Місто

Як депутати Старокостянтинівської міської ради відвідують засідання

8 квітня на сайті ми проводили голосування: “Чи цікавить Вас інформація про відвідуваність сесій депутатами Старокостянтинівської міської ради?

Дякую усім хто взяв у ньому участь!

За підсумками вашого голосування 22 квітня був підготовлений запит в Старокостянтинівську міську раду для отримання інформації по відвідуваності сесій та засідань постійних комісій депутатами.

Минуло два місяці, і я хочу ознайомити наших читачів з результатами проведеного дослідження та отриманими відповідями, чому лише тепер – дивіться далі.

Отже, питання перше:

Як депутати Старокостянтинівської міської ради відвідують сесії

Місце ПІП Від якої партії обрано К-сть засідань % відвідувань
1 Кухар Володимир Володимирович Батьківщина 52 100
2 Карпенко Надія Феодосіївна Батьківщина 51 98
3 Степанишин Олександр Дмитрович Батьківщина 51 98
4 Михайлюк Григорій Дмитрович Свобода 50 96
5 Присяжнюк Аркадій Улянович Народна Партія 50 96
6 Томчук Олександр Вікторович Фронт Змін 50 96
7 Висоцький Георгій Миколайович Народний Рух 49 94
8 Булич Володимир Євгенович Фронт Змін 48 92
9 Мудрик Павло Михайлович Народна Партія 48 92
10 Тарасюк Валентина Яківна Сильна Україна 48 92
11 Щербань Надія Михайлівна Батьківщина 48 92
12 Сторожук Юрій Олексійович Свобода 47 90
13 Янковська Галина Володимирівна Сильна Україна 46 88
14 Афанасьєв Олександр Вікторович Народна Партія 45 87
15 Бліщ Світлана Іванівна Батьківщина 44 85
16 Ганжа Сергій Михайлович Народна влада 44 85
17 Конон Микола Григорович Партія регіонів 44 85
18 Корнійчук Людмила Іванівна УДАР 44 85
19 Лактіонов Олександр Дмитрович Батьківщина 44 85
20 Цісарук Надія Володимирівна Батьківщина 44 85
21 Касприк Олег Васильович Батьківщина 43 83
22 Ковальський Володимир Миколайович Батьківщина 43 83
23 Франко Анатолій Михайлович Партія регіонів 43 83
24 Корнійчук Оксана Сергіївна УДАР 42 81
25 Омельченко Володимир Вікторович Батьківщина 41 79
26 Прокоп’юк Сергій Іванович Фронт Змін 40 77
27 Кравчук Віталій Миколайович Свобода 39 75
28 Лавренюк Олена Максимівна Партія регіонів 39 75
29 Шелестюк Олег Олексійович Партія регіонів 39 75
30 Возний Олександр Іванович Батьківщина 38 73
31 Боровик Анатолій Васильович Народна Партія 37 71
32 Мельничук Леонід Васильович Партія регіонів 37 71
33 Бугера Анатолій Михайлович Народна Партія 36 69
34 Мирошниченко Віктор Сергійович КПУ 36 69
35 Здибель Олег Кирилович Партія регіонів 35 67
36 Борикін Олег Георгійович Партія регіонів 34 65
37 Прокін Володимир Сергійович Фронт Змін 33 63
38 Пономарьов Сергій Вікторович Партія регіонів 32 62
39 Гуменюк Руслан Олександрович Народна Партія 31 60
40 Павлюк Сергій Степанович Батьківщина 26 50
41 Кривенький Руслан Анатолійович Партія регіонів 25 48
42 Максімов Микола Михайлович Батьківщина 25 48
43 Ніконішин Віктор Леонідович Партія регіонів 25 48
44 Рябчук Микола Олександрович Партія регіонів 24 46
45 Поліщук Катерина Дмитрівна Батьківщина 22 42
46 Близнюк Сергій Іванович Партія регіонів 6 12
Разом засідань 52 100

 
Таблиця потребує невеликого пояснення:

  1. Згідно наданої інформації на той момент депутати міської ради провели 52 засідання (кілька сесій тривали по два засідання);
  2. Депутат Мирошниченко В.С. (КПУ) змінив у міській раді депутата Єгізаряна А.О. на 8-мій сесії, депутат Ніконішин В.Л. (ПР) змінив депутата Горду Г.У. на 4-тій сесії, показники їх відвідуваності ми просумували, та на загальний результат це значно не вплинуло.

