Місто

Звіт про діяльність ГО “Старокостянтинів небайдужий” у 2018 році

Добігає кінця 2018-й рік, прийшов час підвести підсумки нашої діяльності. Шановні читачі, однодумці, друзі, колеги, земляки, дякуюємо що Ви були з нами протягом цього року!

Вступне слово

Про що б ви написали, якщо б вас попросили описати свою мрію? Мрію, над втіленням якої ви працювали цілий рік? В цьому звіті відображено нашу мрію, ми хочемо передати вам той запал, енергію, натхнення та смак перемоги, який ми відчули протягом цього року.

ГО “Старокостянтинів небайдужий” розпочала свою діяльність з цього допису 5 років назад, а офіційно ми утворились у 2015 році.

З того часу, наша команда постійно працює над втіленням своєї мрії, у вільний від роботи час. Витрачаючи власний час, зусилля та кошти та вивчаючи в процесі багато нових сфер ми рухаємось вперед. На деякі проекти ми змогли залучити фінансування, що дало змогу значно збільшити їх ефективність та масштаб.

Своєю діяльністю ми об’єднуємо небайдужих людей, які розуміють власну відповідальність за наше місто, діють, не чекаючи, що хтось за них буде втілювати зміни, цінують правду, гідність і свободу.

Ми переконані, що наше життя залежить від кожного з нас і впевнені, що чим більше буде в нашому місті таких людей, тим ефективніші і швидші будуть зміни.

Долучайтесь!

Голова Комітету ГО “Старокостянтинів небайдужий”
Сергій Худий

Місія і цілі

Наша місія: активізація та об’єднання громади Старокостянтинова для вирішення суспільно-важливих проблем міста та покращення рівня життя.

Наші цілі:

 1. Розвиток міста з врахуванням потреб громади;
 2. Збереження культурної спадщини міста та розвиток туризму;
 3. Розвиток громади, молоді;
 4. Збереження екологічно чистого навколишнього середовища;
 5. Розвиток регіональної журналістики (висвітлення новин міста, забезпечення прозорості).

Діяльність

Отже, приготуйтесь читати, попереду багато інформації, адже 2018-й був для громадської організації “Старокостянтинів небайдужий” особливо продуктивним роком:

Сайт “Старокостянтинів небайдужий” starkonnb.info

Протягом року на сайті було опубліковано 103 статті, про життя та новини нашого міста, району та області, які в загальному набрали 189,3 тисяч переглядів.

Цього року на сайті публікувалось значно менше матеріалів, адже ми направили свої основні зусилля на реалізацію проектів та проведення заходів у місті.

Благодійний аукціон “Старокостянтинів небайдужий”

Не зважаючи на деякий спад волонтерської діяльності по Україні, майстрині і учасники благодійного інтернет-аукціону “Старокостянтинів небайдужий” (засновники: Світлана Онофрійчук та Рената Врублевська) продовжили свою добру справу по виготовленню та реалізації лотів, кошти від яких ідуть на допомогу бійцям, що перебувають на лікуванні у шпиталі та військовим на сході.

З їх діяльністю ви можете ознайомитись на цій сторінці у Фейсбук (обов’язково її вподобайте).

Як зазначають самі майстрині, ця справа була б неможливою без небайдужих людей. То ж щира подяка усім, хто долучився до діяльності аукціону!

Проекти та заходи за які проголосувала громада

Щоб зрозуміти, що найбільше потрібно громаді нашого міста на початку року ми провели опитування і отримали такі результати (перші 9-ть пунктів):

Що найбільше потрібно Старокостянтинову

– Чи можливо вирішити хоча б одне з цих питань? – подумали ми після перегляду результатів.

А чому б і ні? Особливо зважаючи на те, яку кількість людей вони турбують. Тому, взявши за основу отримані результати, ми розпочали роботу, звісно з врахуванням реалій Старокостянтинова і можливостей нашої організації.

І ось що у нас вийшло, завдяки підтримці громади, бізнесу, влади і волонтера Корпусу Миру США Liam Foran :)

Очистити річку

Проведена акція “Велике очищення річки”, під час якої було прибрано міську набережну, територію замку князів Острозьких, прибережну територію р. Шахівки, берег біля Млина, р. Ікопоть в районі 8 школи.

В акції взяло участь більше 40-ка чоловік, зібрано більше 100 мішків сміття, створено 6 сортувальних ящиків та придумано 5 ідей для майбутніх проектів.

Велике очищення річки- результати

Безпека на дорогах (лежачі поліцейські, світлофори)

Роботу у цьому напрямку ми розпочали ще минулого року створивши електронну петицію до міської ради про встановлення “лежачих поліцейських”, яка набрала більше 100 голосів мешканців міста.

Цього року ми постійно тримали це питання в центрі уваги, а в травні, при підтримці громади міста, організували та провели акцію “Старокостянтинів за безпеку на дорогах“.

Через кілька місяців після акції міська рада встановила у місті перші світлофори.

Сучасний парк (місця відпочинку та розваг, фонтан)

В лютому 2018-го, разом з Крістіною Власовою, було створену електронну петицію “Про благоустрій центрального парку міста“, яка також набрала необхідну кількість голосів.

В петиції ми просили просили провести благоустрій парку, який передбачатиме:

 • прокладання сучасних нових доріжок;
 • встановлення дитячих майданчиків, атракціонів;
 • доглянуті дерева і газони;
 • велосипедні доріжки;
 • місця обладнані для активного відпочинку;
 • сучасна паркова архітектура (фонтан);
 • встановлення сучасного громадського туалету.

