Місто

Загін “Дика качка” (продовження)

Продовжуємо розповідь про зведений підрозділ Повітряних Сил Збройних Сил України Дика качка.
Читайте першу частину: “Дика качка“.

… Зведений загін шостої ротації “Дикої качки” змінив на позиціях товаришів 2 червня. Старші лейтенанти Руслан Колба, Олександр Кузьмич та прапорщик Роман Беззуб були в числі добровольців. В цей час, не дивлячись на оголошення припинення вогню, на роботу місії ОБСЄ, ворог сконцентрував великі сили бронетехніки та найманців на Донецькому напрямку, намагаючись прорвати лінію оборони підрозділів ЗСУ та взяти в кільце Авдіївський напрямок. 3 червня о 04.00 багаточисельні підрозділи регулярних російських військ та найманців з сепаратистами під прикриттям бронетехніки після потужного артобстрілу почали тіснити наші підрозділи під Мар’їнкою. Навчені гірким досвідом важких боїв під Дебальцевим, командування 28 бригади після попередження ОБСЄ про зрив перемир’я, підтянули резерви та нанесли ворогу значних втрат в живій силі та техніці. Сотні головорізів та всякого непотребу з різних куточків Росії навіки залишились в чужій для них донецькій землі.

Від злості за невдачі, оговтавшись від втрат сепаратисти та їх російські господарі ще з більшою інтенсивністю почали обстрілювати позиції наших підрозділів, підприємства та квартали Авдіївки. Особливо діставалось мирним мешканцям. Регулярно обстрілювався Авдіївський коксохім, школи, залізничний вокзал. Серед мирного населення були численні жертви, зруйнована інфраструктура міста, приватні будинки та багатоповерхівки.

В таких важких умовах достойно виконали поставлені завдання та утримали позиції наші хлопці.

Сьома, остання ротація “Дикої качки” почалась 3 серпня і тривала до 28 вересня 2015 року. Капітан Віталій Беззуб, старший лейтенант Артем Ханко, прапорщик Сергій Процюк, прапорщик Олег Мазурець, старшина Юрій Литвинюк та старшина Василь Мандрусяк ввійшли до складу підрозділу. Прибув на “Зеніт” у свою другу ротацію і Вадим Василюк ”Пекар” з товаришами з Шепетівського гарнізону. На відміну від своїх земляків, які були професійними вояками, Вадим був призваний за мобілізацією влітку 2014 року. Цей надзвичайно простий та скромний хлопець до служби в армії працював пекарем на приватному підприємстві та планував одружитись, але почуття патріотизму та відповідальності привели його до військкомату. Маючи за плечима досвід строкової служби в бригаді ВДВ, Вадим легко увійшов у армійський стрій та виявив бажання приходити службу у зоні АТО. Набувши бойового досвіду під час першої ротації на “Зеніті” Вадим допомагав менш досвідченим бойовим товаришамадаптуватись в бойових умовах. Вогнем свого кулемета він неодноразово зупиняв ворога на підступах до наших позицій, підтримував вогнем товаришів з інших постів. На жаль Вадим не отримав нагороди, як і більшість з наших земляків, але найбільшою нагородою йому є наша шана, повага та вдячність за збережені життя своїх бойових побратимів.

24 серпня на День Незалежності під час бою в результаті попадання ПТУРа в пост були важко поранені двоє молодих вояків, а наш земляк капітан Віталій Беззуб отримав контузію, але від медичної допомоги відмовився і залишався на бойових позиціях до кінця ротації. Наші земляки в численних боях проявили стійкість, мужність та героїзм та з честю виконали бойове завдання, чого не можна сказати про командирів підрозділу, що впали в ”ступор”, особовим складом не керували.

Після підписання чергового меморандуму про припинення вогню і відведення танків, артилерійських систем на 15 км від лінії розмежування, Генеральний штаб ЗСУ прийняв рішення замінити зведений підрозділ Повітряних Сил “Дика качка” на підрозділ 93 бригади.

Так закінчився героїчний шлях авіаторів-добровольців на сході України. Весь час надзвичайну потужну підтримку хлопці отримували від волонтерів. Оптика, одяг, продукти, медикаменти доставлялись безпосередньо на позиції “Зеніт” цими відважними та патріотичними людьми. Їх на позиції супроводжували та здійснювали координацію і охорону офіцери групи цивільно-військового співробітництва сектору “В”, що базувалась у фронтовій Авдіївці, до складу якої входив і майор Сергій Больних.

Весь особовий склад нашої авіаційної бригади, що мав за честь воювати у зведеному підрозділі Повітряних Сил “ДИКА КАЧКА” не вагаючись, виконає наказ і вирушить на схід для виконання святого обов’язку – захисту України.

В своїй статті я не мав можливості детально описати бойові будні та героїчні вчинки кожного військовослужбовця в силу певних причин та обставин, але надіюсь, що ця інформація зацікавить професійних журналістів та набуде продовження.

Автор:
майор Сергій Жмурко, прес-офіцер в/ч п/п В2806 (офіцер з безпеки групи цивільно-військового співробітництва м.Авдіївка у червні-серпні 2015 року), голова ГО «Спілка учасників АТО міста Старокостянтинів».

Від редакції:

Наразі ще багато наших земляків несуть військову службу та захищають наш край від російського агресора. Хлопці постійно перебувають у важких умовах та потребують нашої підтримки та допомоги. Саме зараз дуже потрібні:

  • Балаклави
  • Білизна
  • Костюми Гортекс
  • Основа маскувальної сітки
  • Протигрипозні медикаменти
  • та багато, багато іншого.

ГО “Старокостянтинів небайдужий” спільно з ГО «Спілка учасників АТО міста Старокостянтинів» звертаються до земляків з проханням допомогти коштами нашим бійцям.

Наші реквізити:

Рахунок № 26009300798613
ЄДРПОУ – 40078564
МФО – 315784
в Старокостянтинівському ТВБВ №10022/094 АТ “Ощадбанк”.

ПриватБанк: 4149 4978 5518 9173

ПРИЗНАЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ: Благодійна допомога на армію.

Наша адреса:

вул. Софійська, 1 (колишня перукарня Людмила), з 11:00 до 19:00 год.

Будемо раді будь-якій допомозі, за кожну гривню особисто подякуємо та прозвітуємо!

Теми

Сергій Жмурко

майор ЗСУ, прес-офіцер в/ч п/п В2806 (офіцер з безпеки групи цивільно-військового співробітництва м.Авдіївка у червні-серпні 2015 року), голова ГО «Спілка учасників АТО міста Старокостянтинів»

Схожі статті

3 thoughts on “Загін “Дика качка” (продовження)”

  1. 6 ротация вышла из зоны АТО, а 7-я ее соответственно поменяла, не 3, а 4 августа 2015 года!!! А уж насколько достойным защитником был Кузьмич!!! Пока “цветняк” весь не закончился – не успокоился. Правда, к чести его офицерской, он не один такой “металлист” был…

  2. Під час шостої ротації багато снарядів падало на Авдіївку, на коксохім (Метінвест) за 64 доби нашого перебування впало всього кілька снарядів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close