Країна

Евакуація поранених з поля бою. Знати, щоб вижити. Частина 7

Як допомогти пораненим на полі бою.

Громадське телебачення в сьомій частині циклу програм “Знати, щоб вижити” розповідає як врятувати свого бойового товариша, якщо ви опинилися під обстрілом.

Відтягування пораненого, як правило, проводиться на невеликі (10-20 м) відстані однією людиною на собі або із застосуванням як підручних, так і табельних засобів. На полі бою частіше відтягують на собі в положенні на боці або на спині, що залежить від характеру поранення. Так, поранених у голову, верхні кінцівки, грудну клітку та живіт краще відтягувати на боці, а з пораненнями хребта, задньої поверхні тіла та нижніх кінцівок — на спині. Враховуються при виборі способу відтягування також рельєф місцевості та конкретні умови бойової обстановки.

Для відтягування на боці санітар лягає на бік позаду пораненого, потім кладе його голову собі на груди, а тіло — на підтягнуту й зігнуту в коліні ногу. Потерпілий може лежати на санітарі обличчям донизу, на боці або на спині (залежно від характеру ушкодження). Вільною рукою санітар тримає пораненого, а другою рукою та вільною ногою відштовхується від землі й повзе боком, зброя (своя й ураженого) утримується на передпліччі руки, що лежить на землі.

Насправді існує багато способів, як це зробити – за руки, за ноги, на спині та навіть на автоматному ремені. А що робити, якщо ваш друг непритомний або в нього ушкоджений хребет?

На відео ви побачите:

 • Як витягнути пораненого на собі
 • Як евакуювати пораненого за ноги за руки одним рятівником
 • Як евакуювати пораненого за ноги за руки удвох
 • Як винести пораненого одним рятівником на руках
 • Як винести пораненого одним рятівником на спині
 • Як винести пораненого одним рятівником на плечах
 • Як винести непритомного пораненого вдвох
 • Як винести притомного пораненого вдвох
 • Як евакуювати пораненого при ушкодженні хребта
 • Як витягнути пораненого за допомогою автоматного ременя
 • Як витягнути пораненого з-під обстрілу

Довідка

Евакуація поранених — це заходи, що включають винесення (вивезення) поранених з поля бою з метою їх доправлення до лікарняних закладів для надання своєчасної і повної медичної допомоги та лікування.

Евакуація негативно впливає на стан здоров’я поранених. ЇЇ завдання – звести за можливості, до мінімуму витрати часу на транспортування поранених та хворих.

У сучасному бою більшість смертей настає протягом перших 30 хв. після поранення. Швидка діагностика й оперативно почате лікування — запорука зниження бойових утрат у цілому і виживання поранених солдатів зокрема.

Найсучасніші передові технології розшуку та надання медичної допомоги полягають у використанні можливостей телемедицини, що постійно розвивається.

Телемедицина використовує передові інформаційні системи для негайного визначення тих, хто потребує допомоги. Для цього всім солдатам видається монітор індивідуального стану (МІС), який вони носитимуть як частину бойової форми. Це мініатюрний прилад, що сполучає в собі вдосконалені сенсори навколишнього середовища і фізіологічні сенсори з процесором, геопозиційним приймачем і мобільним телефоном. МІС постійно відображає життєво важливі показники життєдіяльності організму солдата. На запит командира він дає дані про географічне положення солдата на місцевості і стан його життєво важливих органів або ж указує ті показники життєво важливих органів солдата, що відрізняються від установлених норм унаслідок ураження чи захворювання. В останньому випадку МІС постійно передаватиме дані про місцезнаходження солдата і про стан життєво важливих органів, доки його не знайде медичний працівник.

Досвід Другої світової війни свідчить, що найбільші втрати медична служба зазнавала за рахунок поранення або загибелі санітарів, санітарних інструкторів та фельдшерів, які безпосередньо надавали допомогу на полі бою. Інколи ці показники сягали стовідсоткових утрат за один день бою.

Тому підготовка цих категорій медичного персоналу полягає не тільки у вивченні прийомів надання медичної допомоги, а й в ознайомленні та відпрацюванні способів наближення до поранених на полі бою. Кожен із медпрацівників повинен уміти оцінити і використати ті маскувальні властивості місцевості поля бою, які дозволяють максимально швидко та безпечно наблизитись до пораненого з метою укриття його й надання першої медичної допомоги.

Джерело.

Попередні частини:
Артилерійський обстріл,
Зупинка кровотечі,
Аварійний рюкзак,
Накладання пов’язок, частина 1,
Накладання пов’язок, частина 2,
Як провести реанімацію,
Основні дії під час пожежі.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.