КраїнаМісто

Кандидат у Президенти України Петро Порошенко в Старокостянтинові

Порошенко 2

Сьогодні о 16:00 год. на центральній площі міста відбудеться зустріч з кандидатом в Президенти України Порошенком Петром Олексійовичем.
За інформацією СНБ виступ гурту “Мандри” буде відмінено (оголошений траур через події в Одесі).

Біографія:
Петро Порошенко, народився 26 вересня 1965р., Болград, Одеська область, Українська РСР, український політик, підприємець, народний депутат України 3-го, 4-го, 5-го і 7-го скликань, міністр економічного розвитку і торгівлі України (з 23 березня до 24 грудня 2012 року), міністр закордонних справ України (9 жовтня 2009 — 11 березня 2010), член Ради Національного банку України (2007–2014). Заслужений економіст України. Лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки. Засновник концерну «Укрпромінвест». Входить до переліку найбагатших українців.

У 1990-1991 — заступник генерального директора Об’єднання малих підприємств та підприємців «Республіка». У 1991-1993 керував АТ Біржовий дім «Україна». У 1993-1998 — був генеральним директором ЗАТ «Український промислово-інвестиційний концерн».

Батько Олексій Іванович (1936 р.н.) — генеральний директор концерну «Укрпромінвест»; мати Порошенко Євгенія Сергіївна (1937–2004); дружина Марина Анатоліївна (1962 р.н.) — лікар-стоматолог; сини Олексій (1985 р.н.) і Михайло (2001 р.н.); доньки Євгенія (2000 р.н.) та Олександра (2000 р.н.).

На виборах 1998 був 11-й у партійному списку СДПУ(О). Однак мандат здобув у мажоритарному окрузі № 12. Входив у парламентську фракцію об’єднаних соціал-демократів, був обраний членом Політбюро СДПУ(О).

На початку 2000 залишив СДПУ(О) і створив фракцію «Солідарність», згодом — партію «Солідарність». Остання восени того року увійшла до Партії регіонального відродження «Трудова солідарність України» (згодом — Партія регіонів). Порошенко став співголовою утвореної партії, у березні 2001 року — заступником голови. Через півроку Порошенко залишив лави Партії регіонів.

У грудні 2001 партія «Солідарність» увійшла до виборчого блоку Віктора Ющенка «Наша Україна», а Порошенко став керівником виборчого штабу блоку. Після парламентських виборів 2002 року опозиційний блок Віктора Ющенка «Наша Україна» вперше одержав понад 25 % голосів виборців. За списком «Нашої України» Порошенко у 2002 і 2006 роках обирався народним депутатом. Очолював парламентські комітети з питань бюджету (2002–2005) та фінансів (з 2006–2007).

З липня 2004 — заступник керівника штабу коаліції «Сила народу», з моменту створення партії Наша Україна — в її керівництві.

8 лютого 2005 призначений на посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони України. 5 вересня 2005 року після висунення проти нього звинувачень з боку колишнього Державного секретаря Олександра Зінченка, подав заяву про відставку, щоб займана посада не вбачалась як можливість тиску на правосуддя. В кінці вересня подав позов на Олександра Зінченка до суду. Суд зобов’язав Зінченка принести публічні вибачення Порошенку, адже жодне з обвинувачень колишнього Державного секретаря не знайшло собі підтвердження і не було доведено в суді.

З 22 лютого 2007 Порошенко голова Ради Національного банку України.

9 жовтня 2009 Верховна рада підтримала представлену президентом кандидатуру Петра Порошенка на посаду міністра закордонних справ, за це проголосували 240 депутатів.

23 березня 2012 призначений Міністром економічного розвитку і торгівлі України.

З грудня 2012 року — народний депутат України 7-го скликання, до парламенту пройшов самовисуванцем. Член Комітету з питань європейської інтеграції. Позафракційний.

Заслужений економіст України. Лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки.

Відмовився увійти в теперішній перехідний уряд, та людина з оточення Порошенка — Гройсман, колишній голова Вінниці — в уряді  Віце-прем’єр-міністр з регіональної політики та Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Домігся альянсу з Віталієм Кличком на президентських виборах (29 березня 2014 — на з’їзді «УДАРу»).

В ЗМІ була оприлюднена інформація, що Петро Порошенко не виконує обіцянку, яку він дав на Майдані, що відновить бруківку на вул. Грушевського власним коштом.

Шпак_ВасильЗа інформацією “Української правди” куратором Хмельницького виборчого штабу буде родина Шпаків. Ідеться про екс-депутата від Литвина Василя Шпака, який в минулому скликанні входив до більшості разом Партією регіонів, та його сина, якому він “в спадок” передав посаду керівника державної компанії “УкрАгроЛізинг”.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close