Місто

У чому підозрюється Микола Мельничук

За даними прокуратури Микола Мельничук виділив 1,2 млн. грн. на вже відремонтовані казарми, а військові отримали “відкат”.

Військова прокуратура Хмельницького гарнізону проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України (“Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою”), в якому фігурують посадові особи Старокостянтинівської міської ради і військової частини.

Про це сказано в ухвалі Хмельницького міськрайонного суду від 20 жовтня, розміщеній в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Матеріали кримінального провадження свідчать про те, що в 2014 році виконавчим комітетом Старокостянтинівської міської ради з метою акумулювання коштів на підтримку української армії, з ініціативи громади Старокостянтинівського району, було залучено громадську організацію «Громадянська ініціатива Старокостянтинова». В подальшому, в березні 2014 року керівником організації було відкрито рахунок в ПАТ «ПриватБанк», на який вносились кошти громадянами та суб’єктами господарської діяльності на підтримку військових частин, які дислокуються в у Старокостянтинові.

Більше про це у статті: “На що збирає кошти міська рада?“.

20 березня 2014 року між ГО «Громадянська ініціатива Старокостянтинова» та між ТОВ «Альфа-газ» було укладено договір № 3, предметом якого є виконання ТОВ «Альфа-газ» робіт по капітальному ремонту казарми аеродромно-експлуатаційної роти № 33 військової частини А 2502 в м.Старокостянтинові Хмельницької області. Відповідно до пункту 1.1 даного договору ГО «Громадянська ініціатива Старокостянтинова» зобов’язалась сплатити вартість робіт і матеріалів, яка становить 633 000 грн.

У період з березня по травень 2014 року ГО «Громадянська ініціатива Старокостянтинова» перерахувала грошові кошти на суму 421 606,12 грн. та надала товарно-матеріальні цінності на суму 123 711,14 грн. на ТОВ «Моноліт ЦМ» (м.Старокостянтинів) та ТОВ «Альфа – газ» (м.Старокостянтинів) для виконання робіт із капітального ремонту приміщень будівель за№№ ГП 165а та 21/33 відповідно, що знаходяться на території аеродрому військової частини А 2502 (на даний час В2806).

30 травня 2014 року між ГО «Громадянська ініціатива Старокостянтинова» та між ТОВ «Альфа-газ» було підписано акт приймання виконаних будівельних робіт.

Крім того, рішенням 39 сесії Старокостянтинівської міської ради від 25 квітня 2014 року №5, затверджено «Програму взаємодії військових частин Старокостянтинівського гарнізону та Старокостянтинівської міської ради на 2014-2015 роки», відповідно до якої, Старокостянтинівською міською радою передбачалося виділення військовій частині А 2502 субвенції з місцевого бюджету на проведення капітального ремонту будівель на території аеродрому, на загальну суму 480 000 гривень. Рішенням 41 сесії Старокостянтинівської міської ради від 18 липня 2014 року № 5 «Про внесення змін до бюджету міста на 2014 рік», збільшено розмір виділення військовій частині А 2502 субвенції з місцевого бюджету на проведення капітального ремонту будівель, що на території аеродрому військової частини А 2502 на загальну суму 784 957 гривень.

В подальшому, в липні – серпні 2014 року з метою реалізації вищезазначених Рішень, Старокостянтинівською міською радою, в особі міського голови та військовою частиною А 2502, в особі командира військової частини укладено угоди про передачу субвенції. Предмет вищезазначених Угод полягав в тому, що Старокостянтинівська міська рада зобов’язується передати субвенцію в загальній сумі 1 264 952 грн. і перерахувати на рахунок військової частини А 2502, а військова частина А 2502 в свою чергу зобов’язується спрямувати зазначені грошові кошти на проведення капітального ремонту будівель казарм № 21/33 та буд. №21/165а, що на території аеродрому, тобто тих будівель, які впродовж березня – травня 2014 року вже були відремонтовані ТОВ «Моноліт ЦМ» та ТОВ «Альфа – газ» за кошти, зібрані ГО «Громадянська ініціатива Старокостянтинова» в якості благодійної допомоги.

