Місто

«Здавати або не здавати» – індивідуальне рішення

В продовження теми батьківських внесків в закладах освіти публікуємо лист Управління освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради.

Читайте і дивіться ще: А.Пасічник: “Освітяни не мають жодного стосунку до коштів батьківського комітету!

Даний лист адресовано керівникам навчальних закладів після засідання виконавчого комітету де обговорювалось питання батьківських внесків і в ньому сказано, цитуємо:

Управління освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради інформує про те, що на даний час здача грошей в шкільні фонди – добровільна і будь-яка вимога з боку адміністрації школи незаконна. «Здавати або не здавати» – індивідуальне рішення, а будь-яке вимагання розцінюється як кримінальний злочин.

Положеннями Конституції України, Закону України «Про освіту» передбачено право громадян на безкоштовну освіту в усіх державних навчальних закладах та обов’язок держави (та її органів) забезпечити доступність та безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах тощо.

Тобто законодавчо в нашій державі встановлено, що освіта у школах та садках державної і комунальної власності безкоштовна. Вимагання коштів адміністрацією закладу, вчителями є незаконним та тягне кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства.

Ч.6 ст. 6 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» визначає, що благодійник або уповноважені ним особи мають право здійснювати контроль за цільовим використанням благодійної пожертви, у тому числі на користь третіх осіб.

І найважливіше – благодійники, які передали своє майно, кошти та інші матеріальні цінності до благодійної організації, мають право одержувати звіт про їх використання.

Однак, якщо в закладах освіти все ж шантажують і вимагають гроші, можна поскаржитись до правоохоронних органів. А саме подати заяву із зазначенням конкретних фактів та підписами батьків. На підставі такої заяви можуть порушити кримінальну справу.

А у випадку примусового стягнення таких коштів, негативних наслідків для дітей або батьків внаслідок несплати таких коштів, а також непрозорості їх використання – звертатися до місцевих органів міністерства освіти, до міністерства внутрішніх справ і до прокуратури з заявою про порушення адміністрацією школи законодавства України.

Ознайомитись з копією листа:

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

17 thoughts on “«Здавати або не здавати» – індивідуальне рішення”

  1. все одно збирають на ремонт школи. Ми ще не встигли піти в 1 клас як сказали здавати гроші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close