Країна

23 “февраля” – що святкуємо?!

Звичка святкувати 23 лютого в якості свята військових і тому свята всіх чоловіків існує давно. Та що ми святкуємо?

23 лютого 1918 року – день створення “Рабоче-Крестьянской Красной Армии”. Коріння цього свята сягає саме цієї події. В часи СРСР свято трактувалося як день Радянської армії. Зараз воно в нас, як і в деяких державах пострадянського простору, відзначається як «день захисника вітчизни». Правда, виникає питання, яка вітчизна мається на увазі? Чи не радянська?..

Щодо історії свята, то створене воно було без усіляких підстав, просто за волею партії та уряду СРСР. Радянський маршал Климент Ворошилов якось чесно визнав: “Приурочування святкування річниці РСЧА до 23 лютого має достатньо випадковий і важко зрозумілий характер і не збігається з історичними датами”.

А що відбулося 23 лютого 1918 року? Саме в цей день, коли нібито в «героїчних боях» зародилася Червона армія, більшовицький ЦК ухвалив рішення підписати мирний договір із Німеччиною та її союзниками. Згідно з цим договором, Росія втрачала Естляндію, Курляндію, Ліфляндію, Литву та Польщу.23 февраля У Закавказзі під владу турків відходили Карс, Ардаган та Батумі. Більшовики зобов’язані були вивести свої військові частини з Фінляндії, України та Аландських островів. Радянська Росія зобов’язана була демобілізувати свою армію, перевести її на становище мирного часу. Так що можемо вважати 23 лютого днем капітуляції більшовиків перед колишніми противниками Російської держави в період Першої світової війни.

Міф про 23 лютого як «день Радянської армії» нав’язувався упродовж кількох поколінь. З часом радянські люди до нього звикли, не особливо переймаючись тим, що вони святкують. Для них це було «армійське» чи «чоловіче» свято, що служило серйозним приводом для не менш серйозних застіль.

Але задумаймося, що святкують росіяни в цей день? Для них 23 лютого далекого 1918 року стало днем національної ганьби, коли більшовики погодилися підписати принизливий договір із Німеччиною та її союзниками. А який історичний сенс це свято має для нас, українців? Адже в лютому 1918 року ми мали свою незалежну державу, яку визначали європейські країни. А збройні більшовицькі загони, на основі яких з часом сформувалася Червона армія, в ті дні намагалися знищити нашу незалежність.

Це день створення армії, яка терерозувала Україну десятиліттями. Ця армія знищувала найвідданіших народу та нації українців,і не лише їх… Ця армія знищувала цивільне населення як в роки революції та боротьби за українські землі, так і в роки сумнозвісних голодоморів(їх ми знаємо три), і в ході ведення Другої світової війни, і по її завершенню… В рядах цієї армії гинули наші діди, яких посилали в безглузді, не продумані криваві атаки, гинули наші батьки, яких посилали в Афганістан помирати не відомо за чиї інтереси, але аж ніяк не за Вітчизну!!!

“В час, коли кращі люди нашої країни жертвують своїм життям і здоров’ям заради нас, творять історію нових Збройних сил України, відзначати, нехай навіть «за звичкою», 23 лютого – скасований як свято Указом Президента день армії чужої держави, яка зараз знову забирає життя українських громадян і плюндрує українську землю, було б і непатріотично, і аморально.”, – так звернулося Міністерство освіти і науки України до педагогів, учнів, студентів та батьків щодо дня Героїв Небесної Сотні та пошанування українських захисників.

Маємо власну країну, власну історію, власну армію, власні свята, власну гідність!

День захисника України

6 грудня – День Збройних сил України. В цей день 1240 – монголо-татарські війська на чолі з ханом Батиєм захопили, спалили та зруйнували Київ. Мешканці міста до останнього оборонялись, бої тривали на стінах, вулицях, в кожному будинку та кімнаті. Останні оборонці закрились в Десятинній церкві, яку монголи потім підпалили разом з людьми. Ось День захисника Вітчизни…

14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці, яка вважалась покровительницею козацького війська, пізніше воїнів УПА. Це свято української зброї та справжніх захисників Батьківщини. Це свято наших предків-українців, які зі зброєю в руках захищали свободу та життя українського народу.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.