Зараз, як повідомляє офіційний сайт Старокостянтинівської міської ради, проект майбутньої реконструкції парку вже практично готовий. І якщо усе буде по плану – парк чекають такі зміни, які ми побачили на презентації:

Парк імені Федорова

Проблема сміття

Місяць назад ми перемогли у конкурсі мікропроектів сталого місцевого розвитку у Хмельницькій області, який проводила обласна рада. 5 місце серед 62 заявок у рейтинговому голосуванні! Загальна сума передбаченого фінансування 300 тис. грн.

Проект сприяє налагодженню процесу сортування і утилізації відходів, а також зміні ставлення людей до сортування сміття в Старокостянтинові. Він передбачає встановлення сортувальних контейнерів біля будинків та в школах, проведення серії тренінгів та налагодження процесу сортування сміття в місті.

На стадії подання заявки проект підтримав міський голова Микола Мельничук і керівник Комбінату комунальних підприємств Володимир Булич. Зараз проект повинен пройти стадію включення в обласний і міський бюджети.

Орієнтовний початок реалізації – кінець весни. Тож якщо є бажаючі попрацювати в цьому напрямку наступного року – зголошуйтесь.

Програми для молоді

Від того, якою буде наша молодь залежить майбутнє нашого міста і нашої країни. Тому цей напрям для нас особливий. Особливо активно з молоддю працювала скаутська організація “Пласт“, Ярослав Козачук, Liam Foran, Богдан Середюк, Аня Ліщук, Анастасія Гуменюк, Ганна Хохлова разом з якими ми провели:

А найприємніше мені повідомити, що кілька тижнів назад у місті розпочав роботу гурток скаутської організації “Пласт”, під керівництвом Ярослава Козачука, для хлопчиків з 11-ти років. Ми йшли до цього 2,5 роки. В гуртку ще є місця, тому хто має дітей такого віку – записуйтесь, скористайтесь такою чудовою нагодою.

Також ми шукаємо дорослих, готових працювати з дітьми.

Дослідити та зберегти історичну спадщину (Замок Острозьких)

Звісно основна подія року у цьому напрямку це проект “Чим живуть Замки”, на реалізацію якого разом з ГО “Край” м.Броди ми виграли ґрант від Британської ради в сумі 8 тис. євро.

В рамках проекту, за сприяння міської ради, у Старокостянтинові було проведено:

Величезна подяка усім, хто долучився до організації і брав участь у цьому проекті! Без вас така подія була б неможлива.

Подяка усій громаді і читачам, що вже після завершення основних заходів проекту проявили ініціативу і зібрали власні кошти на освітлення встановленого банера. Побачити як виглядає банер можна на власні очі на стіні колишнього будинку побуту в центрі міста, або на фото тут.

Якісна медицина. Басейн. Громадські туалети

По темі медицини ми активно відслідковували ситуацію з реанімаційним відділенням у Центральній районній лікарні (публікація 1, публікація 2). Провели ряд зустрічей з колективом та керівництвом лікарні.

Цей напрямок, а також басейн і громадські туалети залишились цього року поза нашою суттєвою увагою, поки що.

Шукаємо людей, що розуміються у даній тематиці. Будемо раді кожному, хто готовий працювати для покращення цих сфер життя міста.

На цьому питання, які найбрали найбільшу кількість ваших голосів в опитуванні завершились. Але це ще далеко не кінець, наша діяльність мала і власні напрямки:

Власні проекти та заходи

Ще у 2018-му ми працювали на розвиток громади, проводили інформаційні заходи, вчилися та навчали самі, грали в ігри і налагоджували діалог з владою. І ось що з того вийшло:

Подяка Пульс IREX

Майбутні проекти

Одна з найважливіших ініціатив, яку нам вдалося започаткувати цього року, це створення Центру розвитку та підтримки громадських ініціатив «Агенція змін» розроблену у співпраці з волонтером Корпусу Миру США.

Результатом цього проекту стане проведення тренінгів для громади та можливість кожному представити і реалізувати свої власні проекти, а також отримати фінансування на їх реалізацію.

Це величезні можливості для нашого міста як у сфері розвитку громади, так і у сфері збільшення національної і міжнародної популярності.

Ідею майбутнього Центру вже підтримали та передбачили кошти на заходи Корпус Миру США та Старокостянтинівська районна рада. Попереднє погодження надав і міський голова Микола Мельничук, зараз очікуємо на підтримку депутатів міської ради.

Досягнення

Всього цього року ми реалізували і провели:

 • 11 проектів,
 • 12 акцій і заходів,
 • 65 тренінгів і конференцій,
 • 8 петицій і опитувань.

Збільшили кількість учасників спільноти до 8700 чол, задіяли у заходах близько 2 000 людей.

Команда

Якщо Ви дочитали до цього місця, цілком ймовірно у Вас могло виникнути питання: “Хто ці люди, що все це роблять, а головне навіщо воно їм?”. Хочу вас познайомити з частиною нашої команди.

Чому я з Небайдужими?

Заключне слово

Дякую, що були з нами увесь цей час! Попереду ще багато цікавого і важливого для нашого міста.

Ми вдячні кожному з вас, бо саме ви надихаєте нас на нові ідеї і на невпинну працю по їх втіленню.

П’ять років тому, коли це все лише починалося, близько року не було жодної реакції на наші ініціативи і публікації, було лячно: де знайти небайдужих людей, як їх об’єднати, в яку сторону рухатись?

А тепер нам уже не страшно, бо ми точно знаємо, що такі люди поруч і вони готові до змін.

То ж, нізащо не вірте, якщо вам скажуть, що жменька небайдужих людей не в силах змінити світ. Бо досі тільки вони це робили!

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close