Місто

У Старокостянтинові силами громади відновлюють авіаційну бригаду

Авіаційна бригада

У Старокостянтинові небайдужі мешканці, бізнесмени та чиновники взялися за порятунок єдиної авіаційної бригади. До 2000 року на аеродромі Старокостянтинова базувалося два авіаційні полки: бомбардувальників та винищувачів. Полк винищувачів знищили за 10 років армійської реформи. Від бригади бомбардувальників залишилися самі розвалені казарми і старі літаки, що не встигли порізати на брухт. Сьогодні до життя намагаються повертати усе, що здатне піднятися у небо.

“15 років воно не використовувалося, віконні проломи згнили, підлога прогнила, фактично залишилась тільки бетонна стяжка, стелі пообсипалися, штукатурка на стінах була відсутня”, – розповідає про стан справ у казармах заступник командира бригади з тилу Василь Фесун. Реанімувати старі МІГи та СУшки, які залишились від колись найкращого у Збройних Силах 85-го винищувального полку вже неможливо. Усією громадою рятують єдину бригаду бомбардувальників – СУ–24М, СУ–24МР та навчально-рятувальні “Альбатроси”.

“Фінансування не було, палива не було, тому літали тільки, щоб “підтримати штани”, як кажуть льотчики, щоб не втратити навички”, – каже льотчик авіаційної ескадрильї Олексій Коваленко.

Після оголошення мобілізації тренування посилились і пішло фінансування. Громада назбирала 1,7 млн.грн. Гроші шлють і небайдужі мешканці, і бізнесмени, і цілі підприємства. Попри скруту, військові готові захищати небо України.

Репортаж каналу “2+2″:
https://www.youtube.com/watch?v=dUoEgQeZg-c” width=”100%” height=”58%” autoplay=”no” api_params=”” class=””]

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.