Місто

Як заповнити згоду батьків на щеплення?

Як заповнити згоду батьків на щеплення? Вчора це питання стало перед моєю сім’єю, дитина принесла з школи бланк “Інформована згода та оцінка стану здоров’я особи або дитини одним з батьків або іншим законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики”.

Про острах перед щепленнями дітей ми писали у грудні минулого року у статті “Щеплення дітей: робити чи ні?“. Тоді більшість читачів під час відповіді на питання: “Чи робите щеплення своїм дітям?” обрали варіант “Ні, не робимо взагалі”.

Цього разу щеплення запланували зробити проти таких хвороб як кір, паротит, краснуха (КПК). І це практично все, що нам вдалося дізнатися з отриманого паперу. За додатковою інформацією ми звернулися до наказу МОЗ України від 31.12.2009р. №1086, реквізити якого було вказано на самому бланку.

Наказ не великий, але містить доволі цікаві пункти, ось деякі з них:

 • пункт 4. Заповнена форма означає, що особа та/або один з батьків або інший законний представник дитини перед щепленням або туберкулінодіагностикою отримали повну інформацію про процедуру щеплення, туберкулінодіагностики, про протипоказання до проведення щеплення або туберкулінодіагностики, про вакцину та про можливі несприятливі наслідки.
 • пункт 5. В адресній частині бланка указуються найменування закладу, його місцезнаходження та ідентифікаційний код відповідно до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
 • пункт 9. У пункті 4 чітко вказується, проти чого проведено останнє щеплення та його дата (число, місяць, рік).
 • пункт 10. У пунктах 5 і 7 особа або один з батьків або інший законний представник дитини, що щеплюється, дає чіткі і зрозумілі відповіді на питання.

Я постарався врахувати усі вимоги даного наказу, так дав, сподіваюсь, чіткі і зрозумілі відповіді на питання форми із зразком яких пропоную ознайомитись нашим читачам:

Щеплення

Щеплення2

P.S. Під час написання цієї статті я натрапив на календар профілактичних щеплень і не знайшов там для дитини нашого віку щеплення, на яке пропонували надати згоду. Можливо і вам стане в нагоді, користуйтесь:
Календар щеплень

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

9 thoughts on “Як заповнити згоду батьків на щеплення?”

 1. Сергію,саме цікаве,що в таблиці,не те,що за віком,а й взагалі немає цієї вакцинації 3в1(кір,паротит,краснуха).А ще,нещодавно була в дитячій поліклініці й зустріла знайому,яка привела однорічну дитину на обов’язкове щеплення від паралічу!Взагалі про таке вперше чую!

  1. може вона мала на увазі поліо? Можливо участкова так висловилась?Чи столбняк–бо раніше не було. Що ще раз підтверджує,що в нашу лікарню без хоч якоїсь інформації нема шо йти. “від паралічу”..триндєц

  2. Щеплення від “паралічу” -це щеплення від поліомієліту. Щеплення від кору, паротиту і краснухи проводиться двічі- в 12міс.(вакцинація) і в 6р.(ревакцинація), а не щороку! Проф. щеплення проводяться згідно календаря щеплень, але в зв”язку з тривалою відсутністю вакцин, меичними протипоказами до проведення щеплень, а також відмовою батьків від щеплень, вакцинація проводиться по індивідуальному графіку в кожному конкретному випадку. Для отримання інформації необхідно звернутись до фахівців- дільн. лікарів. Най легше звинуватити лікаря, від якого не залежить ні наявність, ні якість вакцини. На жаль, як в політиці, так і в медицині розбираються всі.

  3. Леся Руда “Для отримання інформації необхідно звернутись до фахівців- дільн. лікарів.” серйозно?Двічі зверталась за інформацією з приводу щепленнь.Перший раз ,коли була епопея з поліо.Яка якраз таки була не по календарю і її ліпили всім підряд.Дільнича нічим не змогла допомогти,а завідуюча дозволила собі послати мене прямим текстом на йух.На хвилиночку!))Хоча я маю право знати ЯКУ вакцину будуть вводити моїй дитині і подивитись документи.По факту вислухала лекцію щодо своїх розумових здібностях і конкретний адрес куди мені належить іти з її кабінету.)) З приводу фахівців,як слова–можете мені не вибачати)),але люди,які назначають антибіотики БЕЗ аналізів,щеплення БЕЗ аналізів і слухають дитину через дві кофтини,попутно розмовляючи з медсестрою,чи коллєгою..Хоча що це я–це дійсно фахівці!Як шамани.З першого погляду визначають хворобу)) І це дійсно страшно–коли перед походом в лікарню люди вимушені рити в неті інфу,щоб хоч якось розуміти нащо всі ці призначення.

 2. Зветаюсь до всих Мамів у Місті Староконстянтинові! Не давайте своїм дітям вакцини (корь, паротит, краснуха)!!! 24.01.2017 року моїй дитині зробили вакцинацію після чого моя дитина повністю перестала ходити і казати що болить ножка ми з початку думали що вона балується і хоче щоб поносили на руках, але коли на доугий день дитина взагалі немогла піднятися з лішка ми всі просто впали в паніку, а в м. Староконстянтинів нам сказали це така реакція помастьть мазью травмель і повино пройти. Ми поїхали в м. Хмельницьк до лікаря який сказав де ви робили цю вакцину, бо в нас в місті мамам пропонують краще купити, а ніж цю колоти і повідомляють на перед яка реакція від неї! Дякуючи Богові і Хмельницьким лікарям які зробили ще 2 уколи вечері дитинка нарешті почала ставати потехеньку на ножки:)

 3. Шановні батьки, я робила усі щеплення своїй дитині, бо є біологом за фахом. Усі щеплення були без ускладнень. Проте, вищенаведена форма згоди, яку дитина принесла зі школи викликала у мене багато запитань. Як Я як мати без медичної освіти (і чому я) маю визначити чи здорова дитина та встановити “на око” інші діагнози? То у мене чи у дитини? То щеплення чи туберкулінодіагностика? Хто має знати дату останнього щеплення, проти чого? Особливо “порадував” пункт 7, бо ніякої інформації, окрім папірця я не отримала! Ні про вакцину ні про те де і хто буде проводити процедуру… Якась дивна форма згоди (хто її сладав????). Я хочу зробити щеплення, але у цій формі не можу поставити згоду…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close