Місто

Великодня веселка: як старокостянтинівці писанки малювали та давні традиції пізнавали

Минулої суботи 20 квітня громадська організація “Старокостянтинів небайдужий”, в особі ініціаторки громадських проектiв та секретаря ГО Тетяни Артемчук, за підтримки національної скаутської організації України “Пласт“ та агрохолдингу “Мрія” провели майстер-клас з писанкарства у замку Острозьких.

Цей день був насичений для життя міста – зранку частина активних містян, разом з волонтером Корпусу Миру з США Ліамом Фораном вирушили на прибирання річки, а в обід органiзатори майстер-класу вже чекали маленьких учасникiв, щоб разом зануритися у багатовікову історію писанкарства, наших символів і традицій, творчості та натхнення.

На майстер-клас приходили сім’ями, разом пригадали давню легенду, що історія писанкарства розпочалася, коли Христос був розіп’ятий за людські гріхи. Коли Господь ішов на Голгофу, то йому допоміг нести важкий хрест Симон Кириянин, перед цим залишивши на дорозі кошик з яйцями. Повернувшись назад, він побачив, що яйця стали різнокольоровими і з візерунками. Звідси і їх назва – великодні яйця. А кожне старше покоління любить згадувати, що поки люди пишуть писанки, доти на землі буде мир та спокій.

Повертаючись до дня проведення заходу, маємо сказати, що учасники заходу, серед яких було багато юних вихованців національної скаутської організації України “Пласт“, познайомилися між собою, розказали про традиції, що iснують у їх сім’ях, дiзналися про традиційні символи нашого народу, що використовуються в писанкарстві, образотворчо-прикладному мистецтвi, і, звісно, потопили віск та попрацювали писачком, щоб нанести великодні візерунки.

Більше фото тут.

Як зазначає ініціатор заходу, голова міського осередку Пласту Ярослав Козачук: “Ми всі разом з дітьми вийшли на подвір’я замку, зіграли декілька веснянок, зробили руханку та повернулись в замок пити чай з печивом, а потім додому, щоб незабаром зустріти з родиною світле свято Великодня. Думаю, що дітям та дорослим було цікаво та корисно взяти участь у такому заході, а ми, члени Пласту та волонтери ГО “Старокостянтинів небайдужий” плануємо і надалі проводити такi заходи, залучати та заохочувати мешканців нашого міста до втілення таких ініціатив в реальність”.

А які свята чи заходи Ви хочете побачити у нашому місті? Маєте ідеї, пишіть та приходьте до нашої організації.

Схоже: “Із дитячих долонь до Великоднього столу“.

Фото: Ірина Довгалюк.

Теми

Ірина Сухінець

закінчила Нацiональний унiверситет "Острозька академiя", спецiальнiсть - Англiйська мова та лiтература, пишу вiршi, займаюсь фрiлансерством та цiкавлюся е-commerce.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.