Країна

12 років в’язниці отримав заступник командира ескадрильї зі Старокостянтинова за державну зраду

Заступник командира ескадрильї зі Старокостянтинова, який продався російським “грушникам”, отримав 12 років в’язниці.

Хмельницький міськрайонний суд визнав винним заступника командира ескадрильї по роботі з особовим складом військової частини п/п В-2806 в званні майора Збройних Сил України Юрія Кірєєва у державній зраді і присудив 12 років в’язниці.

Такий вирок 6 червня винесла колегія суддів під голосуванням судді Олега Антонюка.

Військовослужбовець протягом 2014 року регулярно повідомляв російські спецслужби про виконання бойових завдань у зоні АТО. Зокрема, 1 і 3 серпня Кірєєв заздалегідь сповістив представників Росії про виліт з аеродрому Миргорода Полтавської області літаком-розвідником Су-24МР для спеціальних бойових розвідувальних польотів в зону проведення АТО. Після завершення польотів майор смс-повідомленням відзвітував “куратором” з країни-агресора.

8 вересня Кірєєв знову повідомив росіян про здійснення цього дня спеціального розвідувального польоту літаком-розвідником Су-24МР з аеродрому Старокостянтинова Хмельницької області вздовж лінії державного кордону України з Республікою Білорусь та Російською Федерацією на аеродром Миргорода.

Того ж дня заступника командира ескадрильї, пролітаючи над Шосткою Сумської області, відмовився виконувати вимогу штурмана цього екіпажу на здійснення правого повороту та скерування літака-розвідника Су-24МР на курс у напрямку Лебедина Сумської області і направив літак до лінії державного кордону України та Російської Федерації. Наблизившись до лінії державного кордону, усвідомлюючи відсутність будь-якої можливості самостійно дістатись до аеродромів на території Російської Федерації та здійснити успішну посадку літака, Кірєєв не перелетів вказаним літаком через лінію державного кордону України і вивів його на заплановану лінію польоту Шостка-Лебедин і закінчив політ.

Окремо, розвідка з’ясувала, що Кірєєв у червні 2014 року через свого брата-священослужителя, який приїздив до нього з Хабаровського краю Росії, налагодив контакт та погодився співпрацювати з представниками спецслужб Російської Федерації, зокрема ГРУ ГШ та отримав від них завдання заволодіти військовим літаком ЗС України, на якому здійснити переліт через державний кордон України в РФ. За це майору-зраднику російські спецслужби пообіцяли військове звання полковника, квартиру, 30 тис. доларів і влаштувати жінку на роботу.

Також про рішучість, з якою почав діяти військовослужбовець після отримання завдання, свідчать його наміри відвідати РФ влітку 2014 року. Однак, отримавши відмову в дозволі з боку командування військової частини, він відправив до Росії свою дружину. Вона безпосередньо зустрічалась з представниками спецслужб РФ.

Крім цього, навесні 2014 року, Кірєєв серед військовослужбовців поширював своєї відверто проросійської позиції та антиукраїнські висловлювання, а саме схвалення дій Російської Федерації щодо анексії АР Крим, негативних відгуків щодо проведення АТО та заперечення права України на оборону від зовнішньої агресії з боку РФ, а також неякісне виконання завдань розвідувальних польотів (фактично саботажу) в зону проведення АТО та в напрямку Автономної Республіки Крим.

Джерело: НГП.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

24 thoughts on “12 років в’язниці отримав заступник командира ескадрильї зі Старокостянтинова за державну зраду”

  1. А через 12 років бажано його віправити разом з жінкою на росію. Нехай насолоджується але БЕЗ квартири, звання. 30к баксів і роботи для жінки.

  2. Перш ніж “досьє” на людину викладати в інтернет, навчіться писати без граматичних помилок і правильно висловлювати думку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close