Місто

Виставка ікон в Старокостянтинові

Ікони

Перша персональна виставка: “Ікона — краса давньої традиції”. Художник-іконописец Тетяна Цимбарецька.
Відкриття виставки 8 квітня о 15:00
м.Старокостянтинів, замок князів Острозьких

Говорить Тетяна Цимбарецька:
Буду рада Бачити кожного з Вас!

В щасливі хвилини – ХВАЛИ БОГА.
У важкі – ШУКАЙ БОГА.
В тихі – ПОКЛОНЯЙСЯ БОГУ.
В хвилину болі – ДОВІРЯЙ БОГУ.
Кожну хвилину – ДЯКУЙ БОГОВІ.
А, коли починаєш дякувати Богові за те,
що в твоєму житті вже є,
він дає те, чого ще не вистачає…

Інформація про мене: Тетяна Цимбарецька, народилась 24 квітня 1973 року у родині військовослужбовців у Казахстані.

Пишу ікони три роки. Благословення отримала в Свято-Георгіївському монастирі, поблизу Севастополя, на мисі Фіолент. У настоятеля монастиря Ігумена Саватія зі словами: – Тетяно, ти ж пам’ятай де ти отримала благословення. Це один з найбільш найдавніших наших монастирів, це місце сили… і ще раз пильно подивившись, додав: -А, у тебе вийде. Ти тільки в церкву ходи, спідницю носи, і сповідайся частіше.

А зайнятися іконами у мене душа захотіла. Ще в школі, в зошитах на полях малювала лики, які зрідка, друкувалися в журналах. Навчитися писати ікони в той час було дуже складно. Я донька військових в радянський час вихована. Та й де ж взяти вчителя іконописця у військовому гарнізоні? Закінчила Хмельницьку художню школу, художнє училище і юридичний коледж. Працювала в рекламному агентстві редактором газети. Про пензлики і дитячі мрії на довгий час забула. А потім з’явилося відчуття що я не роблю щось важливе в житті, що повинна робити. Стала згадувати свої дитячі мрії і згадала про ікони. Знайшла студію, де навчали дорослих. Тільки взялася за пензлик, зробила перші штрихи у прописці лику, з’явилося відчуття чогось глибоко забутого, але близького, зрозумілого і душевно рідного,наче всі свої минулі життя я писала ікони.. Це те, чим я хочу жити і дихати.

Коли долала сумніви виходить писати чи ні, прийшла з подругою на службу до церкви і принесла показати ікону священику, тоді отримала друге благословення у Батюшки Василя в церкві Григорія Богослова, в с.Іванківці Хмельницької обл.

Ця виставка мій перший крок. Та, я планую і далі навчатися та зростати у своїй справі, не зупинятися на досягнутому, відкривати для себе та для Вас красу та глибину православної іконі. Вже є задум створення другої виставки – “Православна ікона народів світу”.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перегляньте також

Close