Місто

В Старокостянтинові планують зробити бюджет прозорим

Програму “Прозорий бюджет Старокостянтинова” винесено на розгляд чергової сесії міської ради, що відбудеться 25-го листопада 2016 року.

З метою виконання заходів, які на направлені на виконання Закону України «Про запобігання корупції», Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» міська рада планує прийняти програму “Прозорий бюджет Старокостянтинова”.

У разі прийняття та реалізації такої програми громада отримає можливість відслідковувати бюджетні процеси (доходи, видатки, фінансування і т.д.) за допомогою найсучасніших інструментів та сервісів, – запевняє її автор Олександр Шевчук на свої сторінці у Фейсбук.

“На чергову сесію міської ради 25-го листопада винесена на затвердження розроблена мною за підтримки фракції “Сила людей” програма “Прозорий бюджет Старокостянтинова”.
Запрошую долучитися до обговорення Програми усіх небайдужих. За 2 тижні, які залишилися, можна буде внести правки та врахувати пропозиції. Обіцяю, що усі побажання будуть розглянуті та після обговорення враховані”, – говорить Олександр Шевчук.

Метою проекту “Прозорий бюджет Старокостянтинова” є зробити бюджет міста Старокостянтинова публічним і зрозумілим кожному. Головним завданням проекту є створення зручних онлайн інструментів для участі громади міста у зборі інформації для подальшого аналізу головних проблем, що турбують жителів міста, визначення пріоритетів розвитку Старокостянтинова, підвищення контролю громади за виконанням та використанням бюджетних коштів.

Програма також передбачає:

 • Проведення просвітницької роботи серед мешканців міста для того, щоб громадяни у зрозумілій формі були проінформовані про утворення, розподіл та використання бюджетних коштів міста;
 • Участь представників громади на засіданнях постійної депутатської комісії з питань бюджету;
 • Відслідковування змін до бюджету, які вносяться на сесії міської ради;
 • Аналіз обов’язкових звітів про виконання міського бюджету;
 • Моніторинг здійснення платежів казначейською службою по видаткам місцевого бюджету;
 • Контроль ефективності використання бюджетних коштів;
 • Анкетування жителів міста щодо ряду важливих питань життєдіяльності Старокостянтинова.

Реалізувати Прозорий бюджет в Старокостянтинові планується до січня 2017 року.

[tagline_box backgroundcolor=”” shadow=”no” shadowopacity=”0.1″ border=”1px” bordercolor=”” highlightposition=”left” content_alignment=”left” link=”http://starkonnb.info/wp-content/uploads/2016/11/Prozoriy-byudzhet.docx” linktarget=”_self” modal=”” button_size=”” button_shape=”” button_type=”” buttoncolor=”” button=”ЗАВАНТАЖИТИ” title=”Програма «Прозорий бюджет Старокостянтинова»” description=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][/tagline_box]
Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

2 thoughts on “В Старокостянтинові планують зробити бюджет прозорим”

 1. Олександр Шевчук (Олександр Олексійович Шевчук) одразу пропозиція:
  Хороше рішення для громад, які лише починають запроваджувати прозорий бюджет, фішка якого – простота представлення даних і вивід усього бюджету на одній сторінці, не потрібно нічого клацати і кудись переходити.
  Таким рішенням користується Волочиськ http://woc.org.ua/community/122/budget

  Маю контакти авторів, якщо зацікавить – можете поспілкуватися.

  1. Дійсно, ресурс досить потужний. Але заточений під територіальні громади. Старокостянтинів поки що не входить до жодної територіальної громади і співпраця з даним ресурсом, на мою думку, буде поки що передчасною. Після територіальної реформи буде в самий раз.
   Я все ж пропоную співпрацювати з ресурсом “Розумне місто”. А для відображення даних по бюджету буде достатньо “Відкритого бюджету”.
   Сергій, дякую за участь в обговоренні Проекту та готовий до діалогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.