Місто

Жива бібліотека розповість про децентралізацію. Приходьте!

Процес децентралізації, який свого часу пройшли багато європейських країн, стартував і в нашій країні. Чого чекати від нього Старокостянтинову?

Європейський, та й зрештою і світовий досвід засвідчив, що місцеві проблеми можуть ефективно вирішуватися тільки на місцевому рівні.

Суть децентралізації полягає в тому, щоб повноваження вирішення місцевих проблем передати місцевим органам самоврядування, паралельно забезпечивши їх відповідними власними фінансовими ресурсами.

Наразі на Хмельниччині створено 26 об’єднаних громад, які охоплюють 42% площі Хмельницької області та 249 міських, сільських та селищних рад.

Більшість з діючих громад області продемонстрували вражаючі результати: було відкрито нові дитячі садочки, проведено реконструкцію шкіл, на 50 млн.грн. придбано спеціалізовану техніку, пожежні автомобілі, відкрито сортувальну лінію у Дунаївцях зі сміттєпереробним заводом, впроваджено цілий ряд інфраструктурних проектів.

Тобто, вперше за часи незалежності нашої держави, місцеві громади отримали реальні повноваження, забезпеченні фінансовим ресурсом.

Звичайно, як у кожної реформаторської зміни, у децентралізації є свої як прихильники, так і противники.

В Старокостянтинові активно про децентралізацію почали говорити на початку 2015 року, запланували приєднання навколишніх сіл, провели громадські слухання.

Минуло два роки, а що зараз з цього приводу думає наша місцева громада та влада?

Щоб з’ясувати відповідь на це питання громадська організація “Старокостянтинів небайдужий“, в рамках реалізації проекту “Пульс“, запрошує усіх, хто хоче дізнатися більше про децентралізацію до “Живої бібліотеки”.

Чекаємо на Вас:

7 травня 2017р. о 13:00 год. в лекційному залі Центральної районної бібліотеки.

[content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ icon_align=”left” title_size=”” backgroundcolor=”#F6F6F6″ icon_circle=”” icon_circle_radius=”” iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” circlebordercolorsize=”” outercirclebordercolor=”” outercirclebordercolorsize=”” icon_size=”” link_type=”” link_area=”” animation_delay=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ margin_top=”” margin_bottom=”” class=”” id=””][content_box title=”” icon=”” backgroundcolor=”” iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” circlebordercolorsize=”” outercirclebordercolor=”” outercirclebordercolorsize=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”” linktarget=”_self” linktext=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] Від СНБ:

В основі “Живої бібліотеки” лежить ідея дати змогу зустрітися тим людям, які в звичайному житті не мають можливості для тісного спілкування. Такий підхід підвищує довіру і порозуміння між людьми, допомагає боротися із упередженнями, дізнаватись більше про проблеми громади, ставити запитання, що турбують.

«Жива бібліотека» влаштована і працює зовсім як справжня. Тільки наповнюють її не паперові книги, а живі люди, і читання – це діалог особистостей. У «Живій бібліотеці» “книжками” є представники місцевого самоврядування, ми запросили виступити в їх ролі наших керівників: міського голову Миколу Мельничука, голову районної ради Михайла Яснюка, голову райдержадміністрації Сергія Фесуна.

Сподіваємось побачити їх на зустрічі з громадою, адже це чудова нагода висловити свою точку зору на питання децентралізації в Старокостянтинові та районі, тим більше що вирішення цього питання для нас ще попереду.
[/content_box][/content_boxes]

Під час написання статті використані матеріали НГП.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close