і домагатися їх дій на благо країни. Але ж вони просто з цього сміються.

  14. Natali Natali дякую за статтю. Ось це прямо про наше місто: “Доступні інструменти для впливу на місто, міську владу та комунальні підприємства вже є. Вони ще недосконалі, але публічність стає дедалі дієвішим важелем впливу. Але для введення цих інструментів у дію, і ще й ефективну, потрібно, щоб люди не хотіли миритись чи пристосовуватись.

   Я сумую за Кахою Бендукідзе, ми з ним подружилися в останній рік його життя. Він казав: “Якщо ви не боретесь з корупцією, схемами, то значить – недостатньо болить”.

   Так само і з містом – якщо ми недостатньо залучені, значить, усе влаштовує”.

  15. Natali Natali то для великих міст працює, на скільки мені відомо наша міська рада в тих сервісах не представлена. Лише в петиціях хіба, але практика показала, що результат від петицій то й самий, що від звичайних звернень чи від депутатських запитів, тобто – близький до нуля.

 3. Tanyushka Polupan так, за пошуками правди наживаються вороги, а як інакше? Система на стільки глибоко в нас вкорінилася і має стільки прихильників, вони ж не хочуть втратити тепле місце.
  Не вийде так, щоб побороти несправедливість чи корупцію і без ворогів. Ця характерна риса нашого народу – “бути для всіх добрим” тут грає з нами поганий жарт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.