Як бачите, практично на усіх сесіях міської ради (за 90%) буває лише 12 депутатів з 46-ти, відвідуваність більшості депутатів коливається в межах 60-88%, а половину та менше засідань відвідало 7 депутатів.

Перше місце за депутатом Кухарем Володимиром (ВО “Батьківщина”) – він відвідав усі засідання сесій міської ради, останнє місце за депутатом Близнюком Сергієм – всього 6 засідань з 52-х.

Тепер перейдемо до питання другого:

Як депутати відвідують засідання постійних комісій Старокостянтинівської міської ради.

Для початку, поясню важливість цього питання для тих, хто не зовсім ознайомлений з тим, як приймаються рішення на сесії міської ради.

Так от, засідання сесії це лише поверхня айсбергу, перед тим як бути проголосованим, рішення сесії обговорюється якраз на засіданні постійної комісії де і визначається його доля. Відповідно, чим менше депутатів присутні на засіданні комісії – тим легше прийняти «потрібне» рішення.

На сесії, у більшості випадків, депутати глибоко не занурюються у суть питання, а голосують саме за те рішення, яке рекомендувала профільна комісія.

Процедура відбувається так, як, до прикладу, на цьому відео:

https://www.youtube.com/watch?v=OqUiOrwZbrI” width=”700″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””]

У своїй першій відповіді на наш запит міська рада відповіла, що таких даних у них не має і рекомендувала звернутись до голів депутатських комісій. В кулуарах, деякі депутати і посадовці міської ради говорили що дійсно робота по збереженню протоколів засідань постійних комісій виконкомом міської ради не ведеться.

Така ситуація викликала здивування, адже згідно п.14 статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею, в той час як стаття 26 регламенту Старокостянтинівської міської ради 6 скликання передбачає, що засідання комісії оформляються протоколами, а організаційно-технічне та матеріальне забезпечення діяльності комісій здійснює відділ сприяння діяльності депутатів виконавчого комітету ради під керівництвом секретаря ради.

Тому 5 травня ми підготували повторний запит в якому звернули увагу міської ради на дані пункти нормативних актів та попросили надати копії протоколів усіх засідань постійних комісій Старокостянтинівської міської ради 6 скликання від початку каденції, а також дати відповіді на питання:

  • Чи розглядались на сесіях міської ради питання відсутності депутатів без поважних або з невідомих причин на засіданнях ради та її органів?
  • Чи інформувала раду з цих питань відповідна комісія з питань регламенту депутатської діяльності та етики?
  • Які пропозиції по впливу на депутатів вносились відповідною комісією та хто з депутатів надавав пояснення причини своєї відсутності?

На цей запит 12 травня виконавчий комітет міської ради повідомив, що у зв’язку з великим обсягом витребуваної інформації його розгляд продовжено на 20-ть днів.

Подивимось, що на це нам говорить законодавство, а саме стаття 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», дійсно «у разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження».

Ну врешті решт, головне ж отримати результат, правда? Тому ми запаслись терпінням.

Яке ж було наше розчарування, коли 5 червня (31 день з дати повторного запиту!), замість надання відомостей, міська рада повідомила, що для отримання інформації (356 сторінок) необхідно оплатити вартість копіювання і виставила рахунок на суму 433,61 грн.

Знову звернемося до законодавства, на цей раз читаємо пункт 4 статті 21 того ж Закону України «Про доступ до публічної інформації»:

  • При наданні особі інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.

Очевидно цим пунктом і керувалася Старокостянтинівська міська рада, коли надала безкоштовно 110 сторінок інформації про те, як депутати відвідують сесії, чому ж тоді щодо засідання постійних комісій виявився зовсім інший підхід?
 
 
P.S. Чи буде ця історія мати продовження залежить від вас, надавайте пропозиції в коментарях.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

9 thoughts on “Як депутати Старокостянтинівської міської ради відвідують засідання”

  1. А по питанню відсутності депутатів то то є незначно, бо як голосували виборці то так нехай тепер контролюють та вимагають у тих депутатів змін. Перед тим як обрати депутата треба було вімкнути мізки, якщо вони були, а зараз нехай ті хто таких депутатів вибирав чекають і надалі “манни небесної” в нових тарифах на комуналку,воду, тепло та газ, які в м. Старокостянтинів є мабуть найдорожчі в Україні і Європі при зарплатах та пенсіях нижчих ніж в самих бідних країнах світу типу Зімбабве. Тому не бачу в цьому нічого дивного, а лише купу матів в адресу таких виборців та тих кого вони обирали. Вибачаюсь але не можу стриматися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.