Країна

Історія про старокостянтинівців потрапила до Книги року BBC-2017

Книга Анастасії Левкової “Старшокласниця. Першокурсниця” увійшла в четвірку найкращих видань для дітей і підлітків, за версією BBC.

До короткого списку у номінації “Дитяча Книга року BBC – 2017”, увійшли такі твори:

  • Соня Атлантова. Миші. – Київ: Фонтан Казок, 2017.
  • Анна Коршунова. Комп і компанія. – Київ: Час майстрів, 2017.
  • Анастасія Левкова. Старшокласниця. Першокурсниця. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2017.
  • Олег Чаклун. Піраміда Синтії. – Київ: Фонтан Казок, 2017.

Анастасія Левкова проживала в Старокостянтинові, навчалась в Старокостянтинівській гімназії. Роман у щоденниках «Старшокласниця. Першокурсниця» це перший її виданий твір.

«Книжку було написано протягом 2015-го року, — розповідає Анастасія Левкова.— Рік вона “відстоювалась”, її читали “контрольні” читачі, і їхні відгуки було враховано, коли я неодноразово правила рукопис. Тепер нарешті книжка вийшла. Оповідачка — дівчина 14-18 років, школярка в маленькому українському містечку, а потім студентка київського вишу, — веде щоденник про своє повсякдення, у якому розгортається любовна історія, а також рік у рік глибшає розуміння себе самої, близьких людей і світу довкола. У результаті постає роман про дорослішання, й тому книжка нерівна: спершу вона може видаватися кострубатою, але потім оповідь тече плавніше, охоплює більше тем. Я писала “Старшокласницю. Першокурсницю” для підлітків, бо вважала, що маю чим із ними поділитися, але з відгуків “контрольних” читачів бачу, що вона може зачепити й моїх ровесників — усіх тих, чиє дорослішання припало на початок 2000-х років, адже саме про цей період тут ідеться».

Номінований роман “Старшокласниця. Першокурсниця.” великою мірою автобіографічний і описує часи навчання в Старокостянтинові і наше місто.

“Дуже цікаве сприйняття роману в місті, де я виросла, і в моїй школі – вельми неоднозначне, було два полюси: захоплення і обурення (“як вона могла!”).”, – ділиться враженнями читачів Анастасія Левкова.

Зараз авторка проживає в Києві, працює в Українському інституті книги.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

10 thoughts on “Історія про старокостянтинівців потрапила до Книги року BBC-2017”

  1. А я купила цю книгу доньці- одинадцятикласниці на 1 вересня в подарунок. Але не знала, що вона має якесь відношення до мого рідного Старкона…Що це? Жіноча інтуїція?!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.