Місто

Як пройшли і чим закінчились громадські слухання по сміттю

Вчора у першій школі відбулися громадські слухання щодо обговорення питання реконструкції Старокостянтинівського міського полігону твердих побутових відходів.

Вів слухання заступник міського голови Володимир Богачук, сам міський голова був відсутній, хоча в цей час, за інформацією наших джерел, перебував у місті.

Традиційно для Старокостянтинова слухання пройшли в будній день за участі великої кількості працівників комунальних підприємств.

Читайте і дивіться матеріали з попередніх слухань “Відбулися громадські слухання щодо об’єднання територіальних громад“, “Акумуляторному заводу бути! – Громадські слухання без варіантів“.

Перебіг слухань

З доповідями на слуханнях виступили: директор КП «Комбінат комунальних підприємств» Володимир Булич, директор ТОВ «ДВ-Екосвіт» (м.Львів) Олександр Василянський, директор ТОВ «Екостаркон» Василь Пецух та депутат міської ради Сергій Пономарьов.

Що цікаво, серед доповідачів про завезення львівського сміття (кількість, необхідність, можлива шкода і т.п.) до Старокостянтинова не говорив ніхто, усі розповідали про проект створення комплексу з переробки твердих побутових відходів з елементами дегазації та рекультивації існуючого полігону твердих побутових відходів. Погодьтеся, зважаючи на те, що значна частина громади виступає проти завезення сміття до міста, дивно було не почути від доповідачів їх бачення шляхів вирішення цього питання.

Своє бачення цього питання озвучили у виступах представники громади: Сергій Худий (ГО «Старокостянтинів небайдужий»), Станіслав Мушкет (ГО «Старокостянтинів небайдужий»), Віталій Ганжа (член виконавчого комітету, ГО «Успішне місто») та Микола Хіцінський (Народний Рух України).

Також виступили депутати міської ради: Степан Полупан, Микола Ваврищук, Тарас Проказюк та Світлана Івонько.

Про що говорили у своїх виступах усі учасники громадських слухань ви можете почути на відео, для цього натисніть на ім’я та прізвище учасника, який вас цікавить.

Кілька спостережень від автора:

Спостереження 1: жоден виступаючий на слуханнях, окрім тих, хто проштовхує цю ідею, не висловився у підтримку завезення сміття до міста та за реалізацію проекту реконструкції полігону ТПВ по пропонованій схемі;

Спостереження 2: найбільш емоційним був виступ Степана Полупана, який розгарячкувався на стільки, що навіть обізвав опонентів;

Спостереження 3: найбільш суперечливим був виступ Сергія Пономарьова, який розпочав з абсолютної критики міської влади та виявлення корупційних схем пов’язаних із ввезенням сміття, а закінчив повною підтримкою пропонованого проекту реконструкції полігону ТПВ ввезення сміття до міста.

Результат громадських слухань

За результатами проведених слухань жодного рішення прийнято не було, коли справа дійшла до прийняття рішення та голосування – більшість людей просто покинули залу. В той же час в кулуарах, багато людей говорили, що вони виступають проти проекту, який передбачає завезення сміття до міста.

Нагадаємо:

За повідомленням громадської організації “Старокостянтинів небайдужий” та Старокостянтинівської РДА відділом поліції було порушено кримінальне провадження за фактами порушення мораторію на ввезення твердих побутових відходів з інших регіонів держави, забруднення суміжних земель та самовільного захвату сільськогосподарських земель.

В той же час, 14 липня Старокостянтинівський районний суд виніс ухвалу, якою відмовив Старокостянтинівському комбінату комунальних підприємств у відкритті провадження щодо відміни мораторію на завезення сміття до міста.

Усі виступи учасників слухань дивіться у наступному списку відео:

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

2 thoughts on “Як пройшли і чим закінчились громадські слухання по сміттю”

  1. Зачастив до нашого міста пан директор ТОВ «ДВ-Екосвіт» (м.Львів) Олександр Василянський. Так гарно говорить, порядна людина на перший погляд. Але…львівське сміття, що не потрапило на сміттєзвалище виявили і в Капустині, і в Миролюбному. Нормальний господар міста після таких його дій, на одному га не сів би з ним . А цього волочать, щоб втуляв дальше байки. Видно є інтерес в його послугах. А де ж “генерал”?, Щось сачкує.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.