У продовж вересня – жовтня 2014 року з місцевого бюджету на рахунок військової частини А 2502 надійшли кошти, на загальну суму 1 264 952 грн., для проведення капітального ремонту вищезазначених будівель на території аеродрому військової частини. Після чого, між військовою частиною А 2502 та ТОВ «Альфа-газ» укладено договір підряду з капітального ремонту будівлі №21/33 на території аеродрому частини на суму 348 120 грн. та між ТОВ «Моноліт ЦМ» договір підряду з капітального ремонту будівлі № ГП 165а на території аеродрому частини на суму 883 086 грн.

“Капремонт” казарм завершили за тиждень, про що свідчать акти виконаних будівельних робіт, підписаних 2 грудня військовою частиною А2502 з ТОВ «Альфа-газ» на 348 120 грн. і «Моноліт ЦМ» на суму 883 086 грн.

“Крім цього, невстановлені службові особи військової частини А2502 за створення штучних підстав (затвердження актів виконання робіт) та перерахунок вищевказаних коштів на ТОВ «Альфа-газ» та «Моноліт ЦМ» отримало від представників зазначених суб’єктів господарювання неправомірну вигоду в розмірі 100 тис 000 грн”, – сказано у судовій ухвалі.

Також встановлено, що начальником СДСБЕЗ Старокостянтинівського РВ УМВС України в Хмельницькій області, на підставі звернення ГО «Самооборона Старокостянтинова», проводилась перевірка по даному факту, результати якої викладені у висновку №1060 від 28.04.2016 р.

У рамках кримінального провадження Хмельницький міськрайонний суд надав дозвіл слідчим військової прокуратури на тимчасовий доступ до документів Старокостянтинівської міськради, документів про створення ГО «Громадянська ініціатива Старокостянтинова»; журналів прийому громадян міським головою; договорів укладених між міською радою з ТОВ «Альфа-газ» та ТОВ «Моноліт ЦМ» на закупівлю товарів та послуг; програму взаємодії військових частин гарнізону та міської ради на 2014-2015 роки; платіжні документи по перерахуванню міською радою коштів військовим частинам; книги вихідної кореспонденції за 2014-2015 роки; листи міського голови суб’єктам господарської діяльності Старокостянтинова про перерахування благодійної допомоги.

Як писав “Старокостянтинів небайдужий”, 27 жовтня співробітники хмельницької військової прокуратури та військової прокуратури Західного регіону проводили обшуки у Старокостянтинівській міській раді.

За словами мера Миколи Мельничука, КРУ Міноборони перевірило використання коштів і не виявило жодних порушень.

За матеріалами НГП.

Теми

Сергій Пікуля

Автор, адміністратор та головний редактор сайту starkonnb.info. Голова комітету громадської організації "Старокостянтинів небайдужий". Більше про автора.

Схожі статті

45 thoughts on “У чому підозрюється Микола Мельничук”

 1. Чогого ви два дні навколо цего дауна крутетесь ,веліка честь ему, моральний урод !!!! Насипете йому, раніше потрібно було думати!!!!

  1. Саня !!! Цего бика ніхто ніколи нівшо неставив, Ми Всі скільки ім дали(корисних порад) господь бог знае, а Я іх опреділяю скільки взяв стільки і коштуе Кому відцего буде легше що він буде відповідати, час пройшов, його не минеш, за цей час могли би ходити нові автобуси булоби збудоване нове соціальне житло , а в місті тільке один інциденд одні хороші а другі н!!і Хай схаменеться друг,потихому складе полномочія і дасть можливіст людям самим розбудовувати свое місто !!!!

 2. За даними прокуратури Микола Мельничук виділив 1,2 млн. грн. на вже відремонтовані казарми, а військові отримали “відкат”.
  Пікуля від кого ти ці новини отримуєш??? ти мабудь з Афанасьєвим хочеш в мери) хоть придумуй щось, щоб на правду булоб схоже) тому що, в це що ти тут оствітлюєш повірять тільки люди які дуже не люблять Мельничука, або які більше нічим не цікавляться крім твого сайту і нічого самостійно взнати не можуть, тільки прочитати твою брехню…

   1. ти розумуш що Ти писав тут не пам’ятаю де,що освітлюш новини як незалежне особа.. тобно ні в чию користь просто для людей, щоб вони все знали, но мабуть ти сам не бачиш що всі твої новини це прямо направлена інформацію проти мера і нічого більше. то якаж це незалежна журналістика, це просто підтримка інших кандидатів на крісло мера, а люди які підтримують Афанасьєва, Полупана і так далі.. я взагалі їх не розумію, на що ви надієтесь??? на те що вчитель трудового навчання, який має свій бізнес, який любив незнаю чи зараз любить ,,погудіти в фонтані,, змінить щось на краще??

 3. Якщо те що описано в статті правда – то це жах! Але давайте дочекаємось результатів слідства, тому що може бути і заказуха. Дуже би не хотілося, що то була правда, розчарувань і так вдосталь.

 4. Тему ремонту казарм на аеродромі піднімала ГО”Самооборона Старокостянтинів”ще в квітні-травні 2014р.Криком кричали про приватний рахунок ГО”Громадська ініціатива”підприємця Л.Звади та незаконний збір коштів з підприємців міста,про фінансові зловживання при виконанні робіт,про кишенькові фірми,які виконували ці роботи,але нас не почули!Ми зверталися до міського прокурора Нагребецького,але звідти також тиша!Та і як він міг почути,коли незадовго до цього Мельничук виділив прокурору чергову службову квартиру,яку той благополучно приватизував та продав,ворон ворону око не виколе!Моя особиста думка по цьому питанню”ЗЛОДІЙ ПОВИНЕН СИДІТИ В ТЮТЬМІ”

 5. У міськраді зовсім тихо,
  Бо настало раптом лихо.
  Враз прибули прокурори.
  Все в Миколи запороли.
  Де ж поділися мільйони?
  На казарми, на погони?
  Ходить Мудрик в кабінеті
  І шукає “тих” і “етіх”
  Винні, Колю, конкуренти,
  Так пиши в листі Луценку.
  Це нічого, що пропало
  Трохи грошей. Кому мало?
  Завеземо у торбині
  Тим міністрам прямо нині.
  Спакував уже валізи?
  А куди це Ліля лізе?
  Ааа! Сухарики принесла?
  Моя люба – ти принцеса!
  Разом їдемо гуляти!
  У транзитик і до хати.
  Завтра вже ось так не буде,
  Поможіте, добрі люде!
  Я ж за інших переймався
  І на цьому сам попався.
  Що таке якісь мільйони,
  Коли цілі батальйони
  Шлють привіт святому Колі?
  Він же мариться в неволі.
  У наручниках змарніє.
  А у камері завиє.
  Бідний-бідний дід Микола,
  Ліля в Ніці, срака – гола.
  Баба Маша все чекає
  І серденько бідне крає.
  Так закінчив мер-хапуга
  У тюрмі немов папуга.

  МИКОЛА БОНДАРЧУК

 6. І ще скажіть мені, що з них хтось відповість!!! Не вірю!!!! На наступних виборах місцевого мера цього потороча знову оберуть у мери зі словами – “Наш мер гарний господар”….

 7. Це зрозуміло, що закон перш за все. А як раптом після перевірки (спрогнозуємо) військовою прокуратурою станеться так, що все ОК, то що далі?

  1. Спрогнозувати кінцевий результат зараз не можливо,та ще й з урахуванням того,що відправляють ходаків в Київ і мабуть не з пустими руками,але ті документи,які ми зібрали в Самообороні дають сподівання на чесний результат.

  2. Якщо так НАСПРАВДІ, то ми тільки порадіємо, що при владі патріоти. Питання в тому, що мер формально причетний як посередник, все залежить від того, що скаже полковник. А розтрата коштів громадської організації – юридичної підстави звинувачувати мера немає. Я вже маю часткове підтвердження (з коментарів), що та ГО навряд вже існує :( І ще хтось в коментарях писав, що за гроші ГО купували бронежилети і інше на АТО – то купували за БЮДЖЕТНІ кошти. І лишиться тільки плюнути очільнику ГО в очі. Або ще поцікавитись у підрядників – скільки їм заплатили і з яких джерел.

  3. Svetlana Onofriychuk Платили з рахунку ГО та з міського бюджету,сума приблизно становить 1,2млн.,платили фірмам “Альфа-газ” і “Моноліт”,але основна проблема,що робіт було виконано в два раза меньше.

  4. Подільська інфо ” Міський голова Мельничук через рішення сесії провів рішення про виділення субвенцій для в.ч. А2502 та навіть підписав відповідну угоду з її командиром Коваленком за №36 від 16 липня 2014 року. Загальна сума субвенцій склала 1 264 952 грн. Коваленко, в свою чергу, залучив в якості підрядників тіж самі ТОВ “Альфа-газ” та ТОВ “Моноліт ЦМ” для ремонту… все тих же будівель на території військової частини.”

  5. Виктор Мартыненко І тільки що по ТВ МС назвав цифру, що ділила сесія- 1,2 млн. Сесія не має відношення до коштів ГО, треба розуміти так, що це бюджет. Як на мене, то для мене аргументом переконання в правоті МС буде існування на сьогоднішній день ГО, її керівника і їх документів. Якщо це на сьогодні існує – перегляну своє відношення до цієї справи :) Може, навіть і повірю МС :)

   1. Річ у тому, що ГО в юстиції зареєстрована і ніхто її не закривав.Тут питання не в організації, а в інших моментах.МС сам видав розпорядження, щоб гроші всі збирали саме на рахунок ГО, яку на той час очолював підконтрольний міському голові член виконкому Леонід Звада.Він реестрував цю організацію ще з одним засновником підприємцем Іванчиком (торгівельний центр Планета), в свою чергу Іванчика,який колись отримав задарма міським головою стільки історичної землі у центрі міста дожав голова із Скопом Віталієм(товариш Іванчика), щоб той дав вказівку для Звади піти на таку зделку.Це був перший етап збирання цих коштів.Далі, якщо ви памятаєте всюди мер а особливо на 33 каналі озвучував що і 3 мільйони і 4 мільйони вони зібрали коштів, причому офіційно для журналіста Денейка, а коли потім зрозумів, що за озвучені суми потрібно відповідати змінив риторику на два мільйони.Третій етап це майже той про який сьогодні говорить прокуратура.

 8. Якісь дивні у нас правоохоронні органи: хочуть покарати міського голову Миколу Мельничука і разом з ним тих, хто допоміг швидко відремонувати казарми на аеродромі в найважчий для нашої армії період у 2014 році, допомагав, допомагає і надалі допомагатиме нашим військовим частинам. Проти них роблять “маскі-шоу”. Назвіть мені хоч одну кримінальну справу проти керівників екс-регіоналів зі Старокостянтинова, району чи Хмельницької області?!

 9. А з чийого заднього проходу виліз нишпорка секретчик Стадник на камери ТБ.Лизнути вміє як завжди.Відчули на звук не тільки городяни міста, але й мешканці області!

 10. Вот если бы одно место да пласкогубцами зажать рассказал бы все ,где с кем ,кому и сколько ,а то на алее цветочки за сумасшедшие деньги садит ,да мусор своими машинами вывозит,и маршрутки свои,,,,такой бедный ,,мер,,

 11. Мені особисто здається, що дуже багато чиновників в Україні (як державного, так й місцевого рівня) одночасно працюють й на державу, й на власну кишеню